Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (1215 entries)

en: %1$s Extensions
tr: %1$s eklenti

en: %1$s Internal Linking Blocks
tr: %1$s dahili bağlantı blokları

en: %1$s Structured Data Blocks
tr: %1$s yapısal veri blokları

en: %1$s adds several columns to this page.
tr: %1$s, bu sayfaya birkaç sütun ekler.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please activate %3$s to make your life better.
tr: %1$s ve %2$s bir yardımcı eklenti ekleyerek birlikte daha iyi çalışabilir. Hayatınızı daha iyi hale getirmek için lütfen %3$s yükleyin.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better.
tr: %1$s ve %2$s, bir yardımcı eklenti ekleyerek birlikte daha iyi çalışabilir. Hayatınızı daha iyi hale getirmek için lütfen %3$s yükleyin.

en: %1$s and %2$s can work together a lot better by adding a helper plugin. Please install %3$s to make your life better. %4$s.
tr: %1$s ve %2$s, yardımcı bir eklentiyi ekleyerek birlikte çok daha iyi çalışabilir. Hayatınızı daha iyi hale getirmek için lütfen %3$s kurun. %4$s.

en: %1$s can integrate with third parties products. You can enable or disable these integrations below.
tr: %1$s, üçüncü taraf ürünleriyle entegre olabilir. Bu entegrasyonları aşağıda etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

en: %1$s cannot determine whether your site can be found by search engines
tr: %1$s, sitenizin arama motorları tarafından bulunup bulunamayacağını belirleyemiyor

en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
tr: %1$s birçok özellikle birlikte gelir. Aşağıda bazılarını etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Soru işaretine tıklamak, özellik hakkında daha fazla bilgi verir.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
tr: %1$s çok güçlü dahili araçlarla beraber gelir:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
tr: %1$s %3$s eklentisinin %2$s sürümünü kullandığınızı tespit etti. Lütfen uyumsuzluk problemlerinin önüne geçmek için son sürüme güncelleyin.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
tr: %1$s geçerli bir %2$s doğrulama metnine sahip değil. Lütfen düzeltin.

en: %1$s extensions
tr: %1$s uzantıları

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
tr: %1$s, bu sayfalar için başlıkları yeniden zorlamak gerekmediğini otomatik algıladı, eğer bunun yanlış olduğunu düşünüyor ve siz ne yaptığınızı biliyorsanız, buradan ayarı değiştirebilirsiniz.

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
tr: %2$s %1$s ayarlarında izin verilen seçeneklerden biri değil. Değer varsayılana döndürüldü.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
tr: Kullandığınız kelimelerin %1$s kadarı %2$s%3$s heceden fazla%4$s, ki bu da önerilen %5$s hece sayısına eşit ya da daha az.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
tr: Kullandığınız kelimelerin %1$s kadarı %2$s%3$s heceden fazla%4$s, ki bu da önerilen %5$s hece sayısını aşıyor.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and it has determined that your site cannot be found by search engines. If this site is live or about to become live, this should be fixed.
tr: %1$s, %2$s kullanıcıları için ücretsiz bir indekslenebilirlik kontrolü sunuyor ve sitenizin arama motorları tarafından bulunamadığını belirledi. Bu, site yayındaysa veya yayına girmek üzereyse, düzeltilmelidir.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and right now it has trouble determining
    			whether search engines can find your site. This could have several (legitimate) reasons and
    			is not a problem in itself. If this is a live site, it is recommended that you figure out why
    			the %1$s check failed.
tr: %1$s, %2$s kullanıcıları için ücretsiz bir indekslenebilirlik kontrolü sunar ve şu anda,
    			arama motorlarının sitenizi bulup bulamayacağını belirleme konusunda sorun yaşıyor.
    			Bunun birkaç (mantıklı) nedeni olabilir ve kendi başına bir sorun değil. Bu canlı bir siteyse,
    			%1$s kontrolünün neden başarısız olduğunu bulmanız önerilir.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users, and it shows that your site can be found by search engines.
tr: %1$s, %2$s kullanıcıları için ücretsiz bir indekslenebilirlik kontrolü sunar ve sitenizin arama motorları tarafından bulunabileceğini gösterir.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users. The request to %1$s to check whether your site can be found by search engines failed due to an error.
tr: %1$s, %2$s kullanıcıları için ücretsiz bir indekslenebilirlik kontrolü sunar. Sitenizin arama motorları tarafından bulunup bulunamayacağını kontrol eden %1$s isteği bir hata nedeniyle başarısız oldu.

en: %1$s recommendations for you
tr: Senin için %1$s tavsiyeleri

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
tr: %1$s gizllik haklarınıza saygı gösterir. Kişisel bilgi politikamızı öğrenmek için lütfen %2$sgizlilik politikasını%3$s okuyun.

en: %1$s settings
tr: %1$s ayarlarınız

en: %1$s to optimize your site even further
tr: Sitenizi daha da fazla iyileştirmek için %1$s

en: %1$s video tutorial
tr: %1$s video eğitimi

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and %2$s will notify you when this is not the case.
tr: %1$s, sitenizin arama motorları tarafından hala dizine eklenebilir olup olmadığını haftalık olarak kontrol edecek ve %2$s, durum böyle olmadığında sizi bilgilendirecektir.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to know everything our plugin has to offer. Sign up for our free %1$s plugin training, in which you'll learn how to use %1$s and how it can help you make the best of your website!
tr: %1$s şimdi sitenizin ihtiyacı olan tüm teknik optimizasyonu halledecek. Sitenizin arama sonuçlarındaki performansını iyileştirmek için, eklentimizin sunduğu her şeyi öğrenmeniz önemlidir. %1$s kullanımını ve web sitenizin en iyi hale getirmeyi öğreneceğiniz, %1$s eklenti eğitimimize ücretsiz kaydolun!

en: %1$s, Author at %2$s
tr: %1$s, %2$s sitesinin yazarı

en: %1$s, take your optimization to the next level!
tr: %1$s, optimizasyonu bir üst seviyeye taşır!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %3$d consecutive sentences starting with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s! | %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %4$d instances where %3$d or more consecutive sentences start with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s!
tr[0]: %1$sArdışık cümleler%2$s: Metin, aynı sözcükle başlayan %3$d ardışık cümle içeriyor. %5$sBir şeyleri karıştırmaya çalışın%2$s!
tr[1]: %1$sArdışık cümleler%2$s: Metin, %3$d veya daha fazla ardışık cümlenin aynı sözcükle başladığı %4$d örnek içeriyor. %5$sBir şeyleri karıştırmaya çalışın%2$s!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: There is enough variety in your sentences. That's great!
tr: %1$sArdışık cümleler%2$s: Cümlelerinizde yeterince çeşitlilik var. Bu harika!

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s
tr: %1$sFlesch okuma kolaylığı%2$s: Kopya, testte %3$s puan aldı ve okunması %4$s olarak kabul edildi. %5$s

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s%6$s%7$s
tr: %1$sFlesch okuma kolaylığı%2$s: Kopya, testte %3$s puan aldı ve okunması %4$s olarak kabul edildi. %5$s%6$s%7$s

en: %1$sFunction words in keyphrase%3$s: Your keyphrase "%4$s" contains function words only. %2$sLearn more about what makes a good keyphrase.%3$s
tr: %1$sAnahtar kelime içinde işlev sözcükleri%3$s: "%4$s" anahtar kelimesi yalnızca işlev sözcüklerini içeriyor. %2$sİyi bir anahtar kelimenin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.%3$s

en: %1$sGo to %2$s to analyze your entire site%3$s
tr: %1$s Sitenizin tamamını analiz etmek için %2$s adresine gidin%3$s

en: %1$sGo to the Discussion Settings page%2$s
tr: %1$sTartışma ayarları sayfasına gidin%2$s

en: %1$sImage alt attributes%2$s: Good job!
tr: %1$sGörsel alt nitelikleri%2$s: İyi iş!

en: %1$sImage alt attributes%3$s: Images on this page do not have alt attributes that reflect the topic of your text. %2$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of relevant images%3$s!
tr: %1$sGörsel alt nitelikleri%3$s: Bu sayfadaki görseller, metninizin konusunu yansıtan alt niteliklere sahip değil. %2$sAnahtar kelimenizi veya eş anlamlılarını ilgili görsellerin alt etiketlerine ekleyin%3$s!

en: %1$sImage alt attributes%3$s: Images on this page have alt attributes, but you have not set your keyphrase. %2$sFix that%3$s!
tr: %1$sGörsel alt nitelikleri%3$s: Bu sayfadaki görsellerin alt nitelikleri var, ancak anahtar kelimeinizi ayarlamadınız. %2$sBunu düzeltin%3$s!

en: %1$sImage alt attributes%3$s: No images appear on this page. %2$sAdd some%3$s!
tr: %1$sGörsel alt nitelikleri%3$s: Bu sayfada hiçbir görsel görünmüyor. %2$sBirkaç tane ekleyin%3$s!

en: %1$sInternal links%2$s: There are both nofollowed and normal internal links on this page. Good job!
tr: %1$sDahili bağlantılar%2$s: Bu sayfada hem nofollow hem de normal dahili bağlantılar var. İyi iş!

en: %1$sInternal links%2$s: You have enough internal links. Good job!
tr: %1$sDahili bağlantılar%2$s: Yeterince iç bağlantınız var. İyi iş!

en: %1$sInternal links%3$s: No internal links appear in this page, %2$smake sure to add some%3$s!
tr: %1$sDahili bağlantılar%3$s: Bu sayfada hiçbir dahili bağlantı görünmüyor, %2$sbirkaç tane eklediğinizden emin olun%3$s!

en: %1$sInternal links%3$s: The internal links in this page are all nofollowed. %2$sAdd some good internal links%3$s.
tr: %1$sDahili bağlantılar%3$s: Bu sayfadaki dahili bağlantıların tamamı nofollow olarak işaretlenmiş. %2$sBirkaç tane iyi dahili bağlantı ekleyin%3$s.

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d time. This is great! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d times. This is great!
tr[0]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %3$d kez bulundu. Bu çok iyi!
tr[1]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %3$d kez bulundu. Bu çok iyi!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
tr[0]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %5$d kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen asgari %3$d katından daha az. %4$sAnahtar kelimenize odaklanın%2$s!
tr[1]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %5$d kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen asgari %3$d katından daha az. %4$sAnahtar kelimenize odaklanın%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
tr[0]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %5$d kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen azami %3$d katından daha fazla. %4$sAşırı optimize etmeyin%2$s!
tr[1]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %5$d kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen azami %3$d katından daha fazla. %4$sAşırı optimize etmeyin%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
tr[0]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %5$d kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen azami %3$d katından çok daha fazla. %4$sAşırı optimize etmeyin%2$s!
tr[1]: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime %5$d kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen azami %3$d katından çok daha fazla. %4$sAşırı optimize etmeyin%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found 0 times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
tr: %1$sAnahtar kelime yoğunluğu%2$s: Odak anahtar kelime 0 kez bulundu. Bu uzunluktaki bir metin için önerilen asgari %3$d katından daha az. %4$sAnahtar kelimenize odaklanın%2$s!

en: %1$sKeyphrase distribution%2$s: Good job!
tr: %1$sAnahtar kelime dağılımı%2$s: İyi iş!

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: %2$sInclude your keyphrase or its synonyms in the text so that we can check keyphrase distribution%3$s.
tr: %1$sAnahtar kelime dağılımı%3$s: %2$sAnahtar kelime dağılımınızı kontrol edebilmemiz için metne anahtar kelimeleri veya eş anlamlılarını ekleyin%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Uneven. Some parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
tr: %1$sAnahtar kelime dağılımı%3$s: Düzensiz. Metninizin bazı bölümleri anahtar kelimeleri veya eş anlamlılarını içermiyor. %2$sKelimeleri daha eşit dağıtın%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Very uneven. Large parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
tr: %1$sAnahtar kelime dağılımı%3$s: Çok düzensiz. Metninizin büyük bölümleri anahtar kelimeleri veya eş anlamlılarını içermiyor. %2$sKelimeleri daha eşit dağıtın%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%2$s: Well done!
tr: %1$sGirişte anahtar kelime%2$s: İyi iş!

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms do not appear in the first paragraph. %2$sMake sure the topic is clear immediately%3$s.
tr: %1$sGirişte anahtar kelime%3$s: Anahtar kelimeleriniz veya eş anlamlıları ilk paragrafta görünmüyor. %2$sKonunun hemen anlaşıldığından emin olun%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s:Your keyphrase or its synonyms appear in the first paragraph of the copy, but not within one sentence. %2$sFix that%3$s!
tr: %1$sGirişte anahtar kelime%3$s: Anahtar kelimeleriniz veya eş anlamlıları kopyanın ilk paragrafında görünür, ancak tek bir cümle içinde görünmez. %2$sBunu düzeltin%3$s!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: Keyphrase or synonym appear in the meta description. Well done!
tr: %1$sMeta açıklamasında anahtar kelime%2$s: Meta açıklamasında anahtar kelime veya eşanlamlılar yer alıyor. İyi iş!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description contains the keyphrase %3$s times, which is over the advised maximum of 2 times. %4$sLimit that%5$s!
tr: %1$sMeta açıklamasında anahtar kelime%2$s: Meta açıklaması anahtar sözcüğü, önerilen azami 2 katından fazla, %3$s kez içeriyor. %4$sbunu sınırlayın%5$s!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description has been specified, but it does not contain the keyphrase. %3$sFix that%4$s!
tr: %1$sMeta açıklamasında anahtar kelime%2$s: Meta açıklaması belirtildi, ancak anahtar sözcüğü içermiyor. %3$sBunu düzeltin%4$s!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: Great work!
tr: %1$sKısa ad içinde anahtar kelime%2$s: İyi iş!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: More than half of your keyphrase appears in the slug. That's great!
tr: %1$sKısa ad içinde anahtar kelime%2$s: Anahtar kelimelerinizin yarısından fazlası kısa ad içinde yer alıyor. Bu harika!

en: %1$sKeyphrase in slug%3$s: (Part of) your keyphrase does not appear in the slug. %2$sChange that%3$s!
tr: %1$sKısa ad içinde anahtar kelime%3$s: Anahtar kelimelerinizin bir kısmı kısa ad içinde yer almıyor.%2$sBunu değiştirin%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job! | %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. Good job!
tr[0]: %1$s Bir alt başlıktaki anahtar sözcük %2$s: üst düzey alt başlıklarınızın %3$s, kopyanızın konusunu yansıtır. Aferin!
tr[1]: %1$s Aşağıdaki alt deyim %2$s: üst düzey alt başlıklarınızın %3$s, kopyanızın konusunu yansıtır. Aferin!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
tr: %1$s Bir alt başlıktaki anahtar sözcük %2$s: Üst düzey alt başlığınız, kopyanızın konusunu yansıtır. Aferin!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: %2$sUse more keyphrases or synonyms in your H2 and H3 subheadings%3$s!
tr: %1$s Aşağıdaki alt deyim %3$s: %2$s Üst düzeyindeki alt başlıklarınızda daha fazla anahtar kelime öbekleri kullanın; %3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: More than 75%% of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. %2$sDon't over-optimize%3$s!
tr: %1$s Aşağıdaki alt deyim %3$s: Üst düzey alt başlıklarınızın % 75'inden fazlası kopyanızın konusunu yansıtıyor. Bu çok fazla. %2$s bunu %3$s aşırı optimize etme!

en: %1$sKeyphrase in title%2$s: The exact match of the focus keyphrase appears at the beginning of the SEO title. Good job!
tr: %1$sBaşlık içinde anahtar kelime%2$s: Odak anahtar kelimenin tam eşleşmesi, SEO başlığının başında yer alıyor. İyi iş!

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Does not contain the exact match. %2$sTry to write the exact match of your keyphrase in the SEO title and put it at the beginning of the title%3$s.
tr: %1$sBaşlıktaki anahtar kelime öbeği%3$s: Tam eşleşmeyi içermiyor. %2$sAnahtar kelimelerinizin tam eşleşmesini SEO başlığına yazmaya çalışın ve başlığın başına koyun%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Not all the words from your keyphrase "%4$s" appear in the SEO title. %2$sFor the best SEO results write the exact match of your keyphrase in the SEO title, and put the keyphrase at the beginning of the title%3$s.
tr: %1$sBaşlıktaki anahtar kelime%3$s: "%4$s" anahtar kelimesindeki tüm kelimeler SEO başlığında yer almıyor. %2$sEn iyi SEO sonuçları için anahtar kelimenizin tam eşleşmesini SEO başlığına yazın ve anahtar kelimeyi başlığın başına koyun%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: The exact match of the focus keyphrase appears in the SEO title, but not at the beginning. %2$sMove it to the beginning for the best results%3$s.
tr: %1$sBaşlıktaki anahtar kelime öbeği%3$s: Odak anahtar kelime öbeğinin tam eşleşmesi SEO başlığında mevcut, ancak en başta yer almıyor . %2$sEn iyi sonuçlar için başa taşıyın%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%2$s: Good job!
tr: %1$sAnahtar kelime uzunluğu%2$s: İyi iş!

en: %1$sKeyphrase length%3$s: %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
tr: %1$sAnahtar kelime uzunluğu%3$s: %2$sSEO puanınızı hesaplamak için bir anahtar kelime belirleyin%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%3$s: No focus keyphrase was set for this page. %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
tr: %1$sAnahtar kelime uzunluğu%3$s: Bu sayfa için odak anahtar kelime ayarlanmadı. %2$sSEO puanınızı hesaplamak için bir anahtar kelime belirleyin%3$s.

en: %1$sLink keyphrase%3$s: You're linking to another page with the words you want this page to rank for. %2$sDon't do that%3$s!
tr: %1$sBağlantı anahtar kelimesi%3$s: Bu sayfa için derecelenmesini istediğiniz kelimelerin bulunduğu başka bir sayfaya bağlantı veriyorsunuz. %2$sBunu yapmayın%3$s!

en: %1$sMeta description length%2$s: Well done!
tr: %1$sMeta açıklama uzunluğu%2$s: İyi iş!

en: %1$sMeta description length%3$s:  No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. %2$sMake sure to write one%3$s!
tr: %1$sMeta açıklama uzunluğu%3$s: Meta açıklaması belirtilmedi. Arama motorları bunun yerine sayfadaki kopyayı gösterecektir. %2$sBir tane yazdığınızdan emin olun%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is over %4$d characters. To ensure the entire description will be visible, %2$syou should reduce the length%3$s!
tr: %1$sMeta açıklama uzunluğu%3$s: Meta açıklaması %4$d karakterin üzerinde. Açıklamanın tamamının görünür olmasını sağlamak için %2$suzunluğunu azaltmalısınız%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is too short (under %4$d characters). Up to %5$d characters are available. %2$sUse the space%3$s!
tr: %1$sMeta açıklama uzunluğu%3$s: Meta açıklaması çok kısa (%4$d karakterin altında). %5$d karaktere kadar kullanılabilir. %2$sAlanını kullanın%3$s!

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
tr: %1$sDaha fazla ölü bağlantı%2$s yok: kolay yönlendirme yöneticisi

en: %1$sNot enough content%2$s: %3$sPlease add some content to enable a good analysis%2$s.
tr: %1$sYeterli içerik yok%2$s: %3$sİyi bir analizi mümkün kılmak için lütfen biraz içerik ekleyin%2$s.

en: %1$sOutbound links%2$s: Good job!
tr: %1$sGiden bağlantılar%2$s: İyi iş!

en: %1$sOutbound links%2$s: There are both nofollowed and normal outbound links on this page. Good job!
tr: %1$sGiden bağlantılar%2$s: Bu sayfada hem nofollow hem de normal giden bağlantılar var. İyi iş!

en: %1$sOutbound links%3$s: All outbound links on this page are nofollowed. %2$sAdd some normal links%3$s.
tr: %1$sGiden bağlantılar%3$s: Bu sayfadaki tüm giden bağlantılar nofollow. %2$sBazı normal bağlantılar ekleyin%3$s.

en: %1$sOutbound links%3$s: No outbound links appear in this page. %2$sAdd some%3$s!
tr: %1$sGiden bağlantılar%3$s: Bu sayfada giden bağlantı yok. %2$sBiraz ekleyin%3$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s! | %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s!
tr[0]: %1$sParagraf uzunluğu%2$s: Paragrafların %3$d tanesi önerilen azami %4$d adet kelimeden fazlasını içeriyor. %5$sParagraflarınızı kısaltın%2$s!
tr[1]: %1$sParagraf uzunluğu%2$s: Paragrafların %3$d tanesi önerilen azami %4$d adet kelimeden fazlasını içeriyor. %5$sParagraflarınızı kısaltın%2$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: None of the paragraphs are too long. Great job!
tr: %1$sParagraf uzunluğu%2$s: Paragrafların hiçbiri çok uzun değil. İyi iş!

en: %1$sPassive voice%2$s: %3$s of the sentences contain passive voice, which is more than the recommended maximum of %4$s. %5$sTry to use their active counterparts%2$s.
tr: %1$sEdilgen çatı%2$s: Cümlelerin %3$s tanesi edilgen çatı içeriyor ve bu, önerilen azami %4$s taneden fazla. %5$sBunların yerine etken kullanım yapmaya çalışın%2$s.

en: %1$sPassive voice%2$s: You're using enough active voice. That's great!
tr: %1$sEdilgen çatı%2$s: Yeterince etken çatı kullanıyorsun. Bu harika!

en: %1$sPreviously used keyphrase%2$s: You've not used this keyphrase before, very good.
tr: %1$sDaha önce kullanılan anahtar kelime%2$s: Bu anahtar kelimeyi daha önce kullanmadınız, çok iyi.

en: %1$sRead more about troubleshooting search engine visibility.%2$s
tr: %1$sArama motoru görünürlüğüyle ilgili sorunları giderme hakkında daha fazla bilgi edinin.%2$s

en: %1$sReadability%2$s: %3$s
tr: %1$sOkunabilirlik%2$s: %3$s

en: %1$sRun the indexation process on your server%2$s using %3$sWP CLI%2$s.
tr: %3$sWP CLI%2$s kullanarak %1$ssunucunuzda indeksleme işlemini çalıştırın%2$s.

en: %1$sSEO title width%2$s: Good job!
tr: %1$sSEO başlık genişliği%2$s: İyi iş!

en: %1$sSEO title width%3$s: %2$sPlease create an SEO title%3$s.
tr: %1$sSEO başlık genişliği%3$s: %2$sLütfen bir SEO başlığı oluşturun%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is too short. %2$sUse the space to add keyphrase variations or create compelling call-to-action copy%3$s.
tr: %1$sSEO başlık genişliği%3$s: SEO başlığı çok kısa. %2$sAnahtar kelime varyasyonları eklemek veya etkileyici eylem çağrısı kopyası oluşturmak için alanı kullanın%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is wider than the viewable limit. %2$sTry to make it shorter%3$s.
tr: %1$sSEO başlık genişliği%3$s: SEO başlığı, görüntülenebilir sınırdan daha geniş. %2$sKısaltmaya çalışın%3$s.

en: %1$sSentence length%2$s: %3$s of the sentences contain more than %4$s words, which is more than the recommended maximum of %5$s. %6$sTry to shorten the sentences%2$s.
tr: %1$sCümle uzunluğu%2$s: Cümlelerin %3$s tanesi %4$s adetten fazla kelime içeriyor, bu da önerilen azami %5$s adetten fazla. %6$sCümleleri kısaltmaya çalışın%2$s.

en: %1$sSentence length%2$s: Great!
tr: %1$sCümle uzunluğu%2$s: Harika!

en: %1$sSingle title%3$s: H1s should only be used as your main title. Find all H1s in your text that aren't your main title and %2$schange them to a lower heading level%3$s!
tr: %1$sTek başlık%3$s: H1 etiketleri yalnızca ana başlığınız olarak kullanılmalıdır. Metninizde ana başlığınız olmayan tüm H1 etiketlerini bulun ve %2$salt başlık seviyesine değiştirin%3$s!

en: %1$sSlug stopwords%3$s: The slug for this page contains a stop word. %2$sRemove it%3$s! | %1$sSlug stopwords%3$s: The slug for this page contains stop words. %2$sRemove them%3$s!
tr[0]: %1$sKısa ad engelli kelime%3$s: Bu sayfanın kısa adı engelli bir kelime içeriyor. %2$sKaldırın%3$s!
tr[1]: %1$sKısa ad engelli kelime%3$s: Bu sayfanın kısa adı engelli kelimeler içeriyor. %2$sKaldırın%3$s!

en: %1$sSlug too long%3$s: the slug for this page is a bit long. %2$sShorten it%3$s!
tr: %1$sKısa ad çok uzun%3$s: Bu sayfanın kısa adı biraz uzun. %2$sKısaltın%3$s!

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
tr: %1$sSosyal medya önizlemesi%2$s: Facebook ve Twitter

en: %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d section of your text is longer than %4$d words and is not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s. | %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d sections of your text are longer than %4$d words and are not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s.
tr[0]: %1$sAlt başlık dağılımı%2$s: Metninizin %3$d tane bölümü %4$d kelimeden uzun ve herhangi bir alt başlıkla ayrılmamış. %5$sOkunabilirliği artırmak için alt başlıklar ekleyin%2$s.
tr[1]: %1$sAlt başlık dağılımı%2$s: Metninizin %3$d tane bölümü %4$d kelimeden uzun ve herhangi bir alt başlıkla ayrılmamış. %5$sOkunabilirliği artırmak için alt başlıklar ekleyin%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: Great job!
tr: %1$sAlt başlık dağılımı%2$s: Harika!

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, although your text is rather long. %3$sTry and add some subheadings%2$s.
tr: %1$sAlt başlık dağılımı%2$s: Metniniz oldukça uzun olmasına rağmen, herhangi bir alt başlık kullanmıyorsunuz. %3$sBazı alt başlıkları deneyin ve ekleyin%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
tr: %1$sAlt başlık dağılımı%2$s: Herhangi bir alt başlık kullanmıyorsunuz, ancak metniniz yeterince kısa ve muhtemelen onlara ihtiyaç duymuyor.

en: %1$sThis was reported by the %2$s plugin%3$s
tr: %1$sBu, %2$s eklentisi tarafından bildirildi%3$s

en: %1$sTransition words%2$s: None of the sentences contain transition words. %3$sUse some%2$s.
tr: %1$sGeçiş kelimeleri%2$s: Cümlelerin hiçbiri geçiş kelimeleri içermiyor. %3$sBirkaç tane kullanın%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Only %3$s of the sentences contain transition words, which is not enough. %4$sUse more of them%2$s.
tr: %1$sGeçiş kelimeleri%2$s: Cümlelerin yalnızca %3$s tanesi geçiş kelimeleri içeriyor, bu yeterli değil. %4$sDaha fazlasını kullanın%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Well done!
tr: %1$sGeçiş kelimeleri%2$s: İyi iş!

en: %1$sYou can change the tagline in the customizer%2$s.
tr: %1$sÖzelleştiricide sloganı değiştirebilirsiniz%2$s.

en: %2$sText length%3$s: The text contains %1$d word. Good job! | %2$sText length%3$s: The text contains %1$d words. Good job!
tr[0]: %2$sMetin uzunluğu%3$s: Metin %1$d kelime içeriyor. İyi iş!
tr[1]: %2$sMetin uzunluğu%3$s: Metin %1$d kelime içeriyor. İyi iş!

en: %2$sText length%4$s: The text contains %1$d word. | %2$sText length%4$s: The text contains %1$d words.
tr[0]: %2$sMetin uzunluğu%4$s: Metin %1$d kelime içeriyor.
tr[1]: %2$sMetin uzunluğu%4$s: Metin %1$d kelime içeriyor.

en: %3$sImage alt attributes%5$s: Out of %2$d images on this page, %1$d have alt attributes with words from your keyphrase or synonyms. That's a bit much. %4$sOnly include the keyphrase or its synonyms when it really fits the image%5$s.
tr: %3$sGörsel alt nitelikleri%5$s: Bu sayfadaki %2$d görselden %1$d tanesi, anahtar kelimenizden veya eş anlamlı kelimelerinizden alt niteliğine sahip. Bu biraz fazla. %4$sYalnızca anahtar kelimeyi veya eş anlamlılarını, görsele gerçekten uyduğunda ekleyin%5$s.

en: %3$sImage alt attributes%5$s: Out of %2$d images on this page, only %1$d has an alt attribute that reflects the topic of your text. %4$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of more relevant images%5$s! | %3$sImage alt attributes%5$s: Out of %2$d images on this page, only %1$d have alt attributes that reflect the topic of your text. %4$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of more relevant images%5$s!
tr[0]: %3$sGörsel alt nitelikleri%5$s: Bu sayfadaki %2$d görselden yalnızca %1$d tanesi, metninizin konusunu yansıtan bir alt niteliğe sahip. %4$sAnahtar kelimenizi veya eş anlamlılarını daha alakalı görsellerin alt etiketlerine ekleyin%5$s!
tr[1]: %3$sGörsel alt nitelikleri%5$s: Bu sayfadaki %2$d görselden yalnızca %1$d tanesi, metninizin konusunu yansıtan bir alt niteliğe sahip. %4$sAnahtar kelimenizi veya eş anlamlılarını daha alakalı görsellerin alt etiketlerine ekleyin%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
tr: %3$sAnahtar kelime uzunluğu%5$s: Anahtar kelime %1$d kelime uzunluğunda. Bu, önerilen azami %2$d kelimeden daha fazla. %4$sKısaltın%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's way more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
tr: %3$sAnahtar kelime uzunluğu%5$s: Anahtar kelime %1$d kelime uzunluğunda. Bu, önerilen azami %2$d kelimeden çok daha fazla. %4$sKısaltın%5$s!

en: %3$sPreviously used keyphrase%5$s: You've used this keyphrase %1$sonce before%2$s. %4$sDo not use your keyphrase more than once%5$s.
tr: %3$sDaha önce kullanılan anahtar kelime%5$s: Bu anahtar kelimeyi %1$sdaha önce bir kez%2$s kullandınız. %4$sAnahtar kelimenizi bir kereden fazla kullanmayın%5$s.

en: %4$sPreviously used keyphrase%6$s: You've used this keyphrase %1$s%2$d times before%3$s. %5$sDo not use your keyphrase more than once%6$s.
tr: %4$sDaha önce kullanılan anahtar kelime%6$s: Bu anahtar kelimeyi %1$sdaha önce %2$d kez%3$s kullandınız. %5$sAnahtar kelimenizi bir kereden fazla kullanmayın%6$s.

en: %d day | %d days
tr[0]: %d gün
tr[1]: %d gün

en: %d hour | %d hours
tr[0]: %d saat
tr[1]: %d saat

en: %d minute | %d minutes
tr[0]: %d dakika
tr[1]: %d dakika

en: %d occurrences
tr: %d tekrar

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
tr: %s &rsaquo; Yapılandırma Sihirbazı

en: %s (current default for %s)
tr: %s (%s için mevcut varsayılan)

en: %s Archive
tr: %s arşivi

en: %s Archives
tr: %s arşivleri

en: %s Breadcrumbs
tr: %s bağlantı haritası

en: %s Columns
tr: %s sütunlar

en: %s Posts Overview
tr: %s yazıya genel bakış

en: %s and %s
tr: %s ve %s

en: %s data found.
tr: %s veri bulundu.

en: %s data not found.
tr: %s veri bulunamadı.

en: %s data successfully imported.
tr: %s veri başarıyla içe aktarıldı.

en: %s data successfully removed.
tr: %s veri başarıyla kaldırıldı.

en: %s did not detect any plugin data from plugins it can import from.
tr: %s eklentilerden içe aktarılabilecek herhangi bir eklenti verisi tespit edemedi.

en: %s does not seem to be a valid Facebook App ID. Please correct.
tr: %s geçerli bir Facebook uygulama ID'si gibi görünmüyor. Lütfen düzeltin.

en: %s does not seem to be a valid Twitter Username. Please correct.
tr: %s geçerli bir Twitter kullanıcı adı değil. Lütfen düzeltin.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
tr: %s geçerli bir web adresi değil. Lütfen düzeltin.

en: %s file
tr: %s dosyası

en: %s had problems creating the database tables needed to speed up your site.
tr: %s, sitenizi hızlandırmak için gereken veritabanı tablolarını oluştururken sorun yaşadı.

en: %s installation wizard
tr: %s yükleme sihirbazı

en: %s integration
tr: %s entegrasyonu

en: %s is a required feature toggle argument.
tr: %s, gerekli bir özellik geçişi bağımsız değişkenidir.

en: %s minute | %s minutes
tr[0]: %s dakika
tr[1]: %s dakika

en: %s notification | %s notifications
tr[0]: %s bildirim
tr[1]: %s bildirim

en: %s preview
tr: %s önizlemesi

en: %s restored to default SEO settings.
tr: %s varsayılan SEO ayarlarına döndürüldü.

en: %s settings to import:
tr: İçe aktarılacak %s ayarları:

en: %s video tutorial
tr: %s video eğitimi

en: %s, %s and %s
tr: %s, %s ve %s

en: &laquo; Back to Tools page
tr: &laquo; Araçlar sayfasına dön

en: (Opens in a new browser tab)
tr: (Yeni sekmede açılır)

en: (Opens in a new browser window)
tr: (Yeni bir tarayıcı penceresinde açılır)

en: (custom field)
tr: (özel alan)

en: (custom taxonomy)
tr: (özel sınıflandırma)

en: (if one exists)
tr: (eğer varsa)

en: (no parent)
tr: (ebeveyn yok)

en: (no title)
tr: (başlıksız)

en: 1 year free support and updates included!
tr: 1 yıllık ücretsiz güncelleme ve yükseltme dahil!

en: 24/7 email support
tr: 7/24 e-posta desteği

en: 301 Redirect
tr: 301 yönlendirme

en: 404 pages
tr: 404 sayfaları

en: A blog
tr: Bir blog

en: A company name and logo need to be set for structured data to work properly. %1$sLearn more about the importance of structured data.%2$s
tr: Yapılandırılmış olan verinin düzgün çalışması için bir firma ismi ve logo ayarlanması gerekmektedir. %1$sYapılandırılmış verinin önemi ile ilgili daha çok bilgi edinin.%2$s

en: A corporation
tr: Bir şirket

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
tr: Yazarın isminin bağlantı metni olarak kullanıldığı, arşiv sayfasına bir bağlantı.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
tr: Başlığın bağlantı metni olarak kullanıldığı, yazı sayfasına bir bağlantı.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
tr: Site isminin ve açıklamasının bağlantı metni olarak kullanıldığı, sitenize giden bir bağlantı.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
tr: Site isminin bağlantı metni olarak kullanıldığı, sitenize giden bir bağlantı.

en: A news channel
tr: Bir haber kanalı

en: A portfolio
tr: Portfolyo

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
tr: Bu adım kaydedilirken bir hata meydana geldi, lütfen hangi adımdayken veya hangi değişiklikleri yapmaya çalışırken (varsa) anlatan {{link}}bir hata bildirimi yapın{{/link}}.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
tr: Bir değiştirme karakteri "%%cf_" ya da "%%ct_" ile başlayamaz, bu karakterler WPSEO değişkenleri, özel alanlar ve özel kategoriler için kullanılmaktadır. Değişken isminizi eşsiz yapmaya çalışın.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
tr: Bir muadil değişken sadece harfler, alt çizgi ya da tire içerebilir. Değişkeninizin ismini değiştirmeyi deneyin.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
tr: Aynı isme sahip bir değiştirme değişkeni zaten mevcut. Değişkeninizi daha eşsiz yapmaya çalışın.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
tr: %1$s ve %2$s arasında sorunsuz entegrasyon

en: A small offline business
tr: Küçük bir çevrimdışı işletme

en: About Page
tr: Hakkında sayfası

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Action
tr: Eylem

en: Activate %s for your site on MyYoast
tr: MyYoast'taki siteniz için %s uzantısını etkinleştirin

en: Activate your subscription
tr: Aboneliğinizi etkinleştirin

en: Activated
tr: Etkinleştirildi

en: Activation failed:
tr: Etkinleştirme başarısız:

en: Add Open Graph meta data
tr: Open Graph Meta verisi ekle

en: Add Twitter card meta data
tr: Twitter kartı meta verisi ekleme

en: Add image
tr: Görsel ekle

en: Add question
tr: Soru ekle

en: Add related keyphrase
tr: İlgili anahtar kelimeyi ekle

en: Add step
tr: Adım ekle

en: Add synonyms
tr: Eş anlamlı kelimeler ekle

en: Add total time
tr: Toplam süre ekle

en: Admin bar menu
tr: Yönetim çubuğu menüsü

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
tr: Yalnızca yönetici uyarısı: Bu sayfa bir meta açıklaması, olmadığı için, göstermiyor; ya bu sayfa için özel olarak yazın ya da [%1$s - %2$s] menüsüne gidin ve bir şablon oluşturun.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advertiser Content Article
tr: Reklam veren içeriği makalesi

en: All Readability Scores
tr: Tüm okunabilirlik puanları

en: All SEO Scores
tr: Tüm SEO puanları

en: All permalinks were successfully reset
tr: Tüm kalıcı bağlantılar başarıyla sıfırlandı.

en: Allow Control
tr: Kontrole izin ver

en: Allow customers to pick up their %s order locally
tr: Müşterilerin %s siparişlerini yerel olarak almalarına izin ver

en: Allow search engines to show this %s in search results?
tr: Arama motorlarının bu %s sayfasını arama sonuçlarında göstermesini istiyor musunuz?

en: Allow us to track some data about your site to improve our plugin.
tr: Eklentimizi geliştirmek için siteniz hakkında bazı verileri izlememize izin verin.

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
tr: ‘%1$s’ değerlendirmesi sırasında bir hata oluştu

en: An error occurred loading the %s primary taxonomy picker.
tr: %s birincil sınıflandırma seçicisi yüklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while checking whether your site can be found by search engines
tr: Sitenizin arama motorları tarafından bulunup bulunamayacağı kontrol edilirken bir hata oluştu

en: An online shop
tr: Bir online mağaza

en: Analysis
tr: Analiz

en: Analysis results
tr: Analiz sonuçları

en: Analyze this page
tr: Bu sayfayı analiz et

en: Anchor text for the Homepage
tr: Ana sayfa için bağlantı metni

en: Anchor text for the homepage:
tr: Ana sayfa için bağlantı metni:

en: Archive title
tr: Arşiv başlığı

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives for
tr: Arşiv

en: Archives settings help
tr: Arşiv ayarları yardımı

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
tr: Google Haberlerde yer alıyor musunuz? Gerekli optimizasyonları yaparak trafiğinizi artırabilirsiniz!

en: Are you trying to use multiple keyphrases? You should add them separately below.
tr: Birden çok anahtar kelime mi kullanmaya çalışıyorsunuz? Bunları aşağıda ayrı ayrı eklemelisiniz.

en: Article
tr: Makale

en: Article type
tr: Makale türü

en: As the indexability status of your website can only be fetched from %1$s every 15 seconds,
    			a first step could be to wait at least 15 seconds and refresh the Site Health page. If that did not help,
    			%2$sread more about troubleshooting search engine visibility%3$s.
tr: Web sitenizin dizine eklenebilirlik durumu yalnızca %1$s üzerinden 15 saniyede bir getirilebildiğinden,
    			ilk adım, en az 15 saniye beklemek ve site sağlığı sayfasını yenilemek olabilir. Bu yardımcı olmadıysa,
    			%2$sarama motoru görünürlüğü sorunlarını giderme hakkında daha fazlasını okuyun%3$s.

en: Asterisk
tr: Yıldız

en: At Yoast, we are always keen on providing the very best experience for you. To do so, we'd like to collect some data about which other plugins and themes you have installed, and which features you use and don't use. Be assured that we'll never resell that data. And of course, as always, we won't collect any personal data about you or your visitors!
tr: Yoast olarak, size her zaman en iyi deneyimi sunmaya istekliyiz. Bunu yapmak için, hangi diğer eklentileri ve temaları yüklediğiniz ve hangi özellikleri kullandığınız ve kullanmadığınız hakkında bazı veriler toplamak istiyoruz. Bu verileri asla yeniden satmayacağımızdan emin olun. Ve elbette her zaman olduğu gibi, sizin veya ziyaretçilerinizin hakkında herhangi bir kişisel veri toplamayacağız!

en: Attachment caption
tr: Eklenti alt metni

en: Attract more customers near you
tr: Daha fazla yakınınızdaki müşterileri çekin

en: Author archives
tr: Yazar arşivleri

en: Author archives settings
tr: Yazar arşivleri ayarları

en: Available variables
tr: Kullanılabilinir değişkenler

en: Baidu verification code
tr: Baidu doğrulama kodu

en: Baidu verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
tr: Baidu doğrulama kodları yalnızca harf, sayı, kısa çizgi ve alt çizgi içerebilir. %s

en: Because of a change in your category base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
tr: Kategori temeli ayarınızdaki bir değişiklik nedeniyle, bazı SEO verilerinizin yeniden işlenmesi gerekir.

en: Because of a change in your home URL setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
tr: Ana URL ayarınızdaki bir değişiklik nedeniyle, bazı SEO verilerinizin yeniden işlenmesi gerekir.

en: Because of a change in your permalink structure, some of your SEO data needs to be reprocessed.
tr: Kalıcı bağlantı yapınızdaki bir değişiklik nedeniyle, bazı SEO verilerinizin yeniden işlenmesi gerekir.

en: Because of a change in your tag base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
tr: Etiket temeli ayarınızdaki bir değişiklik nedeniyle, bazı SEO verilerinizin yeniden işlenmesi gerekir.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
tr: Aşağıda yayınlanan yazılarınızın SEO puanları vardır. Şimdi yazılarınızın bazılarını geliştirmeye başlamak için iyi bir zaman!

en: Bing confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
tr: Bing doğrulama kodları yalnızca A'dan F'ye kadar olan harfleri, sayıları, kısa çizgileri ve alt çizgileri içerebilir. %s

en: Bing verification code
tr: Bing doğrulama kodu

en: Bold
tr: Kalın

en: Bold the last page
tr: Son sayfayı kalın yap

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
tr: Hem %1$s hem de %2$s XML site haritası oluşturabilir. İki XML site haritasına sahip olmak, arama motorları için yararlı değildir ve sitenizi yavaşlatabilir.

en: Both %1$s and %2$s create Open Graph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
tr: Hem %1$s hem de %2$s OpenGraph çıktısı üretir. Bu çıktılar Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal ağlar tarafından, sitenizdeki içerik paylaşıldığı zaman gösterilecek metin ve görsellerdir.

en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
tr: Hem %1$s hem de %2$s sitenizin SEO sunu yönetir. Aynı anda iki SEO eklentisini çalıştırmak zararlı olur.

en: Breadcrumb for 404 Page
tr: 404 sayfası için bağlantı haritası

en: Breadcrumb for 404 pages:
tr: 404 sayfası için dolaşım:

en: Breadcrumb settings for %s archive
tr: %s arşivi için bağlantı haritası ayarları

en: Breadcrumbs
tr: Bağlantı haritası

en: Breadcrumbs Title
tr: Bağlantı haritası başlığı

en: Breadcrumbs separator:
tr: Bağlantı haritası ayracı:

en: Breadcrumbs settings
tr: Bağlantı haritası ayarları

en: Breadcrumbs title
tr: Bağlantı haritası başlığı

en: Bulk editor
tr: Toplu düzenleyici

en: Bullet
tr: Madde

en: Buy %s
tr: %s satın al

en: By enabling this option, attachment URLs become visible to both your visitors and Google. To add value to your website, they should contain useful information, or they might have a negative impact on your ranking.
tr: Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, ek dosya adresleri hem ziyaretçileriniz hem de Google tarafından görülebilir hale gelir. Web sitenize değer katmak için yararlı bilgiler içermelidirler, aksi takdirde sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilirler.

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keyphrases. It also comes with 24/7 personal support.
tr: Bu arada, bir %1$sPremium eklentimiz%2$s olduğunu biliyor muydunuz? Yönlendirme yöneticisi gibi gelişmiş özellikler ve birden çok anahtar kelime için destek sunar. Aynı zamanda 7/24 kişisel destek ile birlikte gelir.

en: CSS Validator
tr: CSS Doğrulayıcı

en: CSS class(es) to apply to the steps
tr: Adımlara uygulanacak CSS sınıf(lar)ı

en: Can we collect anonymous information about your website and its usage?
tr: Web siteniz ve kullanımı hakkında anonim bilgiler toplayabilir miyiz?

en: Cannot get the size of %1$s because it is hosted externally.
tr: %1$s boyutu alınamıyor, çünkü harici olarak barındırılıyor.

en: Cannot get the size of %1$s because of unknown reasons.
tr: Bilinmeyen nedenlerden dolayı %1$s boyutu alamıyor.

en: Canonical URL
tr: Aynı adres

en: Caption
tr: Altyazı

en: Category
tr: Kategori

en: Category URLs
tr: Kategori bağlantıları

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
tr: WordPress'te kategori urlleri çoğunlukla %s şeklinde bir ön ek içerir. Bu seçenek yalnızca kategoriler için bu ön eki kaldırmaya yarar.

en: Category description
tr: Kategori açıklaması

en: Change language
tr: Dil değiştir

en: Changing your permalinks settings can seriously impact your search engine visibility. It should almost %1$s never %2$s be done on a live website.
tr: Kalıcı bağlantı ayarlarınızı değiştirmek, arama motoru görünürlüğünüzü ciddi şekilde etkileyebilir. Yayında olan bir web sitesinde neredeyse %1$shiçbir zaman%2$s yapılmamalıdır.

en: Check Google Cache
tr: Google Önbelleğini Kontrol Et

en: Check Keyphrase Density
tr: Anahtar kelime yoğunluğunu kontrol et

en: Check links to this URL
tr: Bu URL'ye olan bağlantıları kontrol et

en: Check out %1$s
tr: %1$s sayfasına göz atın

en: Check out %s!
tr: %s'a göz atın!

en: Checkout Page
tr: Ödeme sayfası

en: Choose an image
tr: Bir görsel seç

en: Choose how your %1$s should be described by default in your site's schema.org markup. You can change these settings for individual %1$s.
tr: %1$s için sitenizin schema.org işaretlemesinde varsayılan olarak nasıl açıklanacağını seçin. Bu ayarları her bir %1$s için değiştirebilirsiniz.

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
tr: Ağınıza ekli olan siteler içinde bir siteyi seçerek, ayarlarını varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Eğer 'Hiçbiri' seçeneğini seçerseniz eklentinin varsayılan ayarları kullanılacaktır.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
tr: Başlık ayracı olarak kullanmak istediğiniz sembolü seçin. Bu, örneğin, başlık ve site adınız arasında görüntülenecektir. Semboller, arama sonuçlarında görünecekleri boyutta gösterilir.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to publish your site.
tr: Siteyi arama motorları dizininin dışında tutmak istiyorsanız yapım aşamasında olanı seçin. Sitenizi yayınlamaya hazır olduğunuzda etkinleştirmeyi unutmayın.

en: Choose whether the site represents an organization or a person.
tr: Sitenin bir kuruluşu mu yoksa bir kişiyi mi temsil ettiğini seçin.

en: Clean
tr: Temizle

en: Cleanup of %s data failed.
tr: %s verisinin temizlenmesi başarısız oldu.

en: Clear Image
tr: Görseli kaldır

en: Click the "%3$s" button to use the meta description already set in the %1$sSearch Appearance Homepage%2$s setting.
tr: %1$sArama görünümü ana sayfası%2$s ayarında, zaten ayarlanmış olan meta açıklamayı kullanmak için "%3$s" düğmesini tıklayın.

en: Close
tr: Kapat

en: Close snippet editor
tr: Kod parçası düzenleyiciyi kapat

en: Close the Wizard
tr: Sihirbazı kapat

en: Collection Page
tr: Koleksiyon sayfası

en: Colon
tr: Kolon

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
tr: 30 günlük soru sormadan para iadesi garantisi ile beraber gelir

en: Comments are displayed on a single page
tr: Yorumlar tek bir sayfada görüntülenir

en: Comments break into multiple pages
tr: Yorumlar birden çok sayfaya bölünür

en: Comments on your posts are displayed on a single page. This is just like we'd suggest it. You're doing well!
tr: Yazılarınıza yapılan yorumlar tek bir sayfada görüntülenir. Bu, tam önerdiğimiz gibi. İyi gidiyorsunuz!

en: Comments on your posts break into multiple pages. As this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend you disable it. To fix this, uncheck "Break comments into pages..." on the Discussion Settings page.
tr: Yazılarınızdaki yorumlar birden çok sayfaya bölünür. 1000 vakadan 999'unda bu gerekli olmadığından, devre dışı bırakmanızı öneririz. Bunu düzeltmek için Tartışma ayarları sayfasında "Yorumları sayfalara ayır..." seçeneğinin işaretini kaldırın.

en: Configuration Wizard
tr: Yapılandırma Sihirbazı

en: Configure %1$s's Open Graph settings
tr: %1$s OpenGraph ayarlarını yapılandır

en: Consider linking to these articles:
tr: Bu makalelere bağlantı vermeyi düşünün:

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles:{{/a}}
tr: Bu {{a}}köşetaşı yazılarına{{/a}} bağlantı vermeyi düşünün:

en: Considerations
tr: Dikkate alınmalılar

en: Contact Page
tr: İletişim sayfası

en: Content Type
tr: İçerik türü

en: Content Types
tr: İçerik türleri

en: Content optimization:
tr: İçerik optimizasyonu:

en: Content to put after each post in the feed
tr: Besleme içindeki her içerikten sonra eklencek metin

en: Content to put before each post in the feed
tr: Beslemedeki her yazıdan önce eklenecek içerik

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
tr: Sınıflandırma için bağlantı haritasında gösterilecek içerik türü arşivi

en: Continue learning
tr: Öğrenmeye devam edin

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Copy all these settings to another site's %1$s tab and click "%1$s" there.
tr: Tüm bu ayarları başka bir sitenin %1$s sekmesine kopyalayın ve oradaki "%1$s" düğmesini tıklayın.

en: Copy error
tr: Kopyalama hatası

en: Copy home meta description
tr: Ana sayfa meta açıklamasını kopyala

en: Copy link
tr: Bağlantıyı kopyala

en: Copy link to suggested article: %s
tr: Önerilen makelenin bağlanısını kopyala: %s

en: Cornerstone content
tr: Köşe taşı içeriği

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
tr: Köşetaşı içeriği sitenizdeki en önemli ve kapsamlı makaleler olması gerekir.

en: Create %s file
tr: %s dosyası oluştur

en: Create a How-to guide in an SEO-friendly way. You can only use one How-to block per post.
tr: SEO dostu bir şekilde, nasıl yapılır kılavuzu oluşturun. Her yazı için yalnızca bir nasıl yapılır bloğu kullanabilirsiniz.

en: Creates XML News Sitemaps
tr: XML haberler site haritası oluşturur

en: Creating redirects is a %s feature
tr: Yönlendirme oluşturmek bir %s özelliği

en: Credits
tr: Katkıda Bulunanlar

en: Current year
tr: Mevcut yıl

en: Dash
tr: Tire

en: Dashboard
tr: Başlangıç

en: Date
tr: Tarih

en: Date archives
tr: Tarih arşivi

en: Date archives settings
tr: Tarih arşiv ayarları

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
tr: Tarih tabanlı arşivler kimi zaman tekrar eden içerik olarak ele alınabiliyor.

en: Deactivate %s
tr: Devre dışı bırak: %s

en: Default Article type
tr: Varsayılan makale türü

en: Default Page type
tr: Varsayılan sayfa türü

en: Default for %1$s (%2$s)
tr: %1$s için varsayılan (%2$s)

en: Default for %2$s, currently: %1$s
tr: %2$s için varsayılan, şu anda: %1$s

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Delete question
tr: Soruyu sil

en: Delete step
tr: Adımı sil

en: Delete total time
tr: Toplam zamanı sil

en: Describe the duration of the instruction:
tr: Talimatın süresini tanımlayın:

en: Description
tr: Açıklama

en: Desktop preview
tr: Masaüstü ön izlemesi

en: Desktop result
tr: Masaüstü sonucu

en: Did you know %s also analyzes the different word forms of your keyphrase, like plurals and past tenses?
tr: %s aynı zamanda anahtar kelimelerinizin çoğul halleri ve geçmiş zamanları gibi farklı sözcük biçimlerini de analiz ettiğini biliyor muydunuz?

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Disable SEO analysis
tr: SEO analizi etkisizleştir

en: Disable readability analysis
tr: Okunabilirlik analizini devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disabling Yoast SEO's XML sitemaps will not disable WordPress' core sitemaps. In some cases, this %1$s may result in SEO errors on your site%2$s. These may be reported in Google Search Console and other tools.
tr: Yoast SEO'nun XML site haritalarını devre dışı bırakmak, WordPress'in temel site haritalarını devre dışı bırakmaz.Bazı durumlarda, bu %1$s sitenizde %2$s SEO hatalarına neden olabilir.

en: Discover why readability is important for SEO.
tr: Okunabilirliğin SEO için neden önemli olduğunu keşfedin.

en: Dismiss this alert
tr: Bu uyarıyı kaldır

en: Dismiss this item.
tr: Bu elemanı gizle.

en: Dismiss this notice
tr: Bu bildirimi yoksay

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
tr: Arama motorlarının %s sayfasını arama sonuçlarında göstermesine izin verme.

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Add synonyms and related keywords, use our Premium SEO analysis, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
tr: Rakiplerinizi geçmek ister misiniz? %1$s, SEO stratejinizi bir profesyonel gibi oluşturmanıza yardımcı olacak harika ek özellikler sunar. Eş anlamlılar ve ilgili anahtar kelimeler ekleyin, Premium SEO analizimizi, yönlendirme yöneticimizi ve dahili bağlantı aracımızı kullanın. %1$s ayrıca size premium desteğe erişim sağlar.

en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %s? You can, with %s.
tr: İnsanlar bu yazıyı %s üzerinde paylaşırsa nasıl görüneceğini ön izlemek ister misiniz? %s ile yapabilirsiniz.

en: Does your site represent a person or an organization?
tr: Siteniz bir kişiyi veya kuruluşu temsil ediyor mu?

en: Does, or will, your site have multiple authors?
tr: Sitenizde birden çok yazar bulunuyor mu ya da bulunacak mı?

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
tr: Kolayca bir Google haritası, mağaza bulucu, açılış saatleri ve daha fazlasını ekleyin

en: Easy redirect manager
tr: Kolay yönlendirme yöneticisi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; düzenle

en: Edit Files
tr: Dosyaları Düzenle

en: Edit snippet
tr: Kod parçasını düzenle

en: Edit the content of your %s:
tr: %s dosyanızın içeriğini düzenleyin:

en: Eight months ago
tr: Sekiz ay önce

en: Eleven months ago
tr: On bir ay önce

en: Em dash
tr: Uzun tire

en: Email
tr: E-posta

en: En dash
tr: Kısa tire

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
tr: %s tarafından oluşturulan XML site haritasını etkinleştirin.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
tr: Sitenizden bir bağlantı paylaşıldığında Facebook'un ve diğer sosyal medya ortamlarında ön izleme görseli ve metin alıntısı eklemesini istiyorsanız bu özelliği etkinleştirin.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
tr: Sitenizden bir bağlantı paylaşıldığında Twitter'ın ön izleme görseli ve metin alıntısı eklemesini istiyorsanız bu özelliği etkinleştirin.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
tr: Video içeren yazıları paylaşma deneyimini iyileştirin

en: Enhanced Slack sharing
tr: Gelişmiş Slack paylaşımı

en: Enter a description
tr: Bir açıklama gir

en: Enter a focus keyphrase to calculate the SEO score
tr: SEO puanını hesaplamak için bir odak anahtar kelime girin

en: Enter a question
tr: Bir soru girin

en: Enter a step description
tr: Adım açıklaması yaz

en: Enter a step title
tr: Bir adım başlığı girin

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
tr: İlgili site için %1$sSite No%2$s girerek, o sitenin ayarlarını varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Hiçbiri için boş bırakın. (O zaman eklentinin varsayılan ayarları kullanılacaktır)

en: Enter the answer to the question
tr: Sorunun cevabını girin

en: Environment
tr: Ortam

en: Error 404: Page not found
tr: Hata 404: Sayfa bulunamadı

en: Error details: %1$s %2$s %3$s
tr: Hata detayları: %1$s %2$s %3$s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Errors
tr: Hatalar

en: Est. reading time
tr: Tahmini okuma süresi

en: Even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
tr: Meta robot ayarını burada belirleyebilmenize rağmen, site genelindeki gizlilik ayarlarında sitenin tamamı noindex olarak ayarlandığından bu ayarların bir etkisi olmayacaktır.

en: Everything you need for Google News
tr: Google Haberleri hakkında ihtiyacını olan her şey

en: Excerpt
tr: Alıntı

en: Excerpt only
tr: Sadece alıntı

en: Existing %1$s Title
tr: Mevcut %1$s Başlık

en: Existing Yoast Meta Description
tr: Var olan Yoast meta açıklaması

en: Expected an integer as input.
tr: Girdi olarak sayısal bir değer bekleniyor.

en: Export settings
tr: Ayarları dışa aktar

en: Export your %1$s settings
tr: %1$s ayarlarınızı dışarı aktarın

en: Export your %1$s settings here, to copy them on another site.
tr: %1$s ayarlarınızı başka bir siteye kopyalamak için buradan dışa aktarın.

en: Extend %s
tr: %s'yu genişletin

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: FAQ
tr: SSS

en: FAQ Page
tr: SSS sayfası

en: Facebook & Twitter
tr: Facebook ve Twitter

en: Facebook Debugger
tr: Facebook Hata Ayıklama

en: Facebook Page URL
tr: Facebook Sayfa Linki

en: Facebook preview
tr: Facebook önizlemesi

en: Facebook profile URL
tr: Facebook Profil Linki

en: Facebook settings
tr: Facebook ayarları

en: Features
tr: Özellikler

en: Feedback
tr: Geri Bildirim

en: File editor
tr: Dosya düzenleyicisi

en: Filter
tr: Filtrele

en: Filter by Readability Score
tr: Okunabilirlik puanlarını filtrele

en: Filter by SEO Score
tr: SEO puanına göre filtrele

en: Filter by content type
tr: İçerik türüne göre filtrele

en: Filter posts list
tr: Yazı listesini filtrele

en: Find out how a rich snippet can improve visibility and click-through-rate.
tr: Zengin bir snippet'in görünürlüğü ve tıklama oranını nasıl iyileştirebileceğini öğrenin.

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
tr: Köşetaşı içeriğin site yapınızı nasıl iyileştirebileceğini keşfedin.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
tr: Yazı bağlantı sayacının SEO'yu nasıl geliştirebileceğini keşfedin.

en: Find out what words your audience uses to find you
tr: Hedef kitlenizin sizi bulmak için hangi kelimeleri kullandığını öğrenin

en: Find out why you should upgrade to %s
tr: Neden %s ürününe yükseltmeniz gerektiğini öğrenin

en: First-time SEO configuration
tr: İlk SEO yapılandırması

en: Five months ago
tr: Beş ay önce

en: Focus keyphrase
tr: Odak anahtar kelime

en: Focus keyphrase not set.
tr: Odak anahtar kelime ayarlanmadı.

en: Focus keyword
tr: Odak anahtar kelime

en: For this feature to work, %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
tr: Bu özelliğin çalışması için, %1$s veritabanınızda bir tablo oluşturmalıdır. Bu tabloyu otomatik olarak oluşturamadık.

en: Force rewrite titles
tr: Başlıkları yeniden yazmaya zorla

en: Format-based archives
tr: Biçim tabanlı arşivler

en: Four months ago
tr: Dört ay önce

en: Frequently Asked Questions
tr: Sık sorulan sorular

en: Frontpage settings
tr: Ana sayfa ayarları

en: General
tr: Genel

en: Get %s
tr: %s eklentisini şimdi edinin

en: Get Premium
tr: Premium'u edinin

en: Get better search results in local search
tr: Yerel aramalarda daha iyi sonuçlar elde edin

en: Get more insights at %s
tr: %s adresinde daha fazla bilgi edinin

en: Get real-time suggestions for internal links
tr: İç bağlantılar için gerçek zamanlı öneriler alın

en: Get related keyphrases
tr: İlgili anahtar kelimelere göz atın

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
tr: %1$s %2$syapılandırma sihirbazı%3$s ile hızlı bir şekilde başlayın!

en: Get started with Yoast SEO's content analysis for Elementor!
tr: Yoast SEO'nun Elementor için içerik analizine başlayın!

en: Get the %s plugin now
tr: %s eklentisini şimdi edinin

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
tr: %1$sBaidu web yöneticisi araçlarından%2$s Baidu doğrulama kodunuzu alın.

en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
tr: Bing doğrulama kodunu %1$sBing Webmaster Araçları%2$s üzerinden edinin.

en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
tr: Google doğrulama kodunu %1$sGoogle Arama Konsolu%2$s üzerinden edinin.

en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
tr: Yandex doğrulama kodunu %1$sYandex Webmaster Araçları%2$s üzerinden edinin.

en: Go %s!
tr: %s olun!

en: Good
tr: İyi

en: Good SEO score
tr: İyi SEO puanı

en: Good job!
tr: İyi iş!

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
tr: İyi iş! Hiçbir ciddi SEO problemi tespit edemedik.

en: Good results
tr: İyi sonuçlar

en: Google Ads
tr: Google Reklamları

en: Google Page Speed Test
tr: Google Sayfa Hız Testi

en: Google Rich Results Test
tr: Google Zengin Sonuçlar Testi

en: Google has discontinued its Crawl Errors API. Therefore, any possible crawl errors you might have cannot be displayed here anymore. %1$sRead our statement on this for further information%2$s.
tr: Google, tarama hataları API'sini sonlandırdı. Bu nedenle, sahip olabileceğiniz olası tarama hataları artık burada görüntülenemiyor. %1$sDaha fazla bilgi için bu konudaki açıklamamızı okuyun%2$s.

en: Google preview
tr: Google ön izlemesi

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
tr: Google arama sonuçlarında sitenizin ismini gösterecektir. Eğer değiştirmek isterseniz, buradan değiştirebilirsiniz.

en: Google verification code
tr: Google doğrulama kodu

en: Google verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
tr: Google doğrulama kodları yalnızca harf, sayı, kısa çizgi ve alt çizgi içerebilir. %s

en: Got it
tr: Anladım

en: Great news: you can, with %1$s!
tr: Harika haber: %1$s ile yapabilirsiniz!

en: Great news: you can, with %s!
tr: Harika haber: %s ile yapabilirsiniz!

en: Great! You can activate your premium plugin(s) and receive updates.
tr: Harika! Premium eklentilerinizi etkinleştirebilir ve güncellemeleri alabilirsiniz.

en: Greater than sign
tr: Büyüktür işareti

en: HTML Validator
tr: HTML Doğrulayıcı

en: Has feedback
tr: Geri bildirim mevcut

en: Help on choosing the perfect focus keyphrase
tr: Mükemmel odak anahtar kelime seçme konusunda yardım

en: Help on copying the home meta description
tr: Ana meta açıklamasını kopyalamaya yardımcı olun

en: Help on the author archives search results setting
tr: Yazar arşivleri arama sonuçları ayarında yardımcı olun

en: Help on the authors without posts archive search results setting
tr: Hiç içeriği olmayan yazarların arşiv sayfalarının arama sonuçları ayarlarında yardımcı olun

en: Help on the category prefix setting
tr: Kategori öneki ayarında yardımcı olun

en: Help on the date archives search results setting
tr: Tarih arşivleri arama sonuçları hakkında yardım alın

en: Help on this search results setting
tr: Arama sonuçları ayarında yardımcı olun

en: Help on: %s
tr: %s hakkında yardım

en: Help us improve %s
tr: %s geliştirmemize yardımcı olun

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
tr: Hey, SEO çalışmanız gayet iyi gidiyor! İstatistiklerinize göz atın:

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide this item.
tr: Bu öğeyi gizle.

en: Highlight this result in the text
tr: Bu sonucu metin içinde vurgulayın

en: Home
tr: Anasayfa

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Homepage &amp; Posts page
tr: Ana sayfa &amp; Yazı sayfası

en: How to
tr: Nasıl yapılır

en: How to insert breadcrumbs in your theme
tr: Temanıza bağlantı haritası nasıl eklersiniz

en: How-to
tr: Nasıl yapılır

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
tr: Büyük SEO Sorunu: Robotların erişimini engelliyorsunuz.

en: I don't want this site to show in the search results.
tr: Bu sitenin arama sonuçlarında görünmesini istemiyorum.

en: If a Wikipedia page for you or your organization exists, add it too.
tr: Siz veya kuruluşunuz için bir Wikipedia sayfası varsa, onu da ekleyin.

en: If the problem persists, please contact support.
tr: Sorun devam ederse lütfen desteğe başvurunuz.

en: If this is a live site, %1$sit is recommended that you figure out why the check failed.%2$s
tr: Bu yayında olan siteyse, %1$skontrolün neden başarısız olduğunu bulmanız önerilir%2$s.

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
tr: Bu durum sizin siteniz için geçerliyse ya bunu etkisizleştirebilir (ki bu ana sayfaya yönlendirecektir) ya da %s ekleyin ki arama sonuçlarında gözükmesin.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
tr: Eğer sorunlarla karşılaşıyorsanız, %1$slütfen bir hata raporu doldurun%2$s. Size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent  duplicate content issues.
tr: Hayır'ı seçerseniz, yinelenen içerik sorunlarını önlemek için yazar arşivleriniz devre dışı bırakılacaktır.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
tr: Eğer yazılabilir bir %s dosyanız olsaydı, buradan düzenleyebilirdiniz.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
tr: Halihazırda Pinterest için doğrulama yaptıysanız alttaki adımı atlayabilirsiniz.

en: If you know what this means and you do not want to see this message anymore, you can %1$sdismiss this message%2$s.
tr: Bunun ne anlama geldiğini biliyorsanız ve bu mesajı artık görmek istemiyorsanız, %1$sbu mesajı kapatabilirsiniz%2$s.

en: If you still need support and have an active subscription for this product, please email %s.
tr: Eğer hala desteğe ihtiyacınız varsa ve bu ürün için aktif bir aboneliğiniz varsa, lütfen bize e-posta gönderin %s.

en: If you want search engines to show this site in their results, you must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
tr: Arama motorlarının sonuçlarında bu siteyi göstermesini istiyorsanız, %1$sokuma ayarlarınıza%2$s gitmeli ve arama motoru görünürlüğü kutusunun işaretini kaldırmalısınız.

en: If you want to apply advanced <code>meta</code> robots settings for this page, please define them in the following field.
tr: Bu sayfa için gelişmiş <code>meta</code> robot ayarlarını uygulamak istiyorsanız, lütfen bunları aşağıdaki alanda tanımlayın.

en: If you want to double-check your %1$s settings, or change something, you can always %2$sreopen the configuration wizard%3$s.
tr: %1$s ayarlarınızı tekrar kontrol etmek veya bir şeyi değiştirmek isterseniz, her zaman %2$syapılandırma sihirbazını%3$s yeniden açabilirsiniz.

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
tr: Belirli bir şehirde veya bölgede rekabeti geçmek istiyorsanız, %1$s eklentimize göz atın! Google haritalarını, çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini ve bir mağaza bulucuyu kolayca ekleyebileceksiniz. Bunun yanı sıra %1$s, iletişim sayfanızın kullanılabilirliğini geliştirmenize yardımcı olur.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
tr: Eğer tek bir yazarak sahip bir blog işletiyorsanız, yazar arşivi ana sayfayla aynı olacaktır. Buna %1$stekrarlanan içerik problemi%2$s denir.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
tr: Eğer %s dosyanız yazılabilir olsaydı, buradan düzenleyebilirdiniz.

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
tr: Anında Google'ı yeni yazı yayımlandığı hakkında bilgilendirir

en: Import
tr: İçe aktar

en: Import and Export
tr: İçeri Al / Dışarı Aktar

en: Import from other SEO plugins
tr: Diğer SEO eklentilerinden içeri aktar

en: Import of settings is only supported on servers that run PHP 5.3 or higher.
tr: Ayarların içe aktarılması yalnızca PHP 5.3 veya daha yüksek sürümleri çalıştıran sunucularda desteklenir .

en: Import settings
tr: İçe aktarma ayarları

en: Import settings from another %1$s installation by pasting them here and clicking "%2$s".
tr: Ayarları başka bir %1$s kurulumundan buraya yapıştırarak ve "%2$s" düğmesini tıklayarak içe aktarın.

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
tr: Diğer SEO eklentilerinden ayarları içeri aktarın ve daha sonra kullanmak üzere kendi ayarlarınızı dışarı aktarın.

en: Improve sharing on Facebook and Pinterest
tr: Facebook ve Pinterest üzerine paylaşımları geliştirin

en: Improve your post with Yoast SEO
tr: Yazınızı Yoast SEO ile geliştirin

en: Improvements
tr: İyileştirmeler

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
tr: Yeni başlayanlar için ücretsiz SEO Kursuna erişim için ücretsiz MyYoast hesabı içerir!

en: Increase your SEO reach
tr: SEO erişiminizi artırın

en: Insert question
tr: Soru ekle

en: Insert step
tr: Adım ekle

en: Instagram URL
tr: Instagram adresi

en: Instagram profile URL
tr: Instagram profil URL'si

en: Installed
tr: Kurulu

en: Integrations
tr: Birleştirmeler

en: It's highly recommended to have your postname in the URL of your posts and pages. Consider setting your permalink structure to %s.
tr: Yazılarınızın ve sayfalarınızın URL'sinde yazı adınızın olması şiddetle tavsiye edilir. Kalıcı bağlantı yapınızı %s olarak ayarlamayı düşünün.

en: Item Page
tr: Ürün sayfası

en: Just another WordPress site
tr: Bir başka WordPress sitesi

en: Keep
tr: Tut

en: Keyphrase
tr: Anahtar kelime

en: Keyphrase volume in the last 12 months on a scale from 0 to 100.
tr: Son 12 aydaki anahtar kelime hacmi, 0 ile 100 arasında bir ölçekte.

en: Keyphrase:
tr: Anahtar kelime:

en: Keyword Research
tr: Anahtar kelime araştırma

en: Keyword research is essential in any SEO strategy. You decide the search terms you want to be found for, and figure out what words your audience uses to find you. Great keyword research tells you what content you need to start ranking for the terms you want to rank for. Make sure your efforts go into the keywords you actually have a chance at ranking for! The %1$s walks you through this process, step by step.
tr: Anahtar kelime araştırması, herhangi bir SEO stratejisinde önemlidir. Bulunmasını istediğiniz arama terimlerine karar verirsiniz ve hedef kitlenizin sizi bulmak için hangi kelimeleri kullandığını anlarsınız. Harika anahtar kelime araştırması, sıralamak istediğiniz terimler için sıralamaya başlamak için hangi içeriğe ihtiyacınız olduğunu söyler. Çabalarınızın gerçekten sıralama şansınız olan anahtar kelimelere gittiğinden emin olun! %1$s bu süreçte size adım adım yol gösterir.

en: Keyword research training
tr: Anahtar kelime araştırma eğitimi

en: Knowledge Graph & Schema.org
tr: Bilgi grafiği ve Schema.org

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Latest blog posts on %1$s
tr: %1$s'daki son gönderiler

en: Learn SEO
tr: SEO öğrenin

en: Learn about why permalinks are important for SEO.
tr: Kalıcı bağlantıların SEO için neden önemli oldukları hakkında bilgi edin.

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
tr: SEO analizinin size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

en: Learn more about Cornerstone Content.
tr: Köşetaşı içeriği hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about advanced meta robots settings on our help page.
tr: Yardım sayfamızda gelişmiş meta robot ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about canonical URLs on our help page.
tr: Yardım sayfamızda doğal URL'ler hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about marking a link as nofollow or sponsored.
tr: Bir bağlantıyı nofollow veya sponsored olarak işaretleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about page or content types
tr: Sayfa veya içerik türleri hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about structured data with Schema.org
tr: Schema.org ile yapılandırılmış veriler hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
tr: Ortam ve ek dosya linki ayarları hakkında daha fazla bilgi alın

en: Learn more about the RSS feed setting
tr: RSS besleme hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
tr: Webmaster araçları doğrulaması hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the archives setting
tr: Arşiv ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the available variables
tr: Kullanılabilir değişkenler hakkında daha fazla bilgi alın

en: Learn more about the benefits of optimized SEO data.
tr: Optimize edilmiş SEO verilerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about the breadcrumbs title setting on our help page.
tr: Yardım sayfamızdaki bağlantı haritası başlık ayarı hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about the homepage setting
tr: Anasayfa ayarları hakkında daha fazla bilgi alın

en: Learn more about the knowledge graph setting
tr: Bilgi grafiği ayarı hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the no-follow setting on our help page.
tr: Yardım sayfamızda no-follow ayarı hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about the no-index setting on our help page.
tr: Yardım sayfamızda no-index ayarı hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Learn more about the readability analysis
tr: Okunabilirlik analizi hakkında daha fazlasını öğrenin

en: Learn more about the related keyphrases trend
tr: İlgili anahtar kelime trendi hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the related keyphrases volume
tr: İlgili anahtar kelimeler hacmi hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the schema settings
tr: Şema ayarları hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about the special pages setting
tr: Özel sayfa ayarları hakkında daha fazla bilgi alın

en: Learn more about the title separator setting
tr: Başlık ayırıcı ayarı hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about your social profiles settings
tr: Sosyal profil ayarlarınız hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Left angle quotation mark
tr: Sol açılı tırnak işareti

en: Less than sign
tr: Küçüktür işareti

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link edited.
tr: Bağlantı düzenlendi.

en: Link inserted.
tr: Bağlantı eklendi.

en: Link removed.
tr: Bağlantı kaldırıldı.

en: LinkedIn URL
tr: LinkedIn adresi

en: LinkedIn profile URL
tr: LinkedIn profil URL'si

en: List your Frequently Asked Questions in an SEO-friendly way. You can only use one FAQ block per post.
tr: Sıkça sorulan sorularınızı SEO dostu bir şekilde listeleyin. Her yazı için yalnızca bir SSS bloğu kullanabilirsiniz.

en: Low asterisk
tr: Küçük yıldız

en: MailChimp signup failed:
tr: MailChimp üyeliği başarısız oldu:

en: Make %1$s primary %2$s
tr: %1$s için %2$s birincil yap

en: Make primary
tr: Birincil yap

en: Make sure to save your %s for changes to take effect
tr: Değişikliklerin etkili olması için %s'nizi kaydettiğinizden emin olun

en: Make sure you don't miss out on traffic!
tr: Trafiği kaçırmadığınızdan emin olun!

en: Make sure your videos rank and are easy to share with our Video SEO plugin.
tr: Video SEO eklentimizle, videolarınızın derecelendirildiğinden ve paylaşılmasının kolay olduğundan emin olun.

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
tr: fitvids.js kullanarak videolarınızı duyarlı hale getirin

en: Make your products stand out in Google
tr: Ürünlerinizin Google'de öne çıkmasını sağlayın

en: Manage your %s subscription on MyYoast
tr: MyYoast üzerinde %s aboneliğinizi yönetin

en: Mark as cornerstone content
tr: Köşetaşı içerik olarak işaretle

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
tr: Site yapınızı geliştirmek için en önemli %1$s sayfalarını 'köşetaşı içerik' olarak işaretleyin. %2$sKöşetaşı içerikleri hakkında daha fazla bilgi alın%3$s.

en: Mark this result in the text
tr: Bu sonucu metnin içinde işaretle

en: Marking links with nofollow/sponsored has been disabled for WordPress installs < 5.4.
tr: Bağlantıları nofollow/sponsored ile işaretleme, WordPress 5.4 sürümünden küçük kurulumlar için devre dışı bırakıldı.

en: Marks are disabled in current view
tr: İşaretler bu görünüşte etkisizdir

en: Media
tr: Ortam

en: Media & attachment URLs
tr: Medya & ek dosya URLleri

en: Medical Web Page
tr: Medikal web sayfası

en: Meta Desc.
tr: Meta Açık.

en: Meta description
tr: Meta açıklaması

en: Meta description not set.
tr: Meta açıklaması belirlenmemiş.

en: Meta description preview
tr: Meta açıklaması ön izlemesi

en: Meta description preview:
tr: Meta açıklaması önizlemesi:

en: Meta description to use for Author page
tr: Yazar sayfasında kullanılacak meta açıklaması

en: Meta robots advanced
tr: Meta robots gelişmiş

en: Method %1$s() does not exist in class %2$s
tr: %1$s() metodu %2$s sınıfında mevcut değil

en: Middle dot
tr: Orta nokta

en: Mobile preview
tr: Mobil ön izlemesi

en: Mobile result
tr: Mobil sonucu

en: Mobile-Friendly Test
tr: Mobil Uyumluluk Testi

en: Modified
tr: Değiştirilmiş

en: Modify your %s description by editing it right here...
tr: Burada düzenleyerek %s açıklamanızı değiştirin...

en: Modify your %s title by editing it right here...
tr: %s başlığını burayı düzenleyerek güncelleyebilirsiniz...

en: Modify your meta description by editing it right here
tr: Meta açıklamasını burayı düzenleyerek güncelleyebilirsiniz

en: More information
tr: Daha fazla bilgi

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
tr: Daha fazla bilgi için %1$s%3$s hakkında%2$s

en: More information about %1$s
tr: %1$s hakkında daha fazla bilgi

en: Move question down
tr: Soruyu aşağı taşı

en: Move question up
tr: Soruyu yukarı taşı

en: Move step down
tr: Adımı aşağı taşı

en: Move step up
tr: Adımı yukarı taşı

en: Multiple authors
tr: Çoklu yazarlar

en: Multiple keyphrases
tr: Birden fazla anahtar kelime

en: MySpace URL
tr: MySpace adresi

en: MySpace profile URL
tr: MySpace profil URL'si

en: Name
tr: İsim

en: Need support?
tr: Desteğe mi ihtiyacınız var?

en: Needs improvement
tr: Geliştirmeye açık

en: Network Settings
tr: Ağ ayarları

en: New %1$s Title
tr: Yeni %1$s Başlık

en: New Yoast Meta Description
tr: Yeni Yoast meta açıklaması

en: New question added
tr: Yeni soru eklendi

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
tr: Ağdaki yeni siteler SEO ayarlarını bu siteden devralır

en: New step added
tr: Yeni adım eklendi

en: New: Yoast SEO for Elementor
tr: Yeni: Elementor için Yoast SEO

en: News Article
tr: Haber makalesi

en: Next
tr: Sonraki

en: Nine months ago
tr: Dokuz ay önce

en: No
tr: Hayır

en: No Archive
tr: Arşiv yok

en: No Focus Keyphrase
tr: Odak anahtar kelime yok

en: No Image Index
tr: Görsel indeksi yok

en: No JSON object was returned.
tr: Hiçbir JSON nesnesi döndürülmedi.

en: No Snippet
tr: Kod parçası yok

en: No ads!
tr: Reklamsız!

en: No focus keyword was entered
tr: Odak anahtar kelime girilmedi

en: No index
tr: İndeks yok

en: No more dead links
tr: Daha fazla ölü bağlantı yok

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
tr: Artık ölü bağlantı yok diğer adıyla 404 sayfaları

en: No new notifications.
tr: Yeni bildirim yok.

en: No numeric value was received.
tr: Sayısal bir değer gönderilmedi.

en: No settings found.
tr: Hiçbir ayar bulunamadı.

en: No site has been selected to restore.
tr: Geri yüklemek için hiçbir site seçilmedi.

en: No title
tr: Başlık yok

en: No, I don't want to allow you to track my site data.
tr: Hayır, site verilerimi izlemenize izin vermek istemiyorum.

en: None
tr: Hiç biri

en: Not activated
tr: Etkinleştirilmedi

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
tr: Gerekli tüm alanlar verilmemiş. Eksik alan %1$s

en: Not available
tr: Uygun değil

en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
tr: %1$s öğesinin arama sonuçlarında gösterilmemesi, teknik olarak bunların bir %2$s robot metasına sahip olacağı ve XML site haritasından çıkarılacağı anlamına gelir. %3$sArama sonuçları ayarları hakkında daha fazla bilgi%4$s.

en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
tr: %1$s arşivinin arama sonuçlarında gösterilmemesi, teknik olarak bunların bir %2$s robot metasına sahip olacağı ve XML site haritasından çıkarılacağı anlamına gelir. %3$sArama sonuçları ayarları hakkında daha fazla bilgi%4$s.

en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
tr: Arama sonuçlarında yazarlar için arşivin gösterilmemesi, teknik olarak bunların bir %1$s robot metasına sahip olacağı ve XML site haritalasından çıkarılacağı anlamına gelir. %2$sArama sonuçları ayarları hakkında daha fazla bilgi%3$s.

en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
tr: Arama sonuçlarında yazıları olmayan yazarlar için arşivlerin gösterilmemesi, teknik olarak bunların bir %1$s robot metasına sahip olacağı ve XML site haritasından çıkarılacağı anlamına gelir. %2$sArama sonuçları ayarlarıyla ilgili daha fazla bilgi%3$s.

en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
tr: Tarih arşivlerinin arama sonuçlarında gösterilmemesi, teknik olarak bunların bir %1$s robot metasına sahip olacağı anlamına gelir. %2$sArama sonuçları ayarları hakkında daha fazla bilgi%3$s.

en: Not supported!
tr: Desteklenmiyor!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
tr: Arşivlerinize yönelik bağlantılar temanız tarafından kullanılmaya devam ediyor olabilir. Bu durumda onları ayrıca kaldırmanız gerekir.

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
tr: Bu yazıya bağlantı veren bağlantı sayısı. Daha fazla bilgi için yardım sekmesindeki "Yoast Sütunlar" metnine bakın.

en: Number of outgoing internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
tr: Bu yazıdaki giden dahili bağlantıların sayısı. Daha fazla bilgi için yardım sekmesindeki "Yoast Sütunları" metnine bakın.

en: OK
tr: TAMAM

en: OK SEO score
tr: Kabul edilebilir SEO puanı

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: On this page, you can change the name of your site and choose which separator to use. The separator will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up the least space in the snippets.
tr: Bu sayfada sitenizin adını değiştirebilir ve hangi ayırıcıyı kullanacağınızı seçebilirsiniz. Ayırıcı, örneğin yazı başlığınız ve site adınız arasında görüntülenecektir. Semboller, arama sonuçlarında görünecekleri boyutta gösterilir. Markanıza en iyi uyanı veya kod parçasında en az yer kaplayan birini seçin.

en: Once Weekly
tr: Haftada Bir

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
tr: Biraz daha metin ekledikten sonra, size içerikte en çok geçen kelimelerin bir listesini vereceğiz. Bunlar, içeriğinizin neye odaklandığına dair bir fikir verir.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
tr: Sitenizden emin olduktan sonra silebilirsiniz. Bu işlem bütün orjinal verileri silecektir.

en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please click the button again to re-start the process.
tr: Hata! Bir şeyler ters gitti ve SEO verilerinizin optimizasyonunu tamamlayamadık. İşlemi yeniden başlatmak için lütfen butona tekrar tıklayın.

en: Open
tr: Aç

en: Open in new tab
tr: Yeni sekmede aç

en: Optimize SEO Data
tr: SEO verisini optimize et

en: Optimize your shop's SEO and sell more products!
tr: Mağazanızın SEO'sunu optimize ederek daha fazla ürün satın!

en: Optimize your site for Google News
tr: Sitenizi Google News için optimize edin

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
tr: Videolarınızı optimize ederek arama sonuçlarında çıkmalarını sağlayın ve böylece daha çok tıklama kazanın!

en: Optimizing SEO data... This may take a while.
tr: SEO verileri optimize ediliyor... Bu biraz zaman alabilir.

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
tr: Seçenek A: Sitem yayında ve indekslenmeye hazır

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
tr: Seçenek B: Sitem yapım aşamasında ve indekslenmemeli

en: Optional. Customize how you want to describe the duration of the instruction
tr: İsteğe bağlı. Talimatın süresini nasıl tanımlamak istediğinizi özelleştirin

en: Optional. This can give you better control over the styling of the steps.
tr: İsteğe bağlı. Bu, adımların şekillendirilmesi üzerinde size daha iyi kontrol sağlayabilir.

en: Organization
tr: Kuruluş

en: Organization name
tr: Kuruluş adı

en: Organization or person
tr: Kuruluş ya da kişi

en: Organization social profiles
tr: Kuruluş sosyal profilleri

en: Other benefits of %s for you:
tr: %s'nun sizin için diğer faydaları:

en: Our Local SEO plugin will help you rank in Google Maps and local results.
tr: Local SEO eklentimiz, Google haritalarda ve yerel sonuçlarda derecelendirilmenize yardımcı olacaktır.

en: Outgoing internal links
tr: Giden İç Bağlantılar

en: Outrank the competition with %s
tr: %s ile rekabette önde olun

en: Page
tr: Sayfa

en: Page %1$d of %2$d
tr: Sayfa %1$d / %2$d

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: Page URL/Slug
tr: Sayfa adresi/kısa ismi

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Page number
tr: Sayfa numarası

en: Page type
tr: Sayfa türü

en: Pagenumber
tr: Sayfanumarası

en: Pagetotal
tr: Sayfatoplamı

en: Parent title
tr: Ana başlık

en: Person
tr: Kişi

en: Pinterest Rich Pins Validator
tr: Pinterest Doğrulayıcı (Rich Pins)

en: Pinterest URL
tr: Pinterest adresi

en: Pinterest confirmation
tr: Pinterest onayı

en: Pinterest confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
tr: Pinterest doğrulama kodları yalnızca A'dan F'ye kadar olan harfleri, sayıları, kısa çizgileri ve alt çizgileri içerebilir. %s

en: Pinterest profile URL
tr: Pinterest profil URL'si

en: Pinterest settings
tr: Pinterest ayarları

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Pinterest.
tr: Pinterest, Facebook gibi Open Graph meta verilerini kullanır; bu nedenle, sitenizi Pinterest için optimize etmek istiyorsanız, Facebook sekmesindeki "Open Graph meta verileri ekle" ayarını etkinleştirdiğinizden emin olun.

en: Please carefully consider the implications and %1$sread this post%2$s if you want more information about the impact of showing media in search results.
tr: Ortam dosyasının arama sonuçlarında gösterilmesinin etkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen sonuçlarını dikkatlice değerlendirin ve %1$sbu yazıyı%2$s okuyun.

en: Please check the format of the Facebook Page URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz Facebook sayfasının URL biçimini kontrol edin. %s

en: Please check the format of the Instagram URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz Instagram URL biçimini kontrol edin. %s

en: Please check the format of the Linkedin URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz LinkedIn URL biçimini kontrol edin. %s

en: Please check the format of the MySpace URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz MySpace  URL biçimini kontrol edin. %s

en: Please check the format of the Pinterest URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz  Pinterest URL biçimini kontrol edin. %s

en: Please check the format of the Wikipedia URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz Wikipedia  URL biçimini kontrol edin.%s

en: Please check the format of the Youtube URL you entered. %s
tr: Lütfen girmiş olduğunuz Youtube URL biçimini kontrol edin. %s

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
tr: Meta verilerin başarıyla  aktarıldığını görmek için, lütfen yazılarınızı ve sayfalarınızı kontrol edin.

en: Please don't show me this notification anymore
tr: Lütfen bu bildirimi bir daha gösterme

en: Please enter a focus keyphrase first to get related keyphrases
tr: İlgili anahtar kelimeleri almak için lütfen önce bir odak anahtar kelime giriniz

en: Please make a backup of your database before starting this process.
tr: Lütfen bu işleme başlamadan önce veritabanınızın yedeğini alın.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
tr: Aşağıdaki kod parçasını düzenleyerek bir meta açıklama sağlayın.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
tr: Lütfen aşağıdaki kod parçasını düzenleyerek bir meta açıklama sağlayın. Aksi takdirde, Google arama sonuçlarında gösterilmek üzere yayınınızın alakalı bir bölümünü bulmaya çalışır.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
tr: Aşağıdaki kod parçasını düzenleyerek bir SEO başlığı sağlayın.

en: Please read %1$sthis help article%2$s to find out how to resolve this problem.
tr: Bu sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenmek için lütfen %1$sbu yardım makalesini%2$s okuyun.

en: Please select a user below to make your site's meta data complete.
tr: Sitenizin meta verilerini tamamlamak için lütfen aşağıdan bir kullanıcı seçin.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
tr: "%s" kategorisi için geçerli bir yazı tipi seçin.

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
tr: "%s" yazı tipi için geçerli bir etiket seçin

en: Please specify if your site is under construction or already active.
tr: Lütfen sitenizin yapım aşamasında veya etkin durumda olup olmadığını belirtin.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines. If you do not know the differences between these, it's best to choose the default settings.
tr: Lütfen arama motorlarında görünmesini istediğiniz içerik türlerini belirtin. Bunlar arasındaki farkları bilmiyorsanız, varsayılan ayarları seçmek en iyisidir.

en: Please upgrade your WordPress version or install the Gutenberg plugin to get this %1$s feature.
tr: %1$s özelliğini edinmek için lütfen WordPress sürümünüzü yükseltin veya Gutenberg eklentisini kurun.

en: Please wait while %1$s connects to %2$s to get related keyphrases...
tr: İlgili anahtar kelimeleri almak için %1$s bağlantı kurulurken %2$s lütfen bekleyin ...

en: Plugin:
tr: Eklenti:

en: Post Noindexed
tr: Yazı noindex ayarlandı

en: Post Status
tr: Yazı durumu

en: Post doesn't exist.
tr: Yazı bulunamadı.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
tr: Yazının geçersiz bir içerik türü var: %s.

en: Post is set to noindex.
tr: Yazı indekslenmesin olarak ayarlanmış.

en: Post type (plural)
tr: Yazı türü (çoğul)

en: Post type (singular)
tr: Yazı türü (tekil)

en: Posts
tr: Yazılar

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyphrase
tr: Odak anahtar kelimesi %1$siçermeyen%2$s yazılar

en: Posts list
tr: Yazı listesi

en: Posts list navigation
tr: Yazı listesi dolaşımı

en: Posts that should not show up in search results
tr: Arama sonuçlarında görünmemesi gereken postlar

en: Posts with the SEO score: %s
tr: SEO puanı olan yazılar: %s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
tr: Arşiv bağlantı haritası için ön ek

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
tr: Arama bağlantı haritası için ön ek

en: Prefix for archive pages:
tr: Arşiv sayfaları için ön ek:

en: Prefix for breadcrumbs:
tr: Bağlantı haritası için ön ek:

en: Prefix for search result pages:
tr: Arama sonuçları için ön ek:

en: Prefix for the breadcrumb path
tr: Bağlantı haritası için ön ek

en: Premium support
tr: Premium desteği

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview &#8220;%s&#8221;
tr: Önizleme &#8220;%s&#8221;

en: Preview as:
tr: Ön izleme:

en: Preview your page in Facebook and Twitter
tr: Sayfanızı Facebook ve Twitter'da önizleyin

en: Previous
tr: Önceki

en: Primary
tr: Birincil

en: Primary %s
tr: Birincil %s

en: Primary category
tr: Birincil kategori

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
tr: Gizliliğe duyarlı (FB yöneticileri ve benzeri), temaya özgü (başlıklar gibi ) ve birkaç siteye özgü ayar yeni sitelere aktarılmayacaktır.

en: Problems
tr: Problemler

en: Profile Page
tr: Profil sayfası

en: Prominent words
tr: Önemli kelimeler

en: Provide an image of the organization logo
tr: Kuruluş logosunun bir resmini sağlayın

en: Publication date
tr: Yayın tarihi

en: QA Page
tr: Soru cevap sayfası

en: REST API: Head endpoint
tr: REST API: Baş uç noktası

en: RSS feed settings
tr: RSS beslemesi ayarları

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
tr: Hiç ter dökmeden Google Maps aramalarında daha iyi sonuç elde edin!

en: Rank better with synonyms & related keyphrases
tr: Benzer ve ilgili anahtar kelime kullanarak daha üst sıraları alın

en: Read more about how %s works.
tr: %s nasıl çalışıyor? Daha fazla bilgi edinin.

en: Read more about our usage tracking.
tr: Kullanım izleme ile ilgili daha fazlasını okuyun.

en: Read more like this on our SEO blog
tr: SEO blogumuzdan buna benzer içerikleri oku

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
tr: Anahtar kelime araştırması ve anahtar kelime stratejisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için %1$sanahtar kelime araştırmasına yönelik nihai kılavuzumuzu%2$s okuyun.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
tr: XML site haritasının siteniz için neden önemli olduğunu öğrenin.

en: Readability
tr: Okunabilirlik

en: Readability analysis
tr: Okunabilirlik analizi

en: Readability analysis:
tr: Okunabilirlik analizi

en: Readability score
tr: Okunabilirlik puanı

en: Readability: %s
tr: Okunabilirlik: %s

en: Real Estate Listing
tr: Gayrimenkul listeleme

en: Received internal links
tr: Alınan iç bağlantılar

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
tr: Ek dosya URL'lerini ek dosyanın kendisine yönlendiriyor musunuz?

en: Redirect manager
tr: Yönlendirme yöneticisi

en: Regular
tr: Normal

en: Related keyphrase
tr: İlgili anahtar kelime

en: Related keyphrases
tr: İlgili anahtar kelimeler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove highlight from the text
tr: Metinden vurguyu kaldır

en: Remove keyphrase
tr: Anahtar kelimeyi kaldır

en: Remove marks in the text
tr: Metindeki işaretleri kaldır

en: Remove the categories prefix
tr: Kategori önekini kaldır

en: Remove the image
tr: Görseli kaldır

en: Remove these ads?
tr: Reklamları kaldırmak ister misin?

en: Removes the focus keyphrase section from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
tr: Odak anahtar kelime öbeği bölümünü meta kutusundan kaldırır ve SEO ile ilgili tüm önerileri devre dışı bırakır.

en: Removes the readability analysis section from the metabox and disables all readability-related suggestions.
tr: Okunabilirlik analizi bölümünü meta kutusundan kaldırır ve okunabilirlikle ilgili tüm önerileri devre dışı bırakır.

en: Replaced with a custom taxonomies description
tr: Özel etiket açıklaması ile değiştirilir

en: Replaced with a posts custom field value
tr: Yazı özel alan değeri ile değiştirilir

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
tr: Virgülle ayrılmış olarak yazı özel etiketleri ile değiştirilir.

en: Replaced with the category description
tr: Kategori açıklamasıyla değiştirilir

en: Replaced with the content type plural label
tr: İçerik türü çoğul etiketiyle değiştirildi

en: Replaced with the content type single label
tr: İçerik türü tekil etiketiyle değiştirildi

en: Replaced with the current page number
tr: Geçerli sayfa numarası ile değiştirilir

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
tr: Mevcut sayfa numarası ile değiştirilecek (örneğin 2 / 4)

en: Replaced with the current page total
tr: Geçerli toplam sayfa sayısı ile değiştirilir

en: Replaced with the current search phrase
tr: Mevcut arama ifadesi ile değiştirilir

en: Replaced with the current tag/tags
tr: Mevcut etiket(ler) ile değiştirilecek

en: Replaced with the date of the post/page
tr: Yazının/sayfanın tarihi ile değiştirilecek

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
tr: Wordpress arşiv tarafından oluşturulan başlık, standart başlık ile değiştirilmiştir

en: Replaced with the post categories (comma separated)
tr: Yazı kategorileri ile değiştirilecek (virgül ile ayrılmış)

en: Replaced with the post/page ID
tr: Yazı/Sayfa no ile değiştirilir

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
tr: Yazının/sayfanın yazarının 'Biyografik bilgi'si ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
tr: Yazının/sayfanın yazarının 'güzel ismi' ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
tr: Yazının/sayfanın özeti ile değiştirilecek (ya da özet yoksa otomatik oluşturulacak)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
tr: Yazının/sayfanın özeti ile değiştirilecek (otomatik oluşturma olmadan)

en: Replaced with the post/page modified time
tr: Yazı/sayfa değişiklik zamanı ile değiştirilir

en: Replaced with the posts focus keyphrase
tr: Yazı odak anahtar kelimeleri ile değiştirildi

en: Replaced with the primary category of the post/page
tr: Yazı/sayfa ana kategorisi ile değiştirildi

en: Replaced with the slug which caused the 404
tr: 404 sayfasına neden olan kısa isim ile değiştirilir

en: Replaced with the tag description
tr: Etiket açıklaması ile değiştirilir

en: Replaced with the term ancestors hierarchy
tr: Terim ebeveyn hiyerarşisi ile değiştirildi

en: Replaced with the term description
tr: Terim açıklaması ile değiştirilir

en: Replaced with the term name
tr: Terim adı ile değiştirilir

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
tr: Bu sayfanın ebeveyn sayfasının başlığı ile değiştirilecek

en: Replaced with the title of the post/page
tr: Yazının/sayfanın başlığı ile değiştirilecek

en: Report
tr: Rapor

en: Request method %1$s is not valid.
tr: %1$s olan talep metodu geçerli değil.

en: Restore Site
tr: Siteyi geri yükle

en: Restore site to defaults
tr: Site ayarlarını varsayılanlara döndür

en: Return to your %s
tr: %s hesabınıza dönün

en: Right angle quotation mark
tr: Sağ açılı tırnak işareti

en: SEO Settings
tr: SEO Ayarları

en: SEO Title
tr: SEO başlığı

en: SEO analysis
tr: SEO analizi

en: SEO analysis:
tr: SEO analizi:

en: SEO data optimization complete
tr: SEO veri optimizasyonu tamamlandı

en: SEO data optimization is disabled for non-production environments.
tr: SEO veri optimizasyonu, üretim dışı ortamlar için devre dışı bırakılmıştır.

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
tr: SEO sorunu: Öne çıkarılan görsel en az 200x200 piksel boyutlarında olmalıdır. Facebook ve diğer sosyal medya siteleri tarafından kullanılacaktır.

en: SEO score
tr: SEO puanı

en: SEO score: %s
tr: SEO puanı: %s

en: SEO settings configured
tr: SEO ayarları yapılandırıldı

en: SEO title
tr: SEO başlığı

en: SEO title preview
tr: SEO başlığı ön izlemesi

en: SEO title preview:
tr: SEO başlığı ön izlemesi:

en: Satirical Article
tr: Hiciv makalesi

en: Save
tr: Kaydet

en: Save all
tr: Hepsini kaydet

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save changes to %s
tr: Değişiklikleri %s dosyasına kaydet

en: Schema
tr: Şema

en: Schema settings
tr: Şema ayarları

en: Scholary Article
tr: Bilimsel makale

en: Scroll to see the preview content.
tr: İçeriği ön izlemek için kaydırın.

en: Scroll to see the table content.
tr: Tablo içeriğini görmek için kaydırın.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
tr: Sorunsuz bir şekilde %1$s ile WooCommerce entegrasyonunu yapabilirsiniz!

en: Search Appearance
tr: Arama görünürlüğü

en: Search Console
tr: Arama Konsolu

en: Search Results Page
tr: Arama sonuçları sayfası

en: Search engine visibility
tr: Arama motoru görünürlüğü

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
tr: Arama motorları ve diğer web siteleri, silinmiş yazınıza hala trafik gönderebilir.

en: Search engines should ignore this link (mark as %1$snofollow%2$s)%3$s
tr: Arama motorları bu bağlantıyı yok saymalıdır (%1$snofollow%2$s olarak işaretleyin)%3$s

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
tr: Arama motorları, arama sonuçlarında "%1$s" göstermelidir:

en: Search pages
tr: Sayfalarda ara

en: Search phrase
tr: Arama ifadesi

en: Security: no advanced or schema settings for authors
tr: Güvenlik: yazarlar için gelişmiş veya şema ayarları yok

en: See the XML sitemap.
tr: XML site haritanızı görüntüleyin.

en: See who contributed to %1$s.
tr: %1$s için katkıda bulunanları görün.

en: Select a user...
tr: Bir kullanıcı seçin...

en: Select country
tr: Ülke seçin

en: Select the primary %s
tr: Birincil %s seçin

en: Separator
tr: Ayırıcı

en: Separator between breadcrumbs
tr: Bağlantı haritası arasındaki ayraç

en: Serving local customers?
tr: Yerel müşterilere hizmet veriyor musunuz?

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Updated.
tr: Ayarlar güncellendi.

en: Settings could not be imported:
tr: Ayarlar içe aktarılamadı:

en: Settings for %s archive
tr: %s arşivi için ayarlar

en: Settings for single %s URLs
tr: %s URL'leri için ayarlar

en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Settings successfully imported.
tr: Ayarlar başarıyla içe aktarıldı.

en: Seven months ago
tr: Yedi ay önce

en: Share your post!
tr: Yazınızı paylaşın!

en: Should search engines follow links on this %1$s?
tr: Arama motorları bu %1$s içindeki linkleri takip etsin mi?

en: Should search engines follow links on this %s
tr: Arama motorları bu %s üzerindeki bağlantıları izlemeli mi

en: Show
tr: Göster

en: Show %s in search results?
tr: %s arama sonuçlarında gösterilsin mi?

en: Show All Content Types
tr: Tüm içerik türlerini göster

en: Show Blog page
tr: Blog sayfasını göster

en: Show SEO settings for %1$s
tr: %1$s için SEO ayarlarını göster

en: Show blog page in breadcrumbs
tr: Bağlantı haritasında blog sayfasını göster

en: Show debug information
tr: Hata ayıklama bilgisini göster

en: Show results for:
tr: Sonuçları şunun için göster:

en: Show this item.
tr: Bu öğeyi göster.

en: Show your videos in Google Videos
tr: Videolarınızı Google Videolar'da gösterin

en: Showing step items as an ordered list.
tr: Adım öğeleri sıralı liste olarak gösteriliyor.

en: Showing step items as an unordered list
tr: Adım öğeleri sırasız liste olarak gösteriliyor

en: Sign Up!
tr: Üye ol!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
tr: %1$s, %2$s tarafından diğer harika eklentiler ve SEO dünyasından ilginç haberler ve ipuçları hakkında güncel bilgiler edinmek istiyorsanız haber bültenimize kaydolun.

en: Site Admins (default)
tr: Site yöneticileri (varsayılan)

en: Site ID
tr: Site no

en: Site title
tr: Site başlığı

en: Site type
tr: Site türü

en: Site with ID %d not found.
tr: %d kimliğine sahip site bulunamadı.

en: Six months ago
tr: Altı ay önce

en: Slug
tr: Kısa İsim

en: Slug preview:
tr: Kısa isim ön izlemesi:

en: Small tilde
tr: Küçük yaklaşık işareti

en: Social
tr: Sosyal

en: Social Media Posting
tr: Sosyal medya gönderimi

en: Social media preview
tr: Sosyal medya önizleme

en: Social previews
tr: Sosyal ön izlemesi

en: Something else
tr: Başka bir şey

en: Something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please %1$sre-start the process%2$s.
tr: Bir şeyler ters gitti ve SEO verilerinizin optimizasyonunu tamamlayamadık. Lütfen %1$sişlemi yeniden başlatın%2$s.

en: Something went wrong. Please reload the page.
tr: Bir şeyler yanlış gitti. Lütfen sayfayı yenileyin.

en: Sorry, there's no data available for that keyphrase/country combination.
tr: Üzgünüz, bu anahtar kelime/ülke kombinasyonu için veri yok.

en: SoundCloud profile URL
tr: SoundCloud profil URL'si

en: Special Pages
tr: Özel sayfalar

en: Start SEO data optimization
tr: SEO veri optimizasyonunu başlatın

en: Start ranking better for your videos
tr: Videolarınızın sıralamasını iyileştir

en: Start to optimize your site for Google News traffic today!
tr: Bugün, sitenizi Google Haberler trafiği için optimize etmeye başlayın!

en: Step %1$d: %2$s
tr: Adım %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
tr: 1. Adım: Yedek alın

en: Step 2: Import
tr: 2. Adım: İçe aktar

en: Step 3: Check your data
tr: 3. Adım: Verileri kontrol edin

en: Step 4: Run the configuration wizard
tr: 4. Adım: Yapılandırma sihirbazını çalıştır

en: Step 5: Clean up
tr: 5. Adım: Temizlik

en: Stop SEO data optimization
tr: SEO veri optimizasyonunu durdurun

en: Stop losing customers to other local businesses
tr: Yerel rakiplerinize müşteri kaybetmeye son verin

en: Structured Data
tr: Yapılandırılmış veri

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Success: %s
tr: Başarı: %s

en: Summary
tr: Özet

en: Summary with large image
tr: Büyük görselli özet

en: Super Admins only
tr: Sadece süper yöneticiler

en: Superfast internal linking suggestions
tr: Süper hızlı dahili bağlantı önerileri

en: Synonyms & related keyphrases
tr: Eş anlamlılar ve ilgili anahtar kelimeler

en: Tag
tr: Etiket

en: Tag description
tr: Etiket açıklaması

en: Tagline
tr: Slogan

en: Take note:
tr: Not al:

en: Taxonomies
tr: Kategoriler

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
tr: İçerik türleri için bağlantı haritasında gösterilecek sınıflandırma

en: Team Yoast
tr: Yoast ekibi

en: Tech Article
tr: Teknik makale

en: Ten months ago
tr: On ay önce

en: Term description
tr: Terim açıklaması

en: Term hierarchy
tr: Terim hiyerarşisi

en: Term is set to noindex.
tr: Terim indekslenmesin olarak işaretli.

en: Term title
tr: Terim başlığı

en: Text link counter
tr: Metin bağlantısı sayacı

en: That means that the form and information below is disabled, and not used.
tr: Bu, aşağıdaki form ve bilgilerin devre dışı bırakıldığı ve kullanılmadığı anlamına gelir.

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
tr: %1$s yönetici çubuğu menüsü, sayfaları analiz etmek için üçüncü taraf araçlarına yararlı bağlantılar içerir ve yeni bildirimlerinizin olup olmadığını görmenizi kolaylaştırır.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
tr: %1$s eklentisinin kurulumu tamamlandı. Lütfen %2$syükleme kılavuzuna%3$s göz atın.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
tr: %1$s eklentisi %2$s eklentisi ile beraber kullanıldığında problem çıkartabiliyor.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
tr: %s içe aktarıcı işlevi geçici veri tabanı tablolarını kullanır. Görünüşe göre WordPress kurulumunuz bu erişime sahip değil, lütfen barındırma (hosting) sağlayıcınızla iletişime geçin.

en: The %s integration offers suggestions and insights for keywords related to the entered focus keyphrase.
tr: %s entegrasyonu, girilen odak anahtar kelime grubu ile ilgili anahtar kelimeler için öneriler ve içgörüler sunar.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
tr: SEO analizi, metninizin SEO uyumunu iyileştirmek için öneriler sunar.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
tr: Standart PHP kütüphanesi (SPL) eklentisi kurulu gözükmüyor. Lütfen servis sağlayıcınızdan etkinleştirmelerini isteyin.

en: The URL that this page should redirect to.
tr: Bu sayfanın yönlenmesi gereken adres.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. The settings in the schema tab allows a user to change schema meta data for a post. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
tr: %1$s meta kutusunun gelişmiş bölümü, bir kullanıcının yazıları arama sonuçlarından kaldırmasına veya doğal bağlantıyı değiştirmesine olanak tanır. Şema sekmesindeki ayarlar, bir kullanıcının bir gönderi için şema meta verilerini değiştirmesine olanak tanır. Bunlar, hiçbir yazarın yapmasını istemeyebileceğiniz şeyler olabilir. Bu nedenle, varsayılan olarak bunu yalnızca editörler ve yöneticiler yapabilir. "%2$s" olarak ayarlamak, tüm kullanıcıların bu ayarları değiştirmesine izin verir.

en: The browser you are currently using is unfortunately rather dated. Since we strive to give you the best experience possible, we no longer support this browser. Instead, please use %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s or %3$sMicrosoft Edge%4$s.
tr: Şu anda kullandığınız tarayıcı maalesef oldukça eski. Size mümkün olan en iyi deneyimi sunmaya çalıştığımız için artık bu tarayıcıyı desteklemiyoruz. Bunun yerine lütfen %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s veya %3$sMicrosoft Edge%4$s kullanın.

en: The canonical URL that this page should point to. Leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
tr: Bu sayfanın işaret etmesi gereken doğal URL. Kalıcı bağlantı için varsayılan olarak boş bırakın. %1$sAlanlar arası doğal adres%2$s de destekleniyor.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
tr: Yapılandırma sihirbazı web sitenizde ideal SEO ayarlarını kolayca ayarlamanıza yardımcı olur.

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
tr: Köşetaşı içeriği özelliği, sitenizdeki köşetaşı içerikleri işaretlemenizi ve filtrelemenizi sağlar.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
tr: Varsayılan blog ayarı kullanmak istediğiniz varsayılan blogun sayısal tanımlayıcı değeri olmalıdır.

en: The default card type to use
tr: Kullanılacak varsayılan kart tipi

en: The file size of the uploaded image is too large for %s. File size must be less than %s.
tr: Yüklenen görselin dosya boyutu %s için çok büyük. Dosya boyutu %s boyutundan küçük olmalıdır.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
tr: Filtre eklentisi kullanılabilir değil. Servis sağlayıcınızdan etkinleştirmesini isteyin.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
tr: WordPress için ilk gerçek hepsi bir arada SEO çözümü, sayfa üzerine içerik analizi, XML site haritaları ve çok daha fazlası.

en: The following words occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
tr: Aşağıdaki kelimeler içerikte en çok yer almaktadır. Bunlar, içeriğinizin neye odaklandığına dair bir fikir verir. Kelimeler konunuzdan çok farklıysa, içeriğinizi buna göre yeniden yazmak isteyebilirsiniz.

en: The form contains %1$s error. %2$s | The form contains %1$s errors. %2$s
tr[0]: Form %1$s adet hata içeriyor. %2$s
tr[1]: Form %1$s adet hata içeriyor. %2$s

en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s and %s.
tr: Yüklenen görüntünün biçimi desteklenmiyor. Desteklenen biçimler şunlardır: %s, %s ve %s.

en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s, %s and %s.
tr: Yüklenen görüntünün biçimi desteklenmiyor. Desteklenen biçimler şunlardır: %s, %s, %s ve %s.

en: The links columns show the number of articles on this site linking %3$sto%4$s this article and the number of URLs linked %3$sfrom%4$s this article. Learn more about %1$show to use these features to improve your internal linking%2$s, which greatly enhances your SEO.
tr: Bağlantı sütunları, bu site üzerinden makaleye bağlantı %3$sveren%4$s makalelerin sayısını ve bu makaleden bağlantı %3$sverilen%4$s URL'lerin sayısını gösterir. SEO'nuzu büyük ölçüde iyileştiren, %1$sdahili bağlantılarınızı geliştirmek için bu özellikleri nasıl kullanacağınız%2$s hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: The meta description contains %1$d sentence %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten this sentence. | The meta description contains %1$d sentences %2$sover %3$s words%4$s. Try to shorten these sentences.
tr[0]: Meta açıklamasında %1$d cümle %2$s%3$s kelimeden fazla%4$s. Bu cümleyi kısaltmaya çalışın.
tr[1]: Meta açıklamasında %1$d cümle %2$s%3$s kelimeden fazla%4$s. Bu cümleleri kısaltmaya çalışın.

en: The meta description contains no sentences %1$sover %2$s words%3$s.
tr: Meta açıklaması %1$s%2$s kelimeden fazla%3$s cümle içermiyor.

en: The name of the organization
tr: Kuruluşun adı

en: The name of the person
tr: Kişinin ismi

en: The number of headers and header labels don't match.
tr: Başlıkların ve başlık etiketlerinin sayısı eşleşmiyor.

en: The person
tr: Kişi

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
tr: Eklentilerden  %2$s, sitenizin çıktısını değiştirerek, gizleme olarak adlandırılan bir işlem ile arama motorlarının gördüğü hali ve sıradan kullanıcıların gördüğü hali arasında fark yaratıyor. Bu eklentiyi kesinlikle etkisizleştirmenizi öneriyoruz.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
tr: %1$s yazısı ilk önce %2$s üzerinde ortaya çıktı.

en: The post could not be found.
tr: Gönderi bulunamadı.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
tr: %1$s eklentisinin bir çok yeni özelliğe ve desteğe sahip sürümü.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
tr: Okunabilirlik analizi, metninizi yapısal ve biçimsel olarak geliştirecek öneriler sunar.

en: The request to Ryte returned an error.
tr: Ryte'a yapılan istek bir hata döndürdü.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
tr: Temanızın %s etiketinde tanımlanan ayraç.

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
tr: Bu sayfadaki ayarlar, sahip olduğunuz her türlü içerik için varsayılan arama görünümünün ne olacağını belirtmenize izin verir. Arama sonuçlarında hangi içerik türlerinin görüneceğini ve bunların varsayılan açıklamasının ne olacağını seçebilirsiniz.

en: The site's name
tr: Sitenin adı

en: The site's tagline
tr: Sitenin sloganı

en: The submitted value was: %s
tr: Girilmiş olan değer: %s

en: The term could not be found.
tr: Terim bulunamıyor.

en: The term is considered invalid. The following reason was given by WordPress: %s
tr: Bu terim geçersiz sayılıyor. WordPress tarafından iletilen sebep: %s

en: The text link counter feature is not working as expected
tr: Metin bağlantısı sayacı özelliği beklendiği gibi çalışmıyor

en: The text link counter helps you improve your site structure.
tr: Yazı bağlantı sayacı, site yapısını iyileştirmeye yardımcı olur.

en: The text link counter helps you improve your site structure. %1$sFind out how the text link counter can enhance your SEO%2$s.
tr: Metin bağlantısı sayacı, site yapınızı geliştirmenize yardımcı olur. %1$sMetin bağlantısı sayacının SEO'nuzu nasıl geliştirebileceğini öğrenin%2$s.

en: The text link counter is working as expected
tr: Metin bağlantısı sayacı beklendiği gibi çalışıyor

en: There is a new notification. | There are new notifications.
tr[0]: Yeni bir bildirim var.
tr[1]: Yeni bildirimler var.

en: These are settings for the %1$s plugin by %2$s
tr: Bunlar %1$s eklentisi için %2$s tarafından yapılan ayarlardır

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
tr: Bunlar sitenizin ana sayfasında Open Graph için kullanılan başlık, açıklama ve görsel bilgileridir.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
tr: Bu sayfalar varsayılan olarak%s olarak işaretlenmiştir, böylece arama sonuçlarında görüntülenmezler.

en: This %1$s REST API endpoint gives you all the metadata you need for a specific URL. This will make it very easy for headless WordPress sites to use %1$s for all their SEO meta output.
tr: Bu %1$s REST API uç noktası, size belirli bir URL için ihtiyacınız olan tüm meta verileri verir. Bu, başsız WordPress sitelerinin tüm SEO meta çıktıları için %1$s kullanmasını çok kolaylaştıracaktır.

en: This adds an author byline and reading time estimate to the article’s snippet when shared on Slack.
tr: Bu, Slack'te paylaşıldığında makalenin snippet'ine yazarın imi ve okuma süresi tahmini ekler.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either an organization, or a person.
tr: Bu veriler sitenizde meta veri olarak gösterilir. %1$sGoogle'ın Bilgi Grafiği%2$s'nde görünmesi amaçlanmıştır. Bir kuruluş veya bir kişi olabilirsiniz.

en: This feature has been disabled by the network admin.
tr: Bu özellik ağ yöneticisi tarafından devre dışı bırakıldı.

en: This feature has been disabled since subsites never send tracking data.
tr: Alt siteler hiçbir zaman izleme verisi göndermediği için bu özellik devre dışı bırakılmıştır.

en: This feature includes and replaces the Text Link Counter and Internal Linking Analysis
tr: Bu özellik, Metin Bağlantısı Sayacı ve Dahili Bağlantı Analizini içerir ve bunların yerini alır

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
tr: Bu özellik, otomatik olarak RSS beslemelerinize içerik eklemek için kullanılır, daha detaya girmek gerekirse, bu, blogunuza yazılarınıza bağlantılar ekleyerek, aptal aşırıcı robotları otomatik olarak bağlantı vermelerini sağlar. Bu sayede arama motorları gerçek içeriğin orijinal kaynağını daha iyi tespit edebilirler.

en: This helps search engines understand your website and your content. You can change some of your settings for this page below.
tr: Bu, arama motorlarının web sitenizi ve içeriğinizi anlamasına yardımcı olur. Bu sayfa için bazı ayarlarınızı aşağıda değiştirebilirsiniz.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
tr: Paylaşılan yazı/sayfa herhangi bir görüntü içermiyorsa bu görsel kullanılır.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big block of information you see on the right side of the search results.
tr: Bu bilgiler, arama sonuçlarının sağ tarafında gördüğünüz büyük bilgi bloğu olan Google'ın Bilgi Grafiği Kartında kullanılacaktır.

en: This is a sponsored link or advert (mark as %1$ssponsored%2$s)%3$s
tr: Bu sponsorlu bir bağlantı veya reklamdır (%1$ssponsored%2$s olarak işaretleyin)%3$s

en: This is below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
tr[0]: Bu, önerilen asgari %5$d kelimenin altında. %3$sDaha fazla içerik ekleyin%4$s.
tr[1]: Bu, önerilen asgari %5$d kelimenin çok altında. %3$sDaha fazla içerik ekleyin%4$s.

en: This is far below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is far below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
tr[0]: Bu, önerilen asgari %5$d kelimenin çok daha altında. %3$sDaha fazla içerik ekleyin%4$s.
tr[1]: Bu, önerilen asgari %5$d kelimenin çok daha altında. %3$sDaha fazla içerik ekleyin%4$s.

en: This is slightly below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd a bit more copy%4$s. | This is slightly below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd a bit more copy%4$s.
tr[0]: Bu, önerilen asgari %5$d adet kelimenin biraz altında. %3$sBiraz daha kopya ekleyin%4$s.
tr[1]: Bu, önerilen asgari %5$d adet kelimenin biraz altında. %3$sBiraz daha kopya ekleyin%4$s.

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
tr: Bu ayar ana sayfanızın arama motorlarında nasıl görüneceğini belirlemenizi sağlar. Genellikle markanızı direkt olarak aradıklarında bu sonucu görürler.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
tr: Var olan bir blog olmalıdır. %s bulunamadı ya da silinmek üzere işaretlenmiş.

en: This tab allows you to selectively disable %1$s integrations with third-party products for all sites in the network. By default all integrations are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle an integration on or off for their site. When you disable an integration here, site admins will not be able to use that integration at all.
tr: Bu sekme, ağdaki tüm siteler için üçüncü taraf ürünlerle %1$s entegrasyonunu seçerek devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Varsayılan olarak tüm entegrasyonlar etkindir, bu da site yöneticilerinin siteleri için bir entegrasyonu açıp kapamak isteyip istemediklerini kendilerinin seçmesine olanak tanır. Burada bir entegrasyonu devre dışı bıraktığınızda, site yöneticileri bu entegrasyonu hiçbir şekilde kullanamayacaktır.

en: This tab allows you to selectively disable %s features for all sites in the network. By default all features are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle a feature on or off for their site. When you disable a feature here, site admins will not be able to use that feature at all.
tr: Bu sekme, ağdaki tüm siteler için %s özelliklerini seçerek devre dışı bırakmanıza izin verir. Varsayılan olarak tüm özellikler etkindir, bu da site yöneticilerinin siteleri için bir özelliği açıp kapamak isteyip istemediklerini kendilerinin seçmesine olanak tanır. Burada bir özelliği devre dışı bıraktığınızda, site yöneticileri bu özelliği hiçbir şekilde kullanamayacaktır.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
tr: Bu araç SEO için önemli olan dosyalarınızı, örneğin robots.txt ve varsa .htaccess gibi, hızlıca değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
tr: Bu araç her bir yazının ya da sayfanın detayına girmeden kolayca başlık ve açıklamaları değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your %1$s metadata. It will only do this when there is no existing %1$s metadata yet. The original data will remain in place.
tr: Bu, SEO başlıkları ve açıklamaları gibi yazı meta verilerini %1$s meta verilerinize aktarır. Bunu yalnızca henüz %1$s meta verisi olmadığında yapacak. Orijinal veriler yerinde kalacaktır.

en: Three months ago
tr: Üç ay önce

en: Time needed:
tr: Gerekli süre:

en: Title
tr: Başlık

en: Title Separator
tr: Başlık ayracı

en: Title separator symbol
tr: Başlık ayırıcı simge

en: Title settings
tr: Başlık ayarları

en: Title to use for Author page
tr: Yazar sayfalarında kullanılacak başlık

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
tr: Bağlantı haritasında bu sayfa için kullanılacak başlık

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
tr: %1$sPinterest ile sitenizi doğrulamak için%2$s meta etiketini buraya ekleyin:

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
tr: Bir yönlendirme oluşturmak ve bu problemi gidermek için %1$s gerekiyor. Bu eklentiyi ve bir yıllık destek ve güncellemeyi %2$s adresinden satın alabilirsiniz.

en: To change the social accounts used for your site, update the details for %1$s.
tr: Siteniz için kullanılan sosyal hesapları değiştirmek için, %1$s ayrıntılarını güncelleyin.

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
tr: Arama motorlarının hangi sosyal profillerin bu site ile bağlantılı olduğunu anlayabilmeleri için, sitenizin sosyal profillerini aşağıdaki alana giriniz.

en: To make your site represent a Company or Organization go to %1$sSearch Appearance%2$s and set Organization or Person to "Organization".
tr: Sitenizin bir şirketi veya kuruluşu temsil etmesi için %1$sarama görünümü%2$sne gidin ve kuruluşu veya kişiyi "Kuruluş" olarak ayarlayın.

en: To view your current crawl errors, %1$splease visit Google Search Console%2$s.
tr: Mevcut tarama hatalarınızı görüntülemek için %1$slütfen Google Search Console%2$s adresini ziyaret edin.

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
tr: %1$s'nun XML site haritasını aç/kapa

en: Tools
tr: Araçlar

en: Truly optimize your site for a local audience with our %s plugin! Optimized address details, opening hours, store locator and pickup option!
tr: Sitenizi, yerel bir kitle için %s eklentimizle gerçekten optimize edin! Optimize edilmiş adres ayrıntıları, açılış saatleri, mağaza bulucu ve teslim alma seçeneği!

en: Try to make shorter sentences to improve readability
tr: Okunabilirliği artırmak için kısa cümleler kurmaya çalışın

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability
tr: Okunabilirliği arttırmak için daha kısa cümleler kurmayı deneyin, daha az zor kelimeler kullanın

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
tr: Güvenli bir site haritası bellek anahtarı yapılandırılmaya çalışılıyor, ama son ek ve ön ek kombinasyonu bunun için çok az alan bırakıyor. Muhtemelen belirlenen aralığın dışında bir sayfa istiyorsunuz.

en: Tumblr profile URL
tr: Tumblr profil URL’si

en: Twelve months ago
tr: On iki ay önce

en: Twitter
tr: Twiiter

en: Twitter Username
tr: Twitter Kullanıcı Adı

en: Twitter preview
tr: Twitter önizlemesi

en: Twitter settings
tr: Twitter ayarları

en: Twitter username (without @)
tr: Twitter Kullanıcı Adı (@ işareti olmadan)

en: Twitter usernames can only contain letters, numbers, and underscores. %s
tr: Twitter kullanıcı adları yalnızca harf, sayı ve alt çizgi içerebilir. %s

en: Twitter uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Twitter.
tr: Twitter, Facebook gibi Open Graph meta verilerini kullanır; bu nedenle, sitenizi Twitter için optimize etmek istiyorsanız, Facebook sekmesindeki "Open Graph meta verileri ekle" ayarını etkinleştirdiğinizden emin olun.

en: Two months ago
tr: İki ay önce

en: Uncategorized
tr: Kategorilendirilmemiş

en: Unfortunately we cannot save changes to your SEO settings while you are working on a draft of an already-published %1$s. If you want to save your SEO changes, make sure to click 'Update', or wait to make your SEO changes until you are ready to update the %1$s.
tr: Maalesef siz zaten yayınlanmış bir %1$s taslağı üzerinde çalışırken SEO ayarlarınızdaki değişiklikleri kaydedemiyoruz. SEO değişikliklerinizi kaydetmek istiyorsanız, 'Güncelle'yi tıkladığınızdan emin olun veya %1$s güncellemeye hazır olana kadar SEO değişikliklerinizi yapmayı bekleyin.

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Unordered list
tr: Sırasız liste

en: Updated %s
tr: %s dosyası güncellendi

en: Upgrade to %s
tr: %s sürümüne yükselt

en: Upgrade to Premium
tr: Premiuma yükselt

en: Upgrade your %s plan
tr: %s planınızı yükseltin

en: Upload Image
tr: Resim Yükle

en: Upon saving, this setting will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched. | Upon saving, these settings will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched.
tr[0]: Kaydedildikten sonra bu ayar tüm %1$s için uygulanacaktır. Elle yapılandırılan %1$s için değişiklik olmayacaktır
tr[1]: Kaydedildikten sonra bu ayar tüm %1$s için uygulanacaktır. Elle yapılandırılan %1$s için değişiklik olmayacaktır

en: Url preview
tr: Url önizlemesi

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
tr: Bu bağlantı haritası özelliğinin kullanımı, %1$sbağlantı haritası entegrasyonu ile ilgili bilgi bankası makalemize%2$s açıklanmıştır.

en: Usage tracking
tr: Kullanım izleme

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
tr: %2$s bağlantı haritaları yerine %1$s kullanın

en: Use Image
tr: Görseli kullan

en: User description
tr: Kullanıcı açıklaması

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
tr: Bu formu kullanarak bir siteyi varsayılan SEO ayarlarına döndürebilirsiniz.

en: Variable
tr: Değişken

en: Vertical bar
tr: Dikey çubuk

en: View
tr: Görüntüle

en: View &#8220;%s&#8221;
tr: Görüntüle &#8220;%s&#8221;

en: Volume
tr: Hacim

en: WARNING:
tr: UYARI:

en: WP Page Title
tr: WP sayfa başlığı

en: Wait for a week or so, until %1$s automatically processes most of your content in the background.
tr: %1$s, içeriğinizin çoğunu arka planda otomatik olarak işleyene kadar bir hafta kadar bekleyin.

en: Want to learn SEO from Team Yoast? Check out our %1$s!
tr: Yoast Takımından SEO öğrenmek ister misiniz? %1$s sayfamıza göz atın!

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
tr: Uyarı: meta robot ayarlarını burada girebiliyor olsanız da, sitenin genel ayarlarında bu site indekslenmesin diye ayarlanmış. Yani robot ayarlarının bir etkisi olmayacaktır.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
tr: Uyarı: bağlantı eklendi fakat hatalara sahip olabilir. Lütfen test edin.

en: Warning: the variable %1$s cannot be used in this template. See the %2$s for more info.
tr: Uyarı: %1$s değişkeni bu şablonda kullanılamaz. Daha fazla bilgi için %2$s bakın.

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
tr: Web sitenizde, yazınızdan bağlantı verebileceğiniz alakalı bir makale bulamadık.

en: We estimate this could take a long time, due to the size of your site. As an alternative to waiting, you could:
tr: Sitenizin boyutu nedeniyle bunun uzun zaman alabileceğini tahmin ediyoruz. Beklemeye alternatif olarak şunları yapabilirsiniz:

en: We estimate this will take a couple of minutes.
tr: Bunun birkaç dakika süreceğini tahmin ediyoruz.

en: We estimate this will take less than a minute.
tr: Bunun bir dakikadan az süreceğini tahmin ediyoruz.

en: We have both free and premium online courses to learn everything you need to know about SEO.
tr: SEO hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için hem ücretsiz hem de premium çevrimiçi kurslarımız var.

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
tr: Bu sihirbazı henüz tamamlamadığınızı tespit ettik, bu yüzden yapılandırmak için size %2$s%1$s yapılandırma sihirbazını başlatmayı%3$s öneririz.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
tr: Sitenizin SEO'sunu etkileyen aşağıdaki sorunları tespit ettik.

en: We notice that you have installed WPML. To make sure your canonical URLs are set correctly, %1$sinstall and activate the Yoast SEO Multilingual add-on%2$s as well!
tr: WPML'yi kurduğunuzu fark ettik. Standart URL'lerinizin doğru ayarlandığından emin olmak için,%1$s Yoast SEO Çok Dilli eklentisini de %2$s kurun ve etkinleştirin!

en: We recommend you set this to Yes.
tr: Evet olarak ayarlamanızı öneriyoruz.

en: We've analyzed your post. Everything looks good. Well done!
tr: Yazınızı analiz ettik. Her şey iyi gözüküyor. İyi iş!

en: We've analyzed your post. There is still room for improvement!
tr: Yazınızı analiz ettik. Hala iyileştirme için yer var!

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
tr: Sitenizdeki bir veya daha fazla SEO eklentisinden veri tespit ettik. Bu verileri içe aktarmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

en: We've encountered a problem trying to get related keyphrases. Please try again later.
tr: İlgili anahtar kelimeleri almaya çalışırken bir sorunla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
tr: %1$s eklentisini bir süredir kullandığınızı fark ettik; umarız memnun kalmışsınızdır! Eğer bize %2$sWordPress.org sitesinde beş yıldız verirseniz%3$s çok memnun oluruz!

en: We've written an article about %1$show to use the SEO score and Readability score%2$s.
tr: %1$sSEO ve okunabilirlik puanın nasıl kullanılacağı hakkında bir makale yazdık%2$s.

en: Web Page
tr: Web sayfası

en: Webmaster Tools
tr: Web yöneticisi araçları

en: Webmaster Tools verification
tr: Web Yöneticisi Araçları doğrulaması

en: Website name
tr: Web sitesi ismi

en: What does the site %1$s represent?
tr: %1$s sitesi neyi temsil ediyor?

en: What type of page or content is this?
tr: Bu ne tür bir sayfa veya içerik?

en: When you click OK we will open our HelpScout beacon where you can find answers to your questions. This beacon will load our support data and also potentially set cookies.
tr: Tamam'ı tıkladığınızda, sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz HelpScout vericimizi açacağız. Bu verici, destek verilerimizi yükleyecek ve ayrıca potansiyel olarak çerezler ayarlayacaktır.

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
tr: Medyayı (örneğin bir resim veya video) WordPress'e yüklediğinizde, yalnızca medyayı kaydetmez, bunun için ek bir URL oluşturur. Bu ek sayfalar oldukça boştur. Medya öğesini ve eğer girdiyseniz bir başlık içerebilirler. Bu nedenle, bu ek URL'leri hiç kullanmazsanız, bunları devre dışı bırakmak ve bunları medya öğesinin kendisine yönlendirmek daha iyidir.

en: Who should have access to the %1$s settings
tr: %1$s ayarlarına kimler erişebilir

en: Wikipedia URL
tr: Wikipedia URL'si

en: Wikipedia page about you
tr: Hakkınızdaki Wikipedia sayfası

en: With %s, you can easily create such redirects.
tr: %s ile bu tür yönlendirmeleri kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
tr: WordPress, kitaplıktaki her ortam öğesi için otomatik olarak bir URL oluşturur. Bunu etkinleştirmek, Google'ın oluşturulan URL’yi dizine eklemesine izin verir.

en: Would you like to add a related keyphrase?
tr: İlgili bir anahtar kelime eklemek ister misiniz?

en: Would you like to add another keyphrase?
tr: Başka bir anahtar kelime eklemek ister misiniz?

en: Would you like to add keyphrase synonyms?
tr: Anahtar kelimenin eş anlamlılarını eklemek ister misiniz?

en: Would you like to add more than one keyphrase?
tr: Birden fazla anahtar kelime eklemek ister misiniz?

en: Would you like to be able to add these related keyphrases to the %s analysis so you can optimize your content even further?
tr: İçeriğinizi daha da optimize edebilmek için bu ilgili anahtar kelimeleri %s analizine eklemek ister misiniz?

en: Written by
tr: Yazan:

en: XML sitemaps
tr: XML site haritaları

en: Yandex confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
tr: Yandex doğrulama kodları yalnızca A'dan F'ye kadar olan harfleri, sayıları, kısa çizgileri ve alt çizgileri içerebilir. %s

en: Yandex verification code
tr: Yandex doğrulama kodu

en: Yes
tr: Evet

en: Yes, you can track my site's data!
tr: Evet, sitemin verilerini takip edebilirsiniz!

en: Yoast FAQ
tr: Yoast SSS

en: Yoast How-to
tr: Yoast Nasıl Yapılır

en: Yoast SEO automatically describes your pages using schema.org
tr: Yoast SEO, sayfalarınızı schema.org kullanarak otomatik olarak tanımlar

en: Yoast option %1$s not found.
tr: Yoast %1$s seçeneği bulunamadı.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
tr: Kayıtlı olmayan ağ ayarlarını değiştiremezsiniz.

en: You are not allowed to perform this action.
tr: Bu eylemi gerçekleştirme izniniz yok.

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
tr: Güncelleme veya destek almıyorsunuz! Bu siteyi ekleyip %2$s içinde %1$s özelliğini etkinleştirerek bu sorunu düzeltin.

en: You are using a custom tagline or an empty one.
tr: Özel bir slogan veya boş bir tane kullanıyorsunuz.

en: You can change the default type for %1$s in your %2$sSearch Appearance Settings%3$s.
tr: %2$sArama görünümü ayarlarınızda%3$s, %1$s varsayılan türünü değiştirebilirsiniz.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
tr: Kod parçası düzenleyicisine geçmek için ön izleme alanındaki elemanlara tıklayabilirsiniz.

en: You can determine the title and description for the homepage by %1$sediting the homepage itself%2$s.
tr: %1$sAna sayfanın kendisini düzenleyerek%2$s ana sayfanın başlığını ve açıklamasını belirleyebilirsiniz.

en: You can determine the title and description for the posts page by %1$sediting the posts page itself%2$s.
tr:  %1$sYazılar sayfasının kendisini düzenleyerek%2$s yazılar sayfasının başlığını ve açıklamasını belirleyebilirsiniz.

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
tr: Bu özel tür için SEO meta verilerini %1$smağaza sayfası%2$s üzerinde düzenleyebilirsiniz.

en: You can edit the details shown in meta data, like the social profiles, the name and the description of this user on their %1$s profile page.
tr: Meta verilerde gösterilen sosyal profilleri, bu kullanıcının adı ve açıklaması gibi ayrıntıları %1$s profil sayfasında düzenleyebilirsiniz.

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
tr: Bunu %1$sKalıcı bağlantı ayarları sayfası%2$s üzerinde düzeltebilirsiniz.

en: You can probably find an answer to your question in our %1$shelp center%2$s.
tr: Muhtemelen sorunuzun cevabını %1$syardım merkezimizde%2$s bulabilirsiniz.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored.
tr: SEO verilerinin depolanma biçiminde birkaç optimizasyon yapmamıza izin vererek sitenizi hızlandırabilir ve dahili bağlantı yapınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored. If you have a lot of content it might take a while, but trust us, it's worth it.
tr: SEO verilerinin depolanma biçiminde birkaç optimizasyon yapmamıza izin vererek sitenizi hızlandırabilir ve dahili bağlantı yapınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çok fazla içeriğiniz varsa biraz zaman alabilir, ancak bize güvenin, buna değer.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
tr: Farklı web yöneticisi araçları ile doğrulama yapmak için aşağıdaki kutuları kullanabilirsiniz. Bu özellik, ana sayfanıza bir doğrulama meta etiketi ekleyecektir. Farklı web yöneticisi araçlarının bağlantılarını izleyin ve doğrulama kodunu almak için meta etiket doğrulama yöntemine yönelik talimatları arayın. Siteniz zaten doğrulanmışsa, bunları unutabilirsiniz.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
tr: İçeriğin içinde şu değişkenleri kullanabilirsiniz, kullandığınızda sağdaki değerler ile değiştirileceklerdir.

en: You can't edit %s that aren't yours.
tr: %s ögesini düzenleyemezsiniz çünkü sizin değil.

en: You can't edit %s.
tr: Bunu düzenleyemezsiniz: %s.

en: You cannot create a %s file.
tr: %s dosyası oluşturamazsınız.

en: You cannot edit the %s file.
tr: %s dosyasını düzenleyemezsiniz.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
tr: Aynı isimli bir değişken tanımlayarak WPSEO standart değişkenlerinin üstüne yazamazsınız. "wpseo_replacements" filtresini kullanarak değiştirme değerini ayarlayın.

en: You changed the default WordPress tagline
tr: Varsayılan WordPress sloganını değiştirdiniz

en: You do have your postname in the URL of your posts and pages.
tr: Yazılarınızın ve sayfalarınızın URL'sinde yazı adınız var.

en: You do not have the required rights to export settings.
tr: Ayarları dışa aktarmak için gerekli haklara sahip değilsiniz.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages
tr: Yazılarınızın ve sayfalarınızın URL'sinde yazı adınız yok

en: You don't have a %s file, create one here:
tr: %s dosyanız yok, buradan bir tane oluşturun:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
tr: Yayınlanmış makaleniz yok, ilk yayınınızı yaptıktan sonra SEO puanlarınız burada görünecek!

en: You have %d hidden notification: | You have %d hidden notifications:
tr[0]: %d adet gizlenmiş bildiriminiz bulunuyor:
tr[1]: %d adet gizlenmiş bildiriminiz bulunuyor:

en: You have %d hidden problem: | You have %d hidden problems:
tr[0]: %d adet gizlenmiş sorununuz bulunuyor:
tr[1]: %d adet gizlenmiş sorununuz bulunuyor:

en: You have previously set your site to represent a person. We’ve improved our functionality around Schema and the Knowledge Graph, so you should go in and %1$scomplete those settings%2$s.
tr: Sitenizi daha önce bir kişiyi temsil edecek şekilde ayarlamıştınız. Şema ve bilgi grafiği ile ilgili işlevselliğimizi geliştirdik, bu nedenle gidip %1$sbu ayarları tamamlamanız%2$s gerekir.

en: You have selected the user %1$s as the person this site represents. Their user profile information will now be used in search results. %2$sUpdate their profile to make sure the information is correct.%3$s
tr: Bu sitenin temsil ettiği kişi olarak %1$s kullanıcısını seçtiniz. Kullanıcı profili bilgileri artık arama sonuçlarında kullanılacaktır. %2$sBilgilerin doğru olduğundan emin olmak için profilini güncelleyin.%3$s

en: You have uploaded a %s. Please note that, if it’s an animated %s, only the first frame will be used.
tr: Bir %s yüklediniz. Eğer animasyonlu bir %s ise, sadece ilk karenin kullanılacağını lütfen unutmayın.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
tr: Değerlerinizde kabul edilmeyen bir HTML kodu kullandınız.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
tr: WooCommerce ayarlarında Mağaza sayfasını düzenlemediniz. Öncelikle bu işlemi bitirmelisiniz.

en: You just deleted a %1$s.
tr: Bir %1$s sildiniz.

en: You just trashed a %1$s.
tr: Bir %1$s çöpe attınız.

en: You searched for
tr: Şunu aradınız

en: You searched for %s
tr: %s için arama yaptınız

en: You should change the default WordPress tagline
tr: Varsayılan WordPress sloganını değiştirmelisiniz

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
tr: Ziyaretçilerinizin artık çalışmayan bir URL’ye tıkladıklarında, 404 hatası almamasını sağlamak için bir yönlendirme oluşturmalısınız.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
tr: Siteniz için tüm ayarların doğru olduğundan emin olmak için SEO &rarr; Genel &rarr; Pano sayfasından yapılandırma sihirbazını çalıştırmalısınız.

en: You still have the default WordPress tagline. Even an empty one is probably better.
tr: Hala varsayılan WordPress sloganınız duruyor. Boş olan bile muhtemelen daha iyidir.

en: You've done it!
tr: Başardın!

en: You've reached the maximum amount of 4 related keyphrases. You can change or remove related keyphrases in the %s metabox or sidebar.
tr: Maksimum 4 ilgili anahtar sözcük sayısına ulaştınız. %s meta kutusunda veya sidebarda ilgili anahtar sözcükleri değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

en: You've reached your request limit for today. Check back tomorrow or upgrade your plan over at %s.
tr: Bugün için istek sınırınıza ulaştınız. Yarın tekrar kontrol edin veya planınızı %s üzerinden yükseltin.

en: YouTube URL
tr: YouTube adresi

en: YouTube profile URL
tr: YouTube profil URL'si

en: Your %1$s settings:
tr: %1$s ayarlarınız:

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels.
tr: Görsel boyutlarınız uygun değil. Asgari boyutlar %dx%d pikseldir.

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels. The maximum dimensions are %dx%d pixels.
tr: Görsel boyutlarınız uygun değil. Asgari boyutlar %dx%d pikseldir. Azami boyutlar %dx%d pikseldir.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
tr: Anahtar kelimeniz çok uzun. Azami 191 karakter olabilir.

en: Your permalink structure includes the post name
tr: Kalıcı bağlantı yapınız yazı adını içeriyor

en: Your site can be found by search engines
tr: Siteniz arama motorları tarafından bulunabilir

en: Your site cannot be found by search engines
tr: Siteniz arama motorları tarafından bulunamıyor

en: Your site language is set to %s.
tr: Sitenin dili %s olarak ayarlandı.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
tr: Sitenizin dili %s olarak ayarlanmıştır. Dil tercihi doğru değilse lütfen site yöneticinizle temasa geçin.

en: Your site will continue to work normally, but won't take full advantage of %s.
tr: Siteniz normal şekilde çalışmaya devam edecek, ancak %s avantajından tam olarak yararlanamayacak.

en: Your site's settings currently allow attachment URLs on your site to exist. Please read %1$sthis post about a potential issue%2$s with attachment URLs and check whether you have the correct setting for your site.
tr: Sitenizin ayarları, sitenizde ek dosya URL'lerinin bulunmasına izin veriyor. Lütfen ek dosya URL'leri ile %1$silgili olası bir sorun hakkındaki bu yazıyı%2$s okuyun ve siteniz için doğru ayarlara sahip olup olmadığınızı kontrol edin.

en: Your website is currently configured to represent a Person
tr: Web siteniz şu anda bir kişiyi temsil edecek şekilde yapılandırılmış

en: a theme that has proper title-tag theme support, or adapt your theme to have that support
tr: uygun "title-tag" tema desteğine sahip bir tema veya temanızı bu desteğe sahip olacak şekilde uyarlayın

en: archived
tr: arşiv

en: archives for authors without posts
tr: hiç içeriği olmayan yazarlar için arşivler

en: author archives
tr: yazar arşivleri

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
tr: Facebook ya da Twitter paylaşımlarınızın nasıl görüntüleneceğini kontrol edin.

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
tr: WordPress kurulumunuz içinde yönlendirme oluşturun ve yönlendirmeleri yönetin.

en: date archives
tr: tarih arşivleri

en: days
tr: gün

en: default
tr: varsayılan

en: deleted
tr: silindi

en: description (custom taxonomy)
tr: açıklama (özel sınıflandırma)

en: difficult
tr: zor

en: easy
tr: kolay

en: fairly difficult
tr: oldukça zor

en: fairly easy
tr: oldukça kolay

en: gain access to our 24/7 support team.
tr: 7/24 destek ekibine erişim sağlayın.

en: hours
tr: saat

en: image preview
tr: görsel önizlemesi

en: mature
tr: yetişkin

en: minutes
tr: dakika

en: ok
tr: tamam

en: optimize a single post for synonyms and related keyphrases.
tr: eş anlamlılar ve ilgili anahtar kelimeler için tek bir yazıyı optimize edin.

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Çöp <span class="count">(%s)</span>

en: public
tr: herkese açık

en: spam
tr: istenmeyen

en: the archive for %s
tr: %s arşivi

en: this author's archives
tr: bu yazarın arşivleri

en: very difficult
tr: çok zor

en: very easy
tr: çok kolay

en: {{a}}Read our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
tr: Dahili bağlantının SEO'nuzu iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için {{a}}site yapısıyla ilgili makalemizi{{/a}} okuyun.
