Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (740 entries)

en: Sorry, you can't do that. Please choose a platform and then click Analyze or Convert.
tr: Üzgünüz, bunu yapamazsınız. Lütfen bir platform seçin ve sonra analiz et ya da dönüştüre tıklayın.

en: Analyze
tr: Analiz et

en: Convert
tr: Dönüştür

en: Capitalize Tag and Search Titles:
tr: Etiket ve arama başlıklarını büyük harfle başlat:

en: New in 2.4: Improved support for taxonomies, Woocommerce and massive performance improvements under the hood! Please review your settings on each options page!
tr: 2.4'te yeni: Sınıflandırmalar için iyileştirilmiş destek,  WooCommerce ve kitlesel performans iyileştirmeleri kaputun altında! Lütfen her seçenekler sayfasındaki ayarlarınızı gözden geçirin!

en: Themes
tr: Temalar

en: Use the drop down below to choose which plugin or theme you wish to import SEO data from.
tr: SEO verisini içe aktarmak istediğiniz eklentiyi veya temayı seçmek için aşağıdaki açılır pencereyi kullanın.

en: Click "Analyze" for a list of SEO data that can be imported into All in One SEO Pack, along with the number of records that will be imported.
tr: All in One SEO Pack'in içine aktarılabilecek SEO verisinin yanı sıra içe aktarılacak kayıt sayısına ait bir liste için "Analiz Et"e tıklayın.

en: Please Note:
tr: Lütfen unutmayın:

en: Some plugins and themes do not share similar data, or they store data in a non-standard way. If we cannot import this data, it will remain unchanged in your database. Any compatible SEO data will be displayed for you to review. If a post or page already has SEO data in All in One SEO Pack, we will not import data from another plugin/theme.
tr: Bazı eklentiler ve temalar benzer verileri paylaşmamakta veya standart olmayan yöntemlerle veri depolamaktadır. Eğer bu verileri içe aktaramazsak, veri tabanınızda değişmemiş olarak kalacaktır. Uyumlu her SEO verisi, incelemeniz için görüntülenecektir. Eğer bir yazı veya sayfa All in One SEO Pack'te zaten SEO verisine sahipse, başka bir eklentiden/temadan  herhangi bir veriyi içe aktarmayacağız.

en: Click "Convert" to perform the import. After the import has completed, you will be alerted to how many records were imported, and how many records had to be ignored, based on the criteria above.
tr: İçe aktarmayı gerçekleştirmek için "Dönüştür"e tıklayın. İçe aktarım tamamlandıktan sonra, yukarıdaki kriter doğrultusunda, kaç kaydın içe aktarıldığı ve kaç kaydın göz ardı edildiği konusunda bilgilendirileceksiniz.

en: Before performing an import, we strongly recommend that you make a backup of your site. We use and recommend %s BackupBuddy %s for backups.
tr: İçe aktarım gerçekleştirmeden önce, sitenizin yedeğini almanızı önemle tavsiye ediyoruz. Yedeklemeler için biz  %s BackupBuddy %s kullanıyor ve tavsiye ediyoruz.

en: Import SEO data from:
tr: SEO verisini şuradan içe aktar:

en: Choose platform:
tr: Platform seçin:

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Analysis Results
tr: Analiz sonuçları

en: Sorry, something went wrong. Please try again
tr: Üzgünüz, bir şeyler yanlış gitti. Lütfen tekrar deneyin

en: <p>Analyzing records in a %s to %s conversion&hellip;
tr: <p> %s içindeki %s 'e dönüştürülecek veriler inceleniyor&hellip;

en: Compatible data:
tr: Uyumlu veri:

en: Conversion Results
tr: Dönüşüm sonuçları

en: Import SEO Settings
tr: SEO ayarlarını içe aktar

en: The plugin Yoast SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s into All in One SEO Pack?
tr: Yoast SEO eklentisi tespit edildi. Eklenti ayarlarını All in One SEO Pack'in %s içine aktarmak%s ister misiniz?

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
tr: All-In-One-SEO eklentisi tespit edildi. %sAyarlarını içeri aktarmak%s ister misiniz?

en: All in One SEO has been deactivated
tr: All in One SEO etkisizleştirildi

en: Import SEO Data
tr: SEO verilerini içe aktar

en: SEO Data Import
tr: SEO verilerini içe aktar

en: Pro Version Only
tr: Sadece pro sürüm

en: We've detected you're running WooCommerce.
tr: Uyarı: WooCommerce kullandığınızı tespit ettik.

en: %s Upgrade%s to All in One SEO Pack Pro for increased SEO compatibility for your products.
tr: Ürünleriniz ile gelişmiş SEO uyumluğu sağlamak için All in One SEO Pack Pro'ya %s yükseltin %s.

en: Check For Updates
tr: Güncellemeleri kontrol et

note: Description of the plugin/theme
en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs or business sites, SEO for ecommerce sites, and much more. Almost 30 million downloads since 2007.
tr: WordPress blogunuz için ezber bozan SEO. XML Site Haritası, özelleştirilmiş yazı tipleri için SEO, bloglar veya ticari siteler için SEO, e-ticaret siteleri için SEO ve çok daha fazlasını içeren özellikler. 2007'den beri neredeyse 30 milyon indirme.

en: Manage Licenses
tr: Lisansları yönet

en: Block Referral Spam using HTTP.
tr: HTTP kullanarak Yönlendirilen spam'ı engelle

en: Block Bad Bots using HTTP
tr: HTTP kullanarak Kötü Botları engelle.

en: Block Referral Spam using HTTP
tr: HTTP kullanarak Yönlendirilen Spam'ı engelle.

en: Block Bad Bots using .htaccess
tr: .htaccess kullanarak kötü olan botları engelle.

en: Use Custom Blocklists
tr: Özelleştirilmiş engelleme listesi kullan

en: Image SEO
tr: Görsel SEO

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
tr: Bu özelliği kullanarak video site haritanızı oluşturun ve yönetin ve video site haritanızı Google, Bing,Yahoo veya Ask.com'a gönderin.

en: %s has checked for updates.
tr: %s güncellemeler için kontrol edildi.

en: Finished scanning posts
tr: Yazı taraması bitti

en: Purchase one now
tr: Hemen bir tane satın alın

en: License Key is not set yet or invalid.
tr: Lisans anahtarı henüz ayarlanmadı veya geçersiz.

en:  Need a license key?
tr: Bir lisans anahtarına mı ihtiyacınız var?

en: Notice:
tr: Bildirim:

en: Press the Scan button to scan your posts for videos! Do this if video content from a post or posts is not showing up in your sitemap.
tr: Yazılarınızı videolar için taramak için Tara butonuna basın! Bunu, bir yazı veya yazılarınızın video içeriği site haritanızda gözükmüyorsa yapın.

en: If checked, only posts that have videos in them will be displayed on the sitemap.
tr: İşaretliyse, site haritanızda içinde yalnızca video olan yazılarınız görüntülenecek.

en: Enable this option to only allow access to your sitemap by site administrators and major search engines.
tr: Site haritanıza yalnızca site yöneticilerinin ve büyük arama motorlarının erişebilmesi için bu seçeneği devreye alın.

en: You do not have access to this page; try logging in as an administrator.
tr: Bu sayfaya erişiminiz yok; yönetici olarak giriş yapmayı deneyin.

en: Scan
tr: Tara

en: Show Only Posts With Videos
tr: Sadece videolu yazıları göster

en: Scan Posts For Videos
tr: Videolar için yazıları tara

en: Restrict Access to Video Sitemap
tr: Video Site Haritası Erişimini Kısıtla

en: Upgrade to Pro
tr: Ücretli sürüme yükseltin

en: Documentation
tr: Belgelendirme

en: SEO Settings
tr: SEO Ayarları

en: %taxonomy_title% - The original title of the taxonomy
tr: %taxonomy_title% - Sınıflandırmanın orijinal başlığı

en: %taxonomy_description% - The description of the taxonomy
tr: %taxonomy_description% - Sınıflandırmanın orijinal açıklaması

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
tr: En güncel ve tüm zamanların en harika All in One SEO Pack Pro'sunu kullandığınız için teşekkürler! Her zaman yeni özellikler eklediğimizden, lütfen ayarlarınızı gözden geçirin

en: Debug String
tr: Hata dizini ayıklama

en: About
tr: Hakkında

en: SEO on only these taxonomies:
tr: Yalnızca bu sınıflandırmalar için SEO:

en: Support Forum
tr: Destek Forumları

en: Taxonomy Title Format:
tr: Başlık Formatı Sınıflandırma:

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
tr: Bu ürün satın alındığında alınan ürünün lisans anahtarı olacaktır . Bu otomatik güncellemeler için kullanılır.

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
tr: All in One SEO Pack ile hangi Sınıflandırmaları kullanmak istediğinizi seçmek için bu onay kutularını kullanın.

en: License Key:
tr: Lisans Anahtarı:

en: Warning: You're blocking access to search engines.
tr: Dikkat: Arama motorlarının erişimini engelliyorsunuz.

en: You can %s click here%s to go to your reading settings and toggle your blog visibility.
tr: Okuma ayarlarınıza gitmek için %s buraya tıklayabilirsiniz%s ve blogunuzun görünürlüğünü değiştirebilirsiniz.

en: Enter your Facebook Admin ID here. Information about how to get your Facebook Admin ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
tr: Facebook yönetici ID'nizi buraya girin. Facebook yönetici ID'nizi nasıl alacağınız ile ilgili bilgi için https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains adresinde bulunabilir.

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
tr: Facebook uygulama ID'nizi buraya girin. Facebook uygulama ID'nizi nasıl alacağınız ile ilgili bilgi için https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains adresinde bulunabilir.

en: Facebook Admin ID
tr: Facebook Yönetici ID

en: Facebook App ID
tr: Facebook Uyg Kimliği

en: Use rewrites to generate your sitemap on the fly. NOTE: This is required for WordPress Multisite.
tr: Site haritanızı anında oluşturmak için yeniden yazmayı kullanın. NOT: Bu, WordPress Multisite için gereklidir.

en: URL to the page.
tr: Sayfanın URL 'si.

en: The priority of the page.
tr: Sayfanın Önceliği

en: The frequency of the page.
tr: Sayfanın sıklığı.

en: Last modified date of the page.
tr: Sayfanın son düzenleme tarihi.

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
tr: Bu kategorilerdeki yazılar site haritası dışında tutulacaktır.

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
tr: Sayfaları site haritasından hariç tutmak için, virgül ile ayırarak, sayfa slugları veya sayfa ID'leri kullanın.

en: Filename Prefix
tr: Dosya Adı Öneki

en: Notify Google
tr: Google 'ı Uyar

en: Notify Bing
tr: Bing 'i Uyar

en: Schedule Updates
tr: Program güncellemeleri

en: No Schedule
tr: Program yok

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Enable Sitemap Indexes
tr: Site Haritası İndeksleme Aktif

en: Paginate Sitemap Indexes
tr: Site Haritası İndekslerini Sayfalandır

en: Maximum Posts Per Sitemap
tr: Maksimum Günlük Site Haritası Gönderileri

en: Post Types
tr: Yazı Türleri

en: Taxonomies
tr: Sınıflandırmalar

en: Include Date Archive Pages
tr: Tarih Arşivi Sayfaları Dahil

en: Include Author Pages
tr: Yazar Sayfaları Dahil

en: Create Compressed Sitemap
tr: Sıkıştırılmış Site Haritası Oluştur

en: Link From Virtual Robots.txt
tr: Sanal Robots.txt 'den bağlantı

en: Dynamically Generate Sitemap
tr: Dinamik Site Haritası Oluştur

en: Debug Log
tr: Debug Kaydı

en: Sitemap Status
tr: Site Haritası Durumu

en: Do Not Override
tr: Geçersiz kılmayın

en: Select Individual
tr: Birey Seç

en: priority
tr: öncelik

en: frequency
tr: sıklık

en: homepage
tr: anasayfa

en: posts
tr: yazılar

en: taxonomies
tr: sınıflandırmalar

en: archive pages
tr: arşiv sayfaları

en: author pages
tr: yazar sayfaları

en: Manually set the %s of your %s.
tr: Manuel olarak ayarla : %s - %s

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
tr: WordPress ile yönetilmeyen Site Haritanız için ek bağlantı bilgisini aşağıya girin.

en: Page URL
tr: Sayfa URL 'si

en: Page Priority
tr: Sayfa Önceliği

en: Page Frequency
tr: Sayfa Sıklığı

en: Last Modified
tr: Son Düzenleme

en: Additional Pages
tr: Ek Sayfalar

en: Add URL
tr: URL Ekle

en: Excluded Categories
tr: Harici Kategoriler

en: Excluded Pages
tr: Harici Sayfalar

en: Excluded Items
tr: Harici Öğeler

en: Priorities
tr: Öncelikler

en: Frequencies
tr: Sıklıklar

en: Once Weekly
tr: Haftada bir kez

en: Once Monthly
tr: Ayda bir kez

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
tr: Günlük planlanmış site haritası kontrolü tamamlandı.

en: Media / Attachments
tr: Ortam / Ekler

en: All Post Types
tr: Tüm Yazı Türleri

en: All Taxonomies
tr: Tüm sınıflandırmalar

en: Manually set the priority for the
tr: El ile önceliğini ayarlayabilirsiniz

en: Manually set the frequency for the
tr: Frekansı el ile ayarlayabilirsiniz

en:  Post Type
tr: Yazı Tipi

en:  Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Update Sitemap
tr: Site Haritasını Güncelle

en: Please review your settings below and click %s to build your sitemap; then, %s.
tr: Aşağıdaki ayarları gözden geçirin ve site haritanızı kurmak için %s 'e tıklayın; daha sonra %s.

en: view your sitemap
tr: site haritanızı görün

en: Note: you are using dynamic sitemap generation to keep your sitemap current; this will not generate a static sitemap file.
tr: Not: Eğer mevcut site haritanızı korumak için dinamik site haritası oluşturmayı kullanıyorsanız, bu bir sitatik site haritası dosyası oluşturmak değildir.

en: Dynamic sitemap generation appears to be using the correct rewrite rules.
tr: Dinamik site haritası oluşturma doğru yazım kurallarını kullanıyor gibi görünüyor.

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
tr: Dinamik site haritası oluşturma doğru yazım kurallarını kullanmıyor gibi görünüyor; lütfen sitenizdeki diğer site haritası eklentilerini devre dışı bırakın veya kalıcı bağlantıları sıfırlayın.

en: Reading Settings
tr: Okuma Ayarları

en: Privacy Settings
tr: Gizlilik Ayarları

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
tr: Dikkat: gizlilik ayarlarınız arama motorlarını engellemektedir; %s altından bunu değiştirebilirsiniz.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
tr: Dikkat: Dinamik site haritası oluşturma kalıcı bağlantıları etkinleştirmek zorunda.

en: Deleted %s.
tr: Silindi %s.

en: Couldn't rename file %s!
tr: %s dosyası yeniden adlandırılamıyor!

en: Renamed %s to %s.
tr: Yeniden adlandırıldı %s - %s.

en: Couldn't find file %s!
tr: %s dosyası bulunamıyor!

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
tr: Dikkat: All in One SEO Pack tarafından oluşturulan statik site haritası '%s', zaten varolan dinamik site haritası oluşturma ile çakışabilir: %s - %s

en: Potential conflict with unknown file %s.
tr: Bilinmeyen dosya %s ile potansiyel çatışma.

en: Rename Conflicting Files
tr: Çakışan Dosyaları Yeniden Adlandır

en: Delete Conflicting Files
tr: Çakışan Dosyaları Sil

en: compressed
tr: sıkıştırılmış

en: dynamic
tr: dinamik

en: static
tr: statik

en: Successfully notified %s about changes to your sitemap at %s.
tr: %s başarıyla uyarıldı. %s değişiklikleri bildirildi.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
tr: %s uyarılması başarısız oldu. %s değişiklikleri bildirilemedi. Hata kodu: %s.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
tr: %s uyarılması başarısız oldu. %s değişiklikleri bildirilemedi.  wp_remote_get() tarafından geçersiz erişim.

en: Did not notify %s about changes to your sitemap.
tr: Site haritanızdaki değişikler için %s  uyarılmadı.

en: Updated sitemap settings.
tr: Site haritası ayarları güncellendi.

en: Noindex Settings
tr: Noindex Ayarları

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Front Page
tr: Ön sayfa

en: Everywhere Else
tr: Diğer her yerde

en: Title Format:
tr: Başlık Biçimi:

en: %post_title% - The original title of the post.
tr: %post_title% - Yazının orijinal başlığı.

en: %%tax_%s%% - This post's associated %s taxonomy title
tr: %%tax_%s%% - Bu yazının ilgili %s sınıflandırma başlığı

en: Welcome to Version %s!
tr: %s Sürümüne Hoşgeldin!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
tr: Harika ve en son All in One SEO Paketini çalıştırdığınız için teşekkür ederiz! Her zaman sizin için yeni özellikler ekliyoruz, ayarları gözden geçirin!

en: Review Your Settings
tr: Ayarlarınızı Gözden Geçirin

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.2: Control who accesses your site with the new Robots.txt Editor and File Editor modules!  Enable them from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
tr: En son ve en iyi All in One SEO Pack'ı kullandığınız için teşekkür ederiz! 2.2'den beri yenilikler: Yeni robots.txt düzenleyici ve dosya düzenleyici modülleriyle sitenize kimlerin eriştiğini kontrol edin! Özellik yöneticisinden etkinleştirin. Bazı yeni ayarlar eklediğimizde ayarlarınızı gözden geçirmeyi unutmayın!

en: Reset General Settings to Defaults
tr: Genel Ayarları Varsayılan olarak Sıfırla

en: Reset ALL Settings to Defaults
tr: TÜM Ayarları Varsayılan olarak Sıfırla

en: Default - noindex
tr: Varsayılan - noindex

en: Default - nofollow
tr: Varsayılan - nofollow

en: Default - noodp
tr: Varsayılan - noodp

en: Default - noydir
tr: Varsayılan - noydir

en: by %s of %s.
tr: %s tarafından %s aracılığı ile.

en: Reset Dismissed Notices
tr: Bildirimleri sıfırla

en: Pro Version
tr: Pro sürümü

en: UPGRADE TO PRO VERSION
tr: PRO SÜRÜME YÜKSELT

en: Donate
tr: Bağış

en: Donate with Paypal
tr: Paypal ile Bağış

en: Follow us on Facebook
tr: Facebooktan Takip Edin

en: Follow us on Twitter
tr: Twitterdan Takip Edin

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
tr: İpuçları ve WordPress sırları için e-posta listemize katılın.

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
tr: Bugün kaydolun ve WordPress için 5 SEO İpucu e-kitabının ücretsiz bir kopyasına sahip olun (39$ değerinde).

en: Read the All in One SEO Pack user guide
tr: All in One SEO Pack kullanım kılavuzunu okuyun

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
tr: All in One SEO Pro eklenti destek forumu

en: Access our Premium Support Forums
tr: Premium destek forumlarımıza erişin

en: All in One SEO Pro Plugin Changelog
tr: All in One SEO Pro eklenti değişim notları

en: View the Changelog
tr: Değişim günlüğünü görüntüle

en: Watch video tutorials
tr: Öğretici video izle

en: Getting started? Read the Beginners Guide
tr: Yeni mi başladınız? Acemi kılavuzunu okuyun.

en: Debug Warning: All in One SEO Pack meta data was included again from %s filter. Called %s times!
tr: Hata ayıklama uyarısı: All in One SEO Pack meta veri tekrar %s filtresinden eklendi. %s kez çağrıldı!

en: Disconnect From Google Analytics
tr: Google Analytics 'i iptal et

en: Remove Stored Credentials
tr: Depolanan Kimlikleri Kaldır

en: Connect With Google Analytics
tr: Google Analytics 'e Bağlan

en: Edit SEO
tr: SEO Düzenle

en: Upgrade To Pro
tr: Yükselt: PRO

en: Thank you!
tr: Teşekkürler

en: Thank you for your donation, it helps keep this plugin free and actively developed!
tr: Bağış için teşekkür ederiz, bu eklentiyi ücretsiz ve aktif geliştirmeye devam etmek için yardımcı oluyor!

en: Join Our Mailing List
tr: Posta Listemize Katılın

en: Support
tr: Destek

en: Version
tr: Sürüm

en: Help
tr: Yardım

en: Main Settings
tr: Ana Ayarlar

en: Feature Manager
tr: Özellik Yöneticisi

en: XML Sitemaps
tr: XML Site Haritası

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
tr: Bu özelliği kullanarak XML Site haritanızı oluşturun ve yönetin. XML haritanızı Google, Bing/Yahoo ve Ask.com için gönderin.

en: Social Meta
tr: Sosyal Meta

en: Activate this feature to add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and Facebook, Twitter, and Google+.
tr: Blogunuz/Web Sayfanız ve Facebook, Google+, Twitter arasında daha yakın entegrasyon sağlaması için Sosyal Meta verisini aktif hale getirin.

en: Robots.txt
tr: robots.txt

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
tr: Robots.txt dosyasını oluşturup doğrulayarak arama motorlarınızı sitenize yönlendirin.

en: File Editor
tr: Dosya Düzenleyici

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
tr: Robots.txt dosyanızı ve .htaccess dosyanızı sitenize ince ayar yapmak için düzenleyin.

en: Stop badly behaving bots from slowing down your website.
tr: Kötü davranan botların sitenizi yavaşlatmasını durdurun.

en: Performance
tr: Performans

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
tr: SEO ile ilgili performansı optimize edin ve sistem durumunu kontrol edin.

en: Importer & Exporter
tr: İçe aktarma & Dışa aktarma

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
tr: All in One SEO Pack eklenti ayarlarınızı içe ve dışa aktarır.

en: Coming Soon...
tr: Çok Yakında...

en: Video Sitemap
tr: Video site haritası

en: Update Features
tr: Güncelleme Özellikleri

en: Reset Features
tr: Özellikleri Sıfırla

en: Robots.txt editor
tr: Robots.txt düzenleyici

en: .htaccess editor
tr: .htaccess düzenleyici

en: Edit Robots.txt
tr: Robots.txt düzenle

en: Edit .htaccess
tr: .htaccess düzenle

en: robots.txt
tr: Robots.txt

en: Edit robots.txt
tr: Robots.txt düzenle

en: Update robots.txt
tr: Robots.txt güncelle

en: Update .htaccess
tr: .htaccess güncelle

en: SEO Title
tr: SEO Başlığı

en: SEO Description
tr: SEO Açıklaması

en: SEO Keywords
tr: SEO Anahtar Kelimeleri

en: Edit
tr: Düzenle

en: Post
tr: Yazı

en: Save
tr: Kaydet

en: Cancel
tr: İptal

en: Please wait...
tr: Lütfe bekleyin...

en: Slug may not be empty!
tr: Kısa isim boş olmayabilir!

en: Revisions
tr: Düzenlemeler

en: Insert time
tr: Zaman ekle

en: Unauthorized access; try reloading the page.
tr: Yetkisiz erişim, sayfayı yenileyin.

en: Row %s not found; no rows were deleted.
tr: %s satırı bulunamadı; hiç bir satır silinmedi.

en: Duplicate %s Meta
tr: %s Meta Kopya

en: No duplicate meta tags found.
tr: Kopya meta etiketi bulunamadı.

en: What Does This Mean?
tr: Bunun Anlamı Nedir?

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
tr: Sosyal meta hata ayıklamak da her bir araç için belgeyi kontrol edin.

en: Select a valid All in One SEO Pack ini file and click 'Import' to import options from a previous state or install of All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Geçerli bir All in One SEO Pack ini dosyası seçin ve bir önceki durumdan veya All in One SEO Pack yüklemesinden seçenekleri içe aktarmak için 'İçe Aktar'a tıklayın.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Ayarlar hakkında dokümantasyon için buraya tıklayın</a>

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Aktif modüllerden ayarları ve yazı verilerinden içeriği dışa aktarmayı seçebilirsiniz.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Bu ayarlar hakkında dokümantasyon için buraya tıklayın</a>

en: Select which Post Types you want to export your All in One SEO Pack meta data for.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: All in One SEO Pack meta datanız için hangi yazı tipini dışa aktarmak istediğinizi seçin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Bu ayar hakkında dokümantasyon için buraya tıklayın</a>

en: Import
tr: İçe aktar

en: Export Settings
tr: Dışa aktarma ayarları

en: Export Post Types:
tr: Dışa aktarılacak yazı tipleri:

en: Export
tr: Dışa aktar

en: There are no other modules currently loaded!
tr: Şu anda yüklü başka modül mevcut değil!

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%s"</b>, On Line: <b>%s</b>
tr: <b>Uyarı:</b> satır eşleşmedi: <b>"%s"</b>, Satır: <b>%s</b>

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
tr: <b>Uyarı:</b> Bu yazı bulunamadı: <b>"%s"</b>

en: Settings export file for All in One SEO Pack
tr: All in One SEO Pack için dışa aktarılmış dosya ayarları

en: Click here for documentation on this setting
tr: Bu ayar hakkında dokümantasyon için buraya tıklayın

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
tr:  karakter. Bir çok arama maksimum %s karakter kullanır: %s

en: Click for Help!
tr: Yardım için Tıklayın!

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
tr: Güvenlik Kontrolü - Eğer hata alıyorsanız, WordPress den çıkış yapın ve tekrar girin.

en: Options Reset.
tr: Ayarları Sıfırla.

en: All in One SEO Options Updated.
tr: All in One SEO Ayarları Güncellendi.

en: Update Options
tr: Ayarları Güncelle

en: Activity
tr: Aktivite

en: Sport
tr: Spor

en: Company
tr: Şirket

en: Cafe
tr: Kafe

en: Hotel
tr: Otel

en: Restaurant
tr: Restoran

en: Cause
tr: Dava

en: Sports League
tr: Spor Ligi

en: Sports Team
tr: Spor Takımı

en: Band
tr: Grup

en: Government
tr: Hükümet

en: Non Profit
tr: Kar amacı gütmeyen

en: School
tr: Okul

en: University
tr: Üniversite

en: Actor
tr: Aktör

en: Athlete
tr: Atlet

en: Author
tr: Yazar

en: Director
tr: Yönetmen

en: Musician
tr: Müzisyen

en: Politician
tr: Politikacı

en: Profile
tr: Biyografi

en: Public Figure
tr: Tanınmış Kişi

en: City
tr: Şehir

en: Country
tr: Ülke

en: Landmark
tr: Bölge

en: State Province
tr: SEmt

en: Album
tr: Albüm

en: Book
tr: Kitap

en: Drink
tr: İçecek

en: Food
tr: Yiyecek

en: Game
tr: Oyun

en: Movie
tr: Film

en: Product
tr: Ürün

en: Song
tr: Şarkı

en: Episode
tr: Bölüm

en: Article
tr: Makale

en: Website
tr: Web Sayfası

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
tr: Bu kutu işaretlenirse, Open Graph anasayfa başlık ve açıklamanız gibi genel ayarlar, All in One SEO Pack'te oluşturulmuş anasayfa başlığı ve anasayfa açıklaması olarak kullanılacak.

en: Run shortcodes that appear in social title meta tags.
tr: Sosyal başlık meta tagları olarak gözüken kısa kodları çalıştır.

en: Run shortcodes that appear in social description meta tags.
tr: Sosyal açıklama meta tagları olarak gözüken kısa kodları çalıştır.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
tr: Site Adı, internet sitenizi tanımlamak için kullanılan addır.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
tr: Ana sayfa başlığı, ana sayfanız için Open Graph başlığıdır.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
tr: Ana sayfa açıklaması, ana sayfanız için Open Graph açıklamasıdır.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
tr: Ana sayfa görseli, ana sayfanız için Open Graph görselidir.

en: The Home Tag allows you to add a list of keywords that best describe your home page content.
tr: Ana sayfa etiketi, size ana sayfa içeriğinizi en iyi şekilde tanımlayan bir dizi anahtar kelime ekleme imkanı sağlar.

en: Check this and your Open Graph descriptions will be auto-generated from your content.
tr: Bunu işaretlerseniz, Open Graph açıklamanız sayfanızın içeriğine göre otomatik olarak oluşturulur.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
tr: Bu seçenek, Open Graph görseli olarak hangi görselin önceden tanımlanmış olarak gösterileceğini seçmenize olanak tanır. İstediğiniz yazılarda bunu geçersiz kılabilirsiniz.

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
tr: Bu seçenek, yukarıda hiçbir görselin bulunamaması durumunda varsayılan görsele dönmenizi sağlar.

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
tr: Bu seçenek, Open Graph görseli olarak kullanılabilecek varsayılan bir görsel belirlemenize imkan verir. Bir görsel yüklenebilir, Ortam Kütüphanesinden bir görsel seçebilir veya görselin bağlantısını buraya yapıştırabilirsiniz.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
tr: Bu seçenek, görselleriniz için genişlik belirtilmeyen durumlar için, varsayılan bir genişlik belirlemenize imkan verir.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
tr: Bu seçenek, görselleriniz için yükseklik belirtilmeyen durumlar için, varsayılan bir yükseklik belirlemenize imkan verir.

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
tr: Özelleştirilmiş bir alan adı girin (veya virgül ile ayrılmış olarak çok sayıda alan adı) ve bu adı Sayfalardaki veya Yazılardaki Open Graph görselini belirtmek için kullanın.

en: Set the Open Graph type for your website as either a blog or a website.
tr: Open Graph tipini internet sitenizi ister bir blog ister bir internet sitesi şeklinde tanımlayın.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
tr: Bu seçenek, bu Sayfa veya Yazı için kullanılacak Open Graph görselini, varsayılan ayarları geçersiz kılarak, seçmenize imkan verir.

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
tr: Bu seçenek, bir görsel upload ederek, bu Sayfa veya Yazı için Open Graph görseli olarak kullanmanıza imkan verir.

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
tr: Open Graph görseliniz için genişliği piksel olarak girin (ör. 600).

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
tr: Open Graph görseliniz için yüksekliği piksel olarak girin (ör. 600).

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
tr: Bu seçenek, bu Sayfa veya Yazıda kullanılan Open Graph video için bir bağlantı belirlemenize imkan verir.

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
tr: Open Graph videonuz için genişliği piksel olarak girin (ör. 600).

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
tr: Open Graph videonuz için yüksekliği piksel olarak girin (ör. 600).

en: Select the default type of Twitter card to display.
tr: Gösterilecek varsayılan Twitter kart tipini seçin.

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
tr: İnternet sayfanız ile bağlantılı Twitter kullanıcı adını girin.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
tr: Yazarlarınızın Yazıları için Twitter kartları üzerinde içerik yaratıcıları olarak Twitter kullanıcı adlarıyla tanımlanmalarını sağlar.

en: Enter the name of your website here.
tr: İnternet sitenizin adını buraya girin.

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
tr: Bulunmadığı durumlarda Facebook türü makaleler için otomatik olarak makale etiketi oluşturun

en: Use keywords in generated article tags.
tr: Oluşturulan makale etiketlerinde anahtar kelimeler kullanın.

en: Use catergories in generated article tags.
tr: Oluşturulan makale etiketlerinde kategorileri kullanın

en: Use post tags in generated article tags.
tr: Oluşturulan makale etiketlerinde yazı etiketleri kullanın.

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
tr: All in One SEO Pack'de hangi yazı Türlerini kullanarak Open Graph meta değerlerini belirleyeceğinizi seçin.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
tr: Bu, şu anki sayfa ya da Yazı için Open Graph başlığıdır.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
tr: Bu, şu anki sayfa veya yazının Open Graph açıklamasıdır.

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
tr: Bu sayfayı veya yazıyı en iyi açıklayan Open Graph türünü seçin.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
tr: Sayfayı yeniden Facebook'a  getirmek ve hata ayıklamaları için tıklayın

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
tr: Bu Open Graph meta, içeriği en iyi açıklayan bir genel sekme adı eklemenizi sağlar.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
tr: Bu Open Graph meta, içeriği en iyi şekilde açıklayan bir anahtar sözcük listesi eklemenizi sağlar.

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
tr: Web sayfanızla ilişkili olan Facebook sayfanıza makaleler ekleyin.

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
tr: Yazarlarınızın Yazıları için Opengraph meta üzerinde içerik yaratıcıları olarak Facebook sayfalarıyla tanımlanmalarını sağlar.

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
tr: İnternet sayfanızın sosyal medya bağlantıları bir kişi veya bir organizasyon için mi?

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
tr: İnternet sitenizin sosyal profil (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn) URL'lerini buraya ekleyin, her satıra bir tane.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
tr: Bu profillerin sahibi kişinin veya organizasyonun adını ekleyin

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
tr:  karakter. Open Graph maksimum %s karaktere izin verir: %s

en: Scan Header
tr: Başlığı Tarafa

en: Use AIOSEO Title and Description
tr: AIOSEO Başlık ve Açıklama Kullan

en: Run Shortcodes In Title
tr: Başlıkta Kısa Kodları Çalıştır

en: Run Shortcodes In Description
tr: Açıklamada Kısa Kodları Çalıştır

en: Site Name
tr: Site İsmi

en: Home Title
tr: Ana Sayfa Başlığı

en: Home Description
tr: Ana Sayfa Açıklaması

en: Home Image
tr: Anasasyfa Görseli

en: Home Article Tags
tr: Anasayfa Makale Etiketleri

en: Autogenerate OG Descriptions
tr: OG Açıklamaları Otomatik Oluştur

en: Select OG:Image Source
tr: OG:Resim Kaynağı Seçin

en: Default Image
tr: Varsayılan Resim

en: Featured Image
tr: Öne Çıkan Resim

en: First Attached Image
tr: İlk Ekli Resim

en: First Image In Content
tr: İlk İçerikteki Resim

en: Image From Custom Field
tr: Özel Alandaki Resim

en: Post Author Image
tr: Yazar Görselini Yayınla

en: First Available Image
tr: İlk Geçerli Resim

en: Use Default If No Image Found
tr: Görsel Bulunamazsa Varsayılan Görseli Kullan

en: Default OG:Image
tr: Varsayılan OG:Resim

en: Default Image Width
tr: Varsayılan Görsel Genişliği

en: Default Image Height
tr: Varsayılan Görsel Yüksekliği

en: Use Custom Field For Image
tr: Resim için Özel Alan Kullan

en: Facebook Object Type
tr: Facebook Nesne Türü

en: Image
tr: Resim

en: Custom Image
tr: Özel Resim

en: Specify Image Width
tr: Resim Genişliğini Belirtin

en: Specify Image Height
tr: Resim Yüksekliğini Belirtin

en: Custom Video
tr: Özelleştirilmiş Video

en: Specify Video Width
tr: Video Genişliğini Belirtin

en: Specify Video Height
tr: Video Yüksekliğini Belirtin

en: Default Twitter Card
tr: Varsayılan Twitter Kartı

en: Summary
tr: Özet

en: Summary Large Image
tr: Özet büyük görsel

en: Twitter Card Type
tr: Twitter Kart Türü

en: Twitter Site
tr: Twitter Sayfası

en: Show Twitter Author
tr: Twitter Yazarını Göster

en: Automatically Generate Article Tags
tr: Otomatik olarak Makale Etiketleri Oluştur

en: Use Keywords In Article Tags
tr: Makale Etiketlerinde Anahtar Sözcükler Kullan

en: Use Categories In Article Tags
tr: Makale Etiketlerinde Kategoriler Kullan

en: Use Post Tags In Article Tags
tr: Makale Etiketlerinde Yazı Etiketleri Kullan

en: Enable Facebook Meta for
tr: Facebook Metayı Aktifleştir:

en: Facebook Debug
tr: Facebook Hata Ayıklama

en: Debug This Post
tr: Bu yazıdaki hataları ayıkla

en: Article Section
tr: Makale Sekmesi

en: Article Tags
tr: Makale etiketleri

en: Show Facebook Publisher on Articles
tr: Makalelerde Facebook Yayınlayıcısını Göster

en: Show Facebook Author on Articles
tr: Makalelerde facebook yazarını göster

en: Social Profile Links
tr: Sosyal Profil Bağlantıları

en: Person or Organization?
tr: Kişi ya da organizasyon?

en: Person
tr: Kişi

en: Organization
tr: Organizasyon

en: Associated Name
tr: İlgili isim

en: Social Settings
tr: Sosyal Ayarlar

en: Image Settings
tr: Görsel Ayarları

en: Facebook Settings
tr: Facebook Ayarları

en: Twitter Settings
tr: Twitter Ayarları

en: Scan Social Meta
tr: Sosyal Meta Tara

en: Static front page detected, suggested Facebook Object Type is 'website'.
tr: Ön sayfa Facebook Nesne Türünün "web sayfası" olarak en iyi olduğunu algıladı.

en: Blog on front page detected, suggested Facebook Object Type is 'blog'.
tr: Blog ön sayfada Facebook Nesne Türünün "blog" olarak en iyi olduğunu algıladı.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Scan Now
tr: Şimdi Tara

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
tr: Kopya sosyal meta etiketi için sitenizi tarayın.

en: Object Type
tr: Nesne Türü

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
tr: Yazı türünüzün içeriğini en iyi şekilde anlatan varsayılan değer seçin.

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
tr: Bu ayar, PHP hafıza sınırınızı makul bir seviyeye yükseltmenize imkan verir. Not: WordPress çekirdeği veya diğer WordPress eklentileri de hafıza limitini değiştirebilir.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
tr: Bu ayar, PHP iştetim sürenizi makul bir seviyeye yükseltmenize imkan verir.

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
tr: Başlığın yeniden yazılmış olduğundan emin olmak için çıktı koruması uygula. Bu seçeneği, başlık etiketini, temanız veya başka bir eklenti tarafından belirlendiği durumlarla karşılaşmanız durumunda etkinleştirin.

en: Raise memory limit
tr: Hafıza sınırını yükselt

en: Use the system default
tr: Sistem varsayılanını kullan

en: Raise execution time
tr: Yürütme zamanını yükselt

en: No limit
tr: Sınır yok

en: System Status
tr: Sistem Durumu

en: Not set
tr: Ayarlı değil

en: On
tr: Açık

en: Off
tr: Kapalı

en: Yes
tr: Evet

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: Server
tr: Sunucu

en: Memory usage
tr: Bellek kullanımı

en: MYSQL Version
tr: MYSQL Sürümü

en: SQL Mode
tr: SQL Modu

en: PHP Version
tr: PHP Sürümü

en: PHP Safe Mode
tr: PHP Güvenli Mod

en: PHP Memory Limit
tr: PHP Hafıza Sınırı

en: PHP Max Upload Size
tr: PHP Maks. Yükleme Boyutu

en: PHP Max Post Size
tr: PHP Maks. Yazı Boyutu

en: PHP Max Script Execute Time
tr: PHP Maks. Script Yürütme Zamanı

en: PHP Exif support
tr: PHP Exif desteği

en: PHP IPTC support
tr: PHP IPTC desteği

en: PHP XML support
tr: PHP XML desteği

en: Home URL
tr: Ana URL

en: WordPress Version
tr: WordPress Sürümü

en: WordPress DB Version
tr: WordPress DB Sürümü

en: Multisite
tr: Çoklu site

en: Active Theme
tr: Aktif Tema

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
tr: All in One SEO Pack Pro Debug Bilgisi

en: Form submission error: verification check failed.
tr: Form gönderme hatası: doğrulama denetimi başarısız oldu.

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
tr: %s Sitesinden SFWD Hata Postası.

en: Sent to %s.
tr: %s için Gönderildi.

en: Failed to send to %s.
tr: %s için gönderilemedi.

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
tr: Hata: göndermeden önce lütfen bir e-posta adresinizi girin.

en: E-mail debug information
tr: E-posta ayıklama bilgisi

en: Submit
tr: Gönder

en: Rule Type
tr: Kural Tipi

en: Directory Path
tr: Dizine Erişim Yolu

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
tr: Aşağıdaki kural yapıcıyı kullanarak yeni bir robots.txt dosyası oluşturmak için kurallar ekleyin. Hali hazırda robots.txt dosyanızın olması halinde All in One SEO Pack'daki Dosya Düzenleyici özelliğini kullanarak dosyanızı düzenleyebilir veya mevcut robots.txt dosyanızı silerek aşağıdaki kural yapıcıyla yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.

en: Generate Robots.txt
tr: Robots.txt oluştur

en: Add Rule
tr: Kural ekle

en: Save Robots.txt File
tr: Robots.txt dosyasını kaydet

en: Delete Robots.txt File
tr: Robots.txt dosyasını sil

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
tr: Aşağıdaki optimize et butonuna tıklamanızın ardından All in One SEO Pack robot.txt dosyanızı analiz ederek dosyanızın robot.txt dosyalarının standartlarıyla uyumlu olup olmadığından emin olmanızı sağlar. Sonuçlar aşağıdaki tabloda görüntülenecektir.

en: Update Robots.txt File
tr: Robots.txt dosyasını güncelle

en: Disregard Changes
tr: Değişiklikleri yoksay

en: Optimize
tr: Optimize et

en: Create a Robots.txt File
tr: Bir robots.txt dosyası oluştur

en: Optimize your Robots.txt File
tr: Robots.txt dosyanızı optimize edin

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
tr: Robots.txt dosyanız optimize edildi. Burada sonuçları ve tavsiyeleri görebilirsiniz. Aşağıdaki robots.txt dosyasını güncelleye tıklayarak bu değişiklikleri robots.txt dosyanıza ekleyin. Tavsiyeleri gözardı etmek için değişiklikleri yoksay butonuna tıklayabilir ve mevcut robots.txt dosyanızı koruyabilirsiniz.

en: Current File
tr: Mevcut dosya

en: Proposed Changes
tr: Önerilen değişiklikler

en: Legend
tr: Açıklamalar

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
tr: Sarı gösterge standart olmayan bir uzatmanın teşhis edildiği anlamına gelir tüm tarayıcılar onu teşhis edemeyebilir ya da aynı şekilde yorumlamayabilir. İzin ve site haritası bildirimleri Google ve Yahoo tarafınan yaygın bir şekilde kullanılır.

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
tr: Kırmızı gösterge söz diziminin bir robots.txt dosyası için geçersiz olduğu anlamına gelir.

en: More Information
tr: Daha fazla bilgi

en: XML Sitemap
tr: XML site haritası

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.
tr: Site haritası dosyanızın adını belirler. Bu varsayılan olarak 'site haritası' şeklindedir.

en: Notify Google when you update your sitemap settings.
tr: Site haritası ayarlarınızı güncellediğinizde bunu Google'a bildir.

en: Notify Bing when you update your sitemap settings.
tr: Site haritası ayarlarınızı güncellediğinizde bunu Bing'e bildir.

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
tr: Site haritası girdilerini site haritanızdaki belirgin dosyalarınızın içine doğru düzenleyin. Bunu sadece site haritanızın 50,000'den fazla URL içermesi ya da dosyanın 5MB'dan büyük olması halinde etkinleştirin.

en: Split long sitemaps into separate files.
tr: Uzun site haritalarını ayrı dosyalar halinde ayır.

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
tr: Bir site haritasındaki maksimum yazı sayısını belirlemenizi sağlar (50,000'e kadar).

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
tr: Site haritanızda hangi yazı türlerinin yer alacağını seçin.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
tr: Site haritanızda hangi sınıflama arşivlerinin yer alacağını seçin.

en: Include Date Archives in your sitemap.
tr: Site haritanıza tarih arşivlerini dahil edin.

en: Include Author Archives in your sitemap.
tr: Sitenize yazar arşivlerini dahil edin.

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
tr: .xml.gz formatında bir sıkıştırılmış site haritası oluşturun.

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
tr: Sanal robots.txt dosyanıza bir sitemap.xml linki yerleştirir.

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
tr: %request_url% - Orijinal URL yolu, "/url-gecerli-degildir/" gibi

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
tr: %request_words% - Okunabilir biçimde URL yolu,  "URL geçerli değildir" gibi

en: %404_title% - Additional 404 title input"
tr: %404_title% - Ek 404 başlık girişi"

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
tr: Bu satır, sayfalanmış dizin sayfa (ana sayfa veya arşiv sayfaları gibi)  başlıklarına eklenir/başına eklenir.

en: The following macros are supported:
tr:  Aşağıdaki makrolar desteklenir:

en: %page% - The page number
tr: %page% - Sayfa numarası

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
tr: All in One SEO Pack'i bu sitedeki tüm Özel Yazı Tiplerinde kullanmak istiyorsanız bunu işaretleyin.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
tr: Bu, Özel Yazı Tipleri için gelişmiş seçenekleri gösterecek veya gizleyecektir.

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
tr: All in One SEO Pack'i hangi Yazı Tipleri ile kullanmak istediğinizi seçmek için bu işaret kutucuklarını kullanın.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
tr: Bu, her Özel Yazı Tipi için başlık etiketlerini belirlemenize imkan verecektir.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
tr: Bu, SEO başlığı, SEO anahtar kelimeleri ve SEO açıklamaları kolonlarını hangi ekranların görüntüleyeceğini seçmenize izin verir.

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
tr: SEO ayarlarınıza kolay erişim için All in One SEO Pack'i Yönetici Çubuğuna eklemek için bunu işaretleyin.

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
tr: All in One SEO Pack menü öğesini WordPress Panel menüsünün en üstüne taşımak için bunu işaretleyin.

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Google Web Yöneticisi Araçları ile sitenizi doğrulamak için doğrulama kodunu buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Bing Web Uzmanı Merkezi ile sitenizi doğrulamak için doğrulama kodunu buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
tr: Pinterest ile sitenizi doğrulamak için doğrulama kodunu buraya girin.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Bu ayar ile ilgili belgeler için buraya tıklayın</a>

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
tr: Sitenize rel=“author” etiketi eklemek için Google+ Profil URL'nizi buraya girin. Buraya girdiğiniz URL'nin kişisel Google+ profiliniz olması tavsiye edilir. Yazarlığın kullanımı ile alakalı daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki ileri seviye yazarlık seçeneklerini kullanın.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
tr: Kullanıcı profil ekranından Google Plus alanını kaldırmak için bunu işaretleyin.

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
tr: Sitenizdeki Google Plus yazarlık bilgisini kontrol etmek için ileri seviye seçenekleri görüntülemek için bunu etkinleştirin.

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
tr: Google Sitelinks Search Box'ı Google arama sonuçlarınızın yanında görüntülemek için biçimlendirme ekleyin.

en: Add markup to tell Google the preferred name for your website.
tr: Google'a sitenizin tercih edilen adını bildirmek için biçimlendirme ekleyin.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
tr: Google Analytics ile bağlanmak için bağlan butonuna tıklayın; eğer bağlıysanız, saklanan analytics kimliklerini kaldırmak ve iptal etmek için bağlantı kaldır butonuna tıklayın.

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
tr: Google Analytics kullanarak sitenize gelen ziyaretçilerin davranışlarını izlemek için Google Analytics ID'nizi buraya girin.

en: Use the new Universal Analytics tracking code for Google Analytics.
tr: Google Analytics için yeni Evrensel Analytics takip kodunu kullanın.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
tr: İleri seviye Google Analytics seçeneklerini kullanmak için işaretleyin.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
tr: Çerez alan adınızı ayarlamak için alan adınızı başında http:// olmadan girin.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
tr: Birden fazla veya ek alan adlarını takip etmeyi etkinleştirmek için bu seçeneği kullanın.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
tr: Takip etmek için ek alan adları listesini buraya ekleyin. Her satıra başında http:// olmadan yalnızca bir alan adı girin.

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
tr: Bu, Google Analytics'te IP Anonimleştirme desteğini etkinleştirir.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
tr: Bu, Google Analytics'te reklam veren özelliklerini görüntüleme desteğini etkinleştirir.

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
tr: Rol olarak Google Analytics izlemede giriş yapan kullanıcıları harici tutar.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
tr: Giden bağlantıları Google Analytics ile takip etmek istiyorsanız bunu işaretleyin.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
tr: Bu, Google Analytics'te Geliştirilmiş Bağlantı İlişkilendirme desteğini etkinleştirir.

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
tr: Bu, Google Analytics'te Geliştirilmiş E-Ticaret desteğini etkinleştirir.

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
tr: Tüm Yazı Tipleri için varsayılan NOINDEX ayarlarını belirleyin.

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
tr: Tüm Yazı Tipleri için varsayılan NOFOLLOW ayarlarını belirleyin.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarının Kategori Arşivlerini indekslememesi için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarından Tarih Arşivlerini indexlememesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarından Yazar Arşivlerini indexlememesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarının tag arşivlerini indexlemesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarının Arama Sayfasını indexlemesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
tr: Arama motorlarının 404 sayfasını indexlemesini istemek için bunu işaretleyin.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarının Sınıflandırma Arşivlerini indexlememesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarından numaralanmış sayfaları/yazıları indexlememesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
tr: Arama motorlarından numaralandırılmış sayfaların/yazıların bağlantılarını takip etmemesini istemek için bunu işaretleyin. Tekrarlanan içeriğin önüne geçmek için kullanışlı.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for your entire site.
tr: Arama motorlarından tüm siteniz için Open Directory Project açıklamalarını kullanmasını engellemek için bunu işaretleyin.

en: Set the default noodp setting for each Post Type.
tr: Her bir yazı tipi için varsayılan noodp ayarını belirleyin.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for your entire site.
tr: Yahoo!'dan tüm siteniz için, dizininde bulunan açıklamaları kullanmasını engellemek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Set the default noydir setting for each Post Type.
tr: Tüm yazı tipleri için varsayılan noydir ayarlarını belirleyin.

en: Check this and your Meta Descriptions won't be generated from the excerpt.
tr: Bunu işaretlerseniz, meta açıklamanız alıntıdan oluşturulmayacaktır.

en: Check this and your Meta Descriptions will be auto-generated from your excerpt or content.
tr: Bunu işaretlerseniz, meta açıklamanız alıntıdan veya içeriğinizden otomatik olarak oluşturulacaktır.

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
tr: Bunu işaretlerseniz, içerikten otomatik olarak oluşturulan açıklamalar için kısa kodlar uygulanmış olacak.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
tr: Bunu işaretlerseniz, numaralanmış sayfaların 2. ve daha sonraki sayfalarından meta açıklama kaldırılacaktır.

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
tr: Açıklamanızın uzunluğu önemli olmaksızın kesilmesinin önüne geçmek için bunu işaretleyin.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
tr: Schema.org biçimlendirmesini desteklemek için bunu işaretleyin, ör. desteklenen metadata için itemprop.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
tr: XMLRPC ile kullanmak için dahili postmeta alanlarının korumasını kaldırmak için bunu işaretleyin. Eğer bunun ne olduğunu bilmiyorsanız, işaretlenmemiş olarak bırakın.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
tr: Buraya yazdıklarınız kelimesi kelimesine tüm Yazıların başlığına kopyalanacaktır. Buraya istediğiniz herhangi bir ek başlığı ve hatta stil sayfalarına referans bile girebilirsiniz.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
tr: Buraya yazdıklarınız kelimesi kelimesine tüm Sayfaların başlığına kopyalanacaktır. Buraya istediğiniz herhangi bir ek başlığı ve hatta stil sayfalarına referans bile girebilirsiniz.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
tr: Ayarlar, okuma, ön sayfa görünümlerinde sabit ön sayfa seçtiyseniz, buraya yazdıklarınız kelimesi kelimesine ön sayfa başlığına kopyalanacaktır. Buraya istediğiniz herhangi bir ek başlığı ve hatta stil sayfalarına referans bile girebilirsiniz. Eğer onları belirlediyseniz ve buraya hiçbir şey girilmediyse, bu ek sayfa başlıkları kullanımına geri düşecektir.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
tr: Ayarlar, okumadan ön sayfanızın en son yazılarınızı görüntülemesini seçtiyseniz, buraya yazdıklarınız kelimesi kelimesine ana sayfanızın başlığına kopyalanacaktır. Ayrıca ayarlar, okumadan belirlediyseniz, bu kelimesi kelimesine yazılar sayfanızın başlığına da kopyalanacaktır. Buraya istediğiniz herhangi bir ek başlığı ve hatta stil sayfalarına referans bile girebilirsiniz.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
tr: Bu sayfa arama motoru sonuçlarında neye benzeyeceğini gösteren bir önizlemedir.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
tr: Bu sayfa için etiket başlığında özel bir başlık gösterir.

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
tr: Bu sayfa için META açıklamasıdır. Bu herhangi bir otomatik açıklama oluşturmayı geçersiz kılar.

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
tr: Bu sayfa için en önemli anahtar kelimelerinin virgülle ayrılmış listesi META anahtar kelimeleri olarak yazılacak.

en: Override the canonical URLs for this post.
tr: Bu yazı için canonical URL'leri geçersiz kıl.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
tr: Bu sayfayı arama motolarının indekslememesi için işaretleyin.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
tr: Arama motorlarının bu sayfadan bağlantı takip etmemesi için işaretleyin.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for this page.
tr: Arama motorlarının bu sayfa için Open Directory Project 'den açıklamaları kullanmaması için işaretleyin.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for this page.
tr: Yahoo! motorunun bu sayfa için Yahoo! directory 'den açıklamaların kullanılmaması için işaretleyin.

en: Set the title attribute for menu links.
tr: Menü bağlantıları için başlık özelliğini ayarlayın.

en: Set the label for this page menu item.
tr: Bu sayfa menü öğresi için etiket ayarlayın.

en: Don't display this page in the sitemap.
tr: Bu sayfayı site haritasında gösterme.

en: Disable SEO on this page.
tr: Bu sayfada SEO 'u iptal et.

en: Disable Google Analytics on this page.
tr: Bu sayfada Google Analytics 'i iptal et

en: I enjoy this plugin and have made a donation:
tr: Eklenti hoşuma gitti, bağış yaptım:

en: Home Title:
tr: Ana Sayfa Başlığı:

en: Home Description:
tr: Ana Sayfa Açıklaması:

en: Use Keywords:
tr: Anahtar Kelimeler:

en: Enabled
tr: Etkin

en: Disabled
tr: Pasif

en: Home Keywords (comma separated):
tr: Ana Sayfa Anahtar Kelimeleri (virgül kullanın):

en: Use Static Front Page Instead
tr: Sabit ön sayfa yerine kullan

en: Canonical URLs:
tr: Standart URL 'ler:

en: No Pagination for Canonical URLs:
tr: Canonical URL'ler için Sayfa Numaralandırma Yok:

en: Enable Custom Canonical URLs:
tr: Özel Canonical URL'leri etkinleştir:

en: Set Protocol For Canonical URLs:
tr: Canonical URL'ler için Protokol Ayarla:

en: Auto
tr: Otomatik

en: Rewrite Titles:
tr: Başlıkları Biçimlendir:

en: Force Rewrites:
tr: Biçimlendirmeye Zorla:

en: Use Original Title:
tr: Orjinal Başlığı Kullan:

en: Capitalize Category Titles:
tr: Kategori Başlıklarını Büyük Harfe Çevir:

en: Home Page Title Format:
tr: Ana sayfa başlık formatı:

en: Page Title Format:
tr: Sayfa Başlık Biçimi:

en: Post Title Format:
tr: Yazı Başlık Biçimi:

en: Category Title Format:
tr: Kategori Başlık Biçimi:

en: Archive Title Format:
tr: Arşiv başlık formatı:

en: Date Archive Title Format:
tr: Tarih Arşivi Başlık Biçimi

en: Author Archive Title Format:
tr: Yazar Arşivi Başlık Biçimi:

en: Tag Title Format:
tr: Etiket Başlığı Biçimi

en: Search Title Format:
tr: Arama Başlığı Biçimi:

en: Description Format
tr: Açıklama Biçimi

en: 404 Title Format:
tr: 404 Başlık Biçimi:

en: Paged Format:
tr: Sayfalanmış Biçim:

en: SEO for Custom Post Types:
tr: Özel Yazı Türleri için SEO:

en: SEO on only these post types:
tr: Yalnızca bu yazı türleri için SEO:

en: Enable Advanced Options:
tr: Gelişmiş Seçenekleri Etkinleştir:

en: Default to NOINDEX:
tr: NOINDEX varsayılanı:

en: Default to NOFOLLOW:
tr: NOFOLLOW varsayılanı:

en: Default to NOODP:
tr: Varsayılandan NOODP'a:

en: Default to NOYDIR:
tr: Varsayılandan NOYDIR'a:

en: Custom titles:
tr: Özel başlıklar:

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
tr: Özel Yazı Türleri için Sutun Etiketlerini Göster:

en: Display Menu In Admin Bar:
tr: Yönetici Bölümünde Menüyü Göster:

en: Display Menu At The Top:
tr: Üstte Menüyü Göster:

en: Google Webmaster Tools:
tr: Google Web Yöneticisi Araçları:

en: Bing Webmaster Center:
tr: Bing Web Uzmanı Merkezi:

en: Pinterest Site Verification:
tr: Pinterest Site Doğrulaması:

en: Google Plus Default Profile:
tr: Google Plus Varsayılan Profili:

en: Disable Google Plus Profile:
tr: Google Plus Profili Devre Dışı:

en: Display Sitelinks Search Box:
tr: Site Bağlantıları Arama Kutusunu Göster:

en: Set Preferred Site Name:
tr: Tercih Edilen Site Adını Ayarla

en: Specify A Preferred Name:
tr: Tercih edilen bir isim belirt

en: Advanced Authorship Options:
tr: Gelişmiş Yazarlık Seçenekleri:

en: Display Google Authorship:
tr: Google Yazarlığını Görüntüle:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
tr: Ön sayfada yayıncı Metasını göster:

en: Specify Publisher URL:
tr: Yayıncı URL'sini Belirt:

en: Use Universal Analytics:
tr: Universal Analytics Kullan:

en: Advanced Analytics Options:
tr: İleri Analytics Seçenekleri:

en: Tracking Domain:
tr: Domain Takip:

en: Track Multiple Domains:
tr: Çoklu Domain Takip:

en: Additional Domains:
tr: Ek alan adları:

en: Anonymize IP Addresses:
tr: Tanımsız İP Adresleri::

en: Display Advertiser Tracking:
tr: Reklam veren takibini göster:

en: Exclude Users From Tracking:
tr: Takipten Hariç Tutulacak Kullanıcılar

en: Track Outbound Links:
tr: Giden Bağlantılar Takibi:

en: Enhanced Link Attribution:
tr: Geliştirilmiş Link Özellikleri:

en: Enhanced Ecommerce:
tr: Gelişmiş E-ticaret

en: Use Categories for META keywords:
tr: META anahtar kelimeleri için Kategorileri Kullan:

en: Use Tags for META keywords:
tr: META anahtar kelimeleri için Etiket Kullan

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
tr: Yazılar, Sayfalar/Arşiv için dinamik olarak anahtar kelime oluştur

en: Use noindex for Categories:
tr: Kategoriler için noindex kullan:

en: Use noindex for Date Archives:
tr: Tarih Arşivleri için noindex kullan:

en: Use noindex for Author Archives:
tr: Yazar Arşivi için noindex kullan:

en: Use noindex for Tag Archives:
tr: Etiket Arşivi için noindex kullan:

en: Use noindex for the Search page:
tr: Arama sayfası için noindex kullan:

en: Use noindex for the 404 page:
tr: 404 sayfası için noindex kullan:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
tr: Sınıflandırma Arşivleri için noindex kullan:

en: Use noindex for paginated pages/posts:
tr: Numaralanmış sayfalar/yazılar için noindex kullan:

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
tr: Numaralanmış sayfalar/yazılar için nofollow kullan:

en: Exclude site from the Open Directory Project:
tr: Siteyi Open Directory Project'ten hariç tut:

en: Exclude site from Yahoo! Directory:
tr: Siteyi Yahoo! Directory'den hariç tut:

en: Avoid Using The Excerpt In Descriptions:
tr: Açıklamalarda kısaltma kullanmaktan kaçın:

en: Autogenerate Descriptions:
tr: Açıklamaları otomatik oluştur:

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
tr: Otomatik oluşturulmuş açıklamalarda kısa kodları çalıştır:

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
tr: Numaralanmış sayfalar için açıklamaları kaldır:

en: Never Shorten Long Descriptions:
tr: Uzun açıklamaları asla kısaltma:

en: Use Schema.org Markup
tr: Schema.org Biçimlendirmesini Kullan

en: Unprotect Post Meta Fields:
tr: Yazı Meta Alanları Korumasını Kaldır:

en: Exclude Pages:
tr: Harici Sayfalar:

en: Additional Post Headers:
tr: Ek Yazı Başlıkları:

en: Additional Page Headers:
tr: Ek Sayfa Başlıkları:

en: Additional Front Page Headers:
tr: Ek Ön Sayfa Başlıkları:

en: Additional Blog Page Headers:
tr: Ek Blog Sayfası Başlıkları:

en: Log important events:
tr: Önemli olayları kayıt et:

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
tr: All in One SEO Pack Pro Sürüme Yükselt

en: Preview Snippet
tr: Snippet Önizleme

en: Title
tr: Başlık

en: Description
tr: Açıklama

en: Keywords (comma separated)
tr: Anahtar kelimeler (virgül kullanın)

en: Custom Canonical URL
tr: Özelleştirilmiş Canonical URL

en: Title Attribute
tr: Başlık Özelliği

en: Menu Label
tr: Menü Etiketi

en: Exclude From Sitemap
tr: Site Haritasından Çıkar

en: Disable on this page/post
tr: Bu sayfa/yazıyı iptal et

en: Disable Google Analytics
tr: Google Analytics 'i iptal et

en: Home Page Settings
tr: Ana Sayfa Ayarları

en: Keyword Settings
tr: Anahtar Kelime Ayarları

en: Title Settings
tr: Başlık Ayarları

en: Custom Post Type Settings
tr: Özel Yazı Türü Ayarları

en: Display Settings
tr: Görünüm Ayarları

en: Webmaster Verification
tr: Web Yöneticisi Doğrulama

en: Google Settings
tr: Google Ayarları

en: %search% - What was searched for
tr: %search% - Arananlar

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
tr: Bu, meta açıklamalarının formatını kontrol eder. Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
tr: %description% - Eklenti tarafından belirlenen orjinal açıklama, örn: bu seçenek ayarlanırsa tek tek ayarlamak veya otomatik oluşturulan ise alıntıdır

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
tr: %wp_title% - Orjinal wordpress başlığı, örn: yazılar için post_title

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, 404 sayfası için başlık tag formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %category_title% - The (main) category of the post
tr: %category_title% - Yazının (ana) kategorisi

en: %category% - Alias for %category_title%
tr: %category% - %category_title% için diğer isim

en: %post_author_login% - This post's author' login
tr: %post_author_login% -  Yazı yazarının girişi

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
tr: %post_author_nicename% - Yazı yazarının rumuzu

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
tr: %post_author_firstname% - Yazı yazarının ilk ismi (büyük harifli)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
tr: %post_author_lastname% - Yazı yazarının soyismi (büyük harifli)

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
tr: Bu kategori arşivleri için başlık tag formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %category_title% - The original title of the category
tr: %category_title% - Kategorinin orjinal başlığı

en: %category_description% - The description of the category
tr: %category_description% - Kategori açıklaması

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
tr: Bu özel yazı arşivleri için başlık tag formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
tr: %archive_title - WordPress tarafından verilen orijinal arşiv başlığı

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, tarih arşivleri için başlık etiket formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
tr: %date% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv başlığı, örn: "2007" veya "2007 Agustos"

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
tr: %day% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv günü, örn: "17"

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
tr: %month% -  Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv ayı, örn: "Agustos"

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
tr: %year% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv yılı, örn: "2007"

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, yazar arşivleri için başlık etiket formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
tr: %author% - Wordpress tarafından verilen orjinal arşiv başlığı, örn "Steve" veya "John Smith"

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, etiket arşivleri için başlık etiket formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %tag% - The name of the tag
tr: %tag% - Etiket ismi

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
tr: Bu arama sayfası için başlık tag formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %blog_description% - Your blog description
tr: %blog_description% - Blog açıklamanız

en: %page_title% - The original title of the page
tr: %page_title% - Sayfanın orjinal başlığı

en: %page_author_login% - This page's author' login
tr: %page_author_login% - Sayfa yazarının girişi

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
tr: %page_author_nicename% -  Sayfa yazarının rumuzu

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
tr: %page_author_firstname% - Sayfa yazarının ilk ismi (büyük harifli)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
tr: %page_author_lastname% - Sayfa yazarının soyismi (büyük harifli)

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, sayfalar için başlık etiket formatını kontrol eder.<br /> şu makrolar desteklenmektedir:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, yazılar için başlık tag formatını kontrol eder.<br /> Şu makrolar desteklenmektedir:

en: %post_title% - The original title of the post
tr: %post_title% - Yazının orjinal başlığı

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
tr: Bu seçeneği işaretlemek, belirli yazılar için Canonical URL'leri düzenlemenize imkan verecektir.

en: Set protocol for canonical URLs.
tr: Canonical URL'ler için protokol ayarla.

en: Use wp_title to get the title used by the theme; this is disabled by default. If you use this option, set your title formats appropriately, as your theme might try to do its own title SEO as well.
tr: Tema tarafından kullanılan başlığı elde etmek için wp_title'ı kullan; bu varsayılan olarak devre dışıdır. Eğer bu seçeneği kullanırsanız, temanızın da kendi başlıklarına SEO uygulamayı deniyor olabilmesinden, başlık formatlarınızı düzgün bir şekilde ayarlayın.

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all-in-one-seo-pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.
tr: Bunu işaretlerseniz, All in One SEO Pack, kendi eklenti dizininde, hata ayıklamaya yardımcı olabilecek önemli olayların günlüğünü (all-in-one-seo-pack.log) oluşturacak. Bu dizinin yazılabilir olduğundan emin olun.

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
tr: Adından da anlaşılacağı gibi, bu ana sayfanız için Meta Başlığı olacaktır. Bu diğer herhangi bir seçenekten bağımsızdır. Ayarlı değilse, varsayılan Site Başlığı (WordPress, Ayarlar, Genel, Site Başlığı altında bulunan) kullanılacaktır.

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
tr: Bu ana sayfanız için meta açıklaması olacaktır. Bu diğer herhangi bir seçenekten bağımsızdır. ayarlı değilse, varsayılan meta Açıklamasının olmamasıdır.

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
tr: Bu seçeneği işaretlemek sabitlenmiş Ön Sayfanız için ayarlanmış başlık, açıklama ve anahtar kelimeleri kullanır.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
tr: Bu seçenek, tüm sitede Meta Anahtar Kelime kullanımını değiştirme imkanı verir.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
tr: Belirli bir yazı için olan kategorilerinizin bu yazı için meta anahtar kelimeler olarak kullanılmasını istiyorsanız bunu işaretleyin (Yazı Düzenleme ekranında belirteceğiniz anahtar kelimelere ek olarak).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
tr: Belirli bir yazı için olan etiketlerininiz bu yazı için meta anahtar kelimeler olarak kullanılmasını istiyorsanız bunu işaretleyin (Yazı Düzenleme ekranında belirteceğiniz anahtar kelimelere ek olarak).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
tr: Yazılar sayfasındaki (WordPress'te Ayarlar, Okuma, Ön Sayfa Görünümleri altında ayarlanmış) ve  arşiv sayfalarınızdaki anahtar kelimelerin o sayfada gösterilen yazılardan dinamik olarak üretilmesini istiyorsanız bunu işaretleyin. Eğer işaretli değilse, yazılar sayfası için sayfa düzenle ekranında ayarlanan anahtar kelimeler kullanılacak.

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
tr: Bunun tamamen başlık etiketi ile alakalı olduğunu unutmayın. bu, tarayıcınızın pencere başlık çubuğunda gördüğünüz şeydir. Yalnızca başlık çubuğunda ve kaynak kodunda görünen, sayfada görünür OLMAYAN bir şeydir. Etkinse, tüm sayfa, yazı, kategori, arama ve arşiv sayfa başlıkları tekrardan yazılır. Birçoğu için formatı belirleyebilirsiniz. Örneğin: Başlıkları tekrar yaz varsayılan yazı formatını kullanmak,  tüm yazı başlıklarını 'Yazı Başlığı | Blog Adı' şeklinde yeniden yazacaktır. All in One SEO Pack kullanarak manuel olarak bir başlık tanımladıysanız, bu, yazınızın format satırındaki başlığı halini alacaktır.

en: Check this and Search Page Titles and Tag Page Titles will have the first letter of each word capitalized.
tr: Bunu işaretlerseniz, arama sayfası başlıkları ve etiket sayfası başlıklarında her kelimenin ilk harfi büyük olacaktır.

en: Check this and Category Titles will have the first letter of each word capitalized.
tr: Bunu işaretlerseniz, Kategori Başlıklarında her kelimenin ilk harfi büyük olacaktır.

en: This controls the format of the title tag for your Home Page.<br />The following macros are supported:
tr: Bu, Ana sayfanız için başlık etiket formatını kontrol eder.<br /> şu makrolar desteklenmektedir:

en: %blog_title% - Your blog title
tr: %blog_title% - Blog başlığı

en: All donations support continued development of this free software.
tr: Tüm bağışlar bu ücretsiz yazılımın gelişimini desteklemektedir.

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.
tr: Bu seçenek otomatik olarak tüm WordPress kurulum girdileri için Standart URL ler üretecektir. <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a> tarafından yinelenen içerik cezalarını önlemeye yardımcı olacaktır.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
tr: Bu seçeneği işaretlemek, tüm numaralanmış içerik için Canonical URL'yi ilk sayfa olarak ayarlayacaktır.

en: Bad Bot Blocker
tr: Kötü bot engelleyici

en: Block requests from user agents that are known to misbehave with 503.
tr: 503 ile uygunsuz davranış sergilediği bilinen user agent isteklerini engelle.

en: Log and show recent requests from blocked bots.
tr: Engellenmiş botlardan gelen son istekleri kaydet ve göster.

en: Check this to edit the list of disallowed user agents for blocking bad bots.
tr: Kötü botları engellemek için izin verilmeyen user agentların listesini düzenlemek için bunu onaylayın.

en: This is the list of disallowed user agents used for blocking bad bots.
tr: Bu, kötü botları engellemek için izin verilmeyen user agentların listesidir.

en: This is the list of disallowed referers used for blocking bad bots.
tr: Bu kötü botları engellemek için izin verilmeyen refererlerin listesidir.

en: Shows log of most recent requests from blocked bots. Note: this will not track any bots that were already blocked at the web server / .htaccess level.
tr: Engellenmiş botlardan gelen en güncel istek kayıtlarını gösterir. Not: Bu, web sunucusunda / .htaccess seviyesinde engellenmiş botları takip etmeyecektir.

en: Track Blocked Bots
tr: Engellenen botları izle

en: User Agent Blocklist
tr: User Agent engellenen listesi

en: Referer Blocklist
tr: Referer Engeleme Listesi

en: Log Of Blocked Bots
tr: Engellenen botların kaydı

en: No requests yet.
tr: Henüz bir talep yok.

en: Blocked bot with IP %s -- matched user agent %s found in blocklist.
tr: %s IP ile engellenen bot -- eşleşen user agent %s engellenen listesinde bulundu.

en: Blocked bot with IP %s -- matched referer %s found in blocklist.
tr: %s IP ile engellenen bot -- eşleşen referer %s engelleme listesinde bulundu.

en: Apache module %s is required!
tr: Apache modülü %s gerekli!

en: Updated .htaccess rules.
tr: .htaccess kuralları güncellendi.

en: Failed to update .htaccess rules!
tr: .htaccess kurallarını güncellemekte başarısız olundu!

en: No rules to update!
tr: Güncellenecek kural yok!

en: %s Plugin Options
tr: %s Eklenti Ayarları

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar
